Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Sandacz w małej rzece


Migdał

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Migdał, to nie takie proste:] Jak widzisz sam mieszkam przy Bzurce,od poczatku czerwca poluje na te bestie (spinning) i bez efektu :neutral: Wiem gdzie siedzą,powiedzmy znam ich trasy i nic.

Jutro z wieczora zasiadam się na grunt,zobaczymy czy tak je skuszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

@spini i jak efekty? Bo ja przez cały czas zero efektów jeśli chodzi o tą rybę na spinning. Choć ostatnio coraz częściej moje gumy są pogryzione, tak jak ponoć robi to sandał - albo może po prostu rozrywają się o przeszkody pod wodą.. a kto to wie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spini i jak efekty? Bo ja przez cały czas zero efektów jeśli chodzi o tą rybę na spinning. Choć ostatnio coraz częściej moje gumy są pogryzione, tak jak ponoć robi to sandał - albo może po prostu rozrywają się o przeszkody pod wodą.. a kto to wie :wink:

Z tego co wiem to sandacz nie tnie gum,jak już coś to byś gumy bez (ogonków).

Wczoraj upolowałem swojego pierwszego sandała,nie z przypadku ale czystego zamiaru złapania tej rybki,choc przyznam nie było łatwo.Sandałek siedział na zakręcie po głębszej stronie,główka 20gr. na niej kopytko i do dzieła z podbiciem az wkońcu musi się trafic:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to sandacz nie tnie gum

Mogę zrobić i Ci pokazać zdjęcia kilku gum na które trafiałem tylko sandacze, wszystkie mają niemalże identyczne i dość charakterystyczne "rany" i do łowienie się nie nadają. A co do ogonków, to w większości wypadków właśnie je traci się przez zahaczenie o jakąś żyłkę lub inny "ostry" przedmiot pod wodą.

Sorry za offtop :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo co do mojego ogonka - był prawie całkowicie odcięty, trzymał się na milimetrze.

Ostatnio łowie głownie z opadu na głębokości 1-3m. 3 razy obracam po czym czekam aż spadnie na dno i znów. Generalnie kombinuje - targam po dnie, podrzucam itp. Szukam tak szczupaka raczej, ale sandacz byłby miłym przyłowem :twisted: Wtedy gdy guma została tak "zraniona" właśnie łowiłem takim sposobem. Ale z tego co wiem sandacz raczej siedzi w spokojnych miejscach a ja łowiłem w głównej rynnie. Występuje on tam?

Czułem wiele szarpnięć itp, ale raczej były to po prostu zaczepy. Jak wyczuć branie takiej ryby?

@spini- gratulacje! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czułem wiele szarpnięć itp, ale raczej były to po prostu zaczepy. Jak wyczuć branie takiej ryby?

Branie sandacza jest bardzo trudne do wyczucia dzisiaj ojciec łapał z opadu, przyneta opadła na dno, kiedy ją odrywał sandacz już siedział, nie czuł nawet najdelikatniejszego brania a był to sandał około na 70 cm. Zdarza się jednak że czuć na kiju elegancko takie pstryknięcie jednak są różne brania mniej i bardziej widoczne na kiju czy plecionce. Jeśli chodzi o te urwane ogonki mógł to być sandał jak i szczupły bardzie to drugie. Ostatnio pozbyłem się dwóch takich za sprawą kaczodziobów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, niestety nie łowie na wklejanke, choć mój kij jest raczej delikatny i czuć co się dzieje z przynętą. Branie szczupłego bym raczej poczuł, zobaczę jak to dalej będzie może coś wyłowie - teraz będę czujniejszy na wszelakie puknięcia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj sandacze potrafią rwać ogonki :D co do brań to naprawdę zależy od ich humoru :D od poązdnego kopnięcia aż po delikatne przesunięcie plecionki ;p chociaż na kopnięcia aż tak wcale nie licz :D ja może trafiłem z 3 takie brania przez cały rok łowienia :D:D:D co innego tyczy się blach... ogólnie nie miałem tej przyjemności aby je poczuć ale kolega Grzechuce łowił sandacze na blachy i mówił że brania są silne i zdecydowane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.