Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak wiązać zestaw końcowy od A do Z


ramik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

czyli zakładam na włoś na petelke gumke lateksową i mam dłuższy włos? a czy nie musze zablokowąc kulki od strony haczyka bo gumka ma mała srednice i bedzie sciagała kulke w strone haka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

djpablox, w jakiej odległości od haka jest kulka na włosie?? miałem podone brania ,kiedy miałem zbyt krótki "włos" ryba albo natychmiast wypluwała przynętę (wskaźnik "podjeżdżał"pod kij i od razu spadał) albo ryba wybrała może 20-30cm z kołowrotka i sie nie zacięła.

dopiero po zwiększeniu odległości kulki od haka do 3-4 mm zaczęły sie rybki zacinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marwin1516, orzeszków tygrysich jeden z przysmaków karpi i linów :!::lol:

Dokładnie o "tygrysy"chodzi chociaż karpiarze używają też i orzechów ziemnych,laskowych a nawet migdałów to orzechy tygrysie są chyba najskuteczniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witaj,

Ryzyko takiej sytuacji przy poprawnie zmontowanym zestawie helikopterowym jest, moim zdaniem, znikome. Otóż mocowanie przyponu do linki głównej (a właściwie rurki gumowej/silikonowej) to najczęściej krętlik najlepiej z dodatkową otuliną z rurki termokurczliwej (zapobiega splątaniom przy rzutach). Kluczowa sprawa to zablokowanie tego krętlika na rurce za pomocą dużych stoperów. Wtedy ryba chwytając haczyk dosyć szybko podnosi również ciężarek i mamy zacięcie.

Ja osobiście stosuję helikoptery gdy łowisko jest bardzo zamulone. Odpowiednio przesuwając stopery a tym samym mocowanie przyponu względem ciężarka mogę mieć pewność, że przynęta nie schowa się w mule (dodatkowo na wszelki wypadek stosuję jeszcze piankę PVA zabezpieczającą grot haczyka).

W tym roku miałem okazję przetestować skuteczność helikopterów w stosunku do klasycznych zestawów z bezpiecznym klipsem. W trakcie trzydniowej zasiadki wytypowałem dwie miejscówki (ok. 40 cm mułu, oraz w miarę twarde dno). Obie były jakieś 150 m od brzegu - zestawy wywoziłem. Brania rozłożyły się praktycznie 50/50. Nie zauważyłem aby zestaw helikopterowy oznaczał większe ryzyko utraty ryby przez brak prawidłowego zacięcia.

Mam nadzieję, że trochę pomogłem. Jakby coś to jeszcze pisz :smile:

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ma problem,, ostatnio miałem trochę wolnego czasu i wziąłem się za budowanie zestawu...zestaw składa się z haczyka kamatsu nr 4 na którym zawiązany jest węzeł bez węzła ...przypon kombi rig 1/4 z miękkiej plecionki 3/4 z fluocarbonu i te 2 części połączone kółkiem łącznikowym ...przypon ma dł 13 cm ..wszystko zakończone krętlikiem zamocowanym na węzeł pętelkowy ....z drugiej strony krętlika węzeł pętelkowy..powstał tam supełek na który nałożyłem ciężarek kulkowy ...po to by zahamować rurkę antysplątaniową..potem wspomniana rurka antysplątaniowa ..sztywna bez bezpiecznego klipsa ..i na środku jest specjalny krętlik na którym włożyłem ciężarek o gramaturze 60 g

pytania,

1) temat tematu

2)czy włos nie za długi

3)czy dobry ciężarek...

Do pytań dodaje linki ze zdjęciami

1) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b031fbfd1829d751.html

2) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d4273ab07e20c262.html

3) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a5b3ab0b274f1ad2.html

proszę o uwagi jakie mi zwrócicie ..na pewno pomogą ..z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o uwagi jakie mi zwrócicie ..na pewno pomogą ..z góry dzięki

Na tym forum jak i na karpiowych jest b.dużo przykładów przyponów, dokładnie opisanych i pokazanych, więc proponuję opcję szukaj, a póżniej samodzielne próby. Wracając do Twojej konstrukcji... :shock:, proponuję to co wyżej napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o uwagi jakie mi zwrócicie

Ja zauważyłem złe zawiązanie haczyka :wink: Haki powinny mieć oczko do środka i plecionka powinna wychodzić od wewnątrz haka a nie na zewnątrz :wink: Według mnie powinieneś kupić inne haki[te nie nadają się do kulek]to moje zdanie :wink:

A do łamańców najlepsze są plecionki w otulinie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyrażnie

Wracając do Twojej konstrukcji... :shock: , proponuję to co wyżej napisałem.
, jeśli to dla Ciebie nie zrozumiałe, to masz problem :lol: , bo ja z czytaniem nie mam. Gdybyś zrozumiał co napisałem i skorzystał z rady, sam oceniłbyś swoją konstrukcję, ale jak Ci się nie chce to następna propozycja: nie marnuj swojego czasu i materiału.Czy trzeba jeszcze jaśniej :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.