Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wedzisko na Suma


dudi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzechuce

rownanko liczba lb x 454g / 16 = wyrzut [g]

na jednej ze stron znalazlem przedzial obslugiwanych przynet ktory podalem dla 3.5 lbs na niektorych podaja graniczny (krytyczny?) wyrzut i tak dla 3.5lbs znalazlem tabelke w/g ktorej zestaw moze miec az 150g oraz zasieg rzutu 120m. jak jeszcze interesowalem sie karpiowanie to zasieg rzutu byl dosc goracym tematem i rzuty powyzej 110m mozna bylo uzyskac naprawde nielicznymi kijami. teraz jak jest na rynku nie wiem. odpuscilem sobie karpiowanie mimo ze troche sprzetu na nie mi pozostalo.

Sihmano 3,5lbs do np Sangera Tomahouka 3,5lbs

nie znam tych kijkow wiec nie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość grzechuce

maniek, pisze o tym co mialem w reku i lowilem. przedzial c.w. ktory wpisalem 70 -120 g faktycznie dla 3.5 lbs jest najlepiej obslugiwany. pozniej podalem jakie sa rozbieznosci zwlaszcza tego co w internecie jest. nie zmiania to postaci rzeczy ze karpiowki nie polece komus kto chce na suma sie wybrac.

zreszta mozna pisac, mowic itd. a i tak ludzie zrobia po swojemu albo posluchaja sprzedawcy jak dzis gosc w wedkarskim kupil plecionke 0.16 bo sprzedawca mu wmowil ze na dorsze z taka jezdza no i jeszcze przeplacil bo kupil taka ktorej nikt nie bierze. dlatego przestaje juz wyprowadzac ludzi z bledu jesli bede mogl doradzic. bedzie smieszniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Opinia moja: nie kupuj.

- Jaxon nie ma dobrej opinii (ma wręcz złą), ani w wędkach ani w kołowrotkach.

- Droga (175zł) jak na sumówkę (i jak na Jaxona). Jeżeli zaczynasz z sumem to nie przepłacaj. Suma nie jest wcale łatwo złapać...

- Cw. extra heavy > czyli nie wiadomo jaki. Czy da radę wyrzucić 200g ołowiu + 300g żywca?

Pamiętaj, że na suma wędka nie ma tak wielkiego znaczenia jak kołowrotek. Wyrzucisz 200zł na wędkę, a ona nie przyda się na nic oprócz suma/ dorsze.

Ja ci polecam Konger Carbomaxx light pilk - 2,7 metra cw. 180. Jest lżejsza od tego Jaxona, kosztuje 90 zł. Miotam nią tak jak pisałem 200g ołów + żywiec. To jest naprawdę dobra seria. Na necie są filmiki gdzie ludzie podnoszą 10, 18 kg w powietrzu na tej wędce. Sam sprawdzałem na 10kg i podniosła.

Możesz kupić wersję jeszcze mocniejszą - pilk (bez light) 100-250g cw. Cena ta sama, a wędka cięższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.