Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Skutki powodzi.


barti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzis spotkałem wędkarza na Odrze koło Cegielinki. Rozmawialiśmy o boleniach ponieważ od kilku dni właśnie boleń grasuje na wielkich ławicach plotek, uklejek, kleników oraz masach ławic jaźików.

Dodatkowo pojawiło się mnóstwo małych sandaczyków i szczupaczków. Dobrze to czy nie tego nie wiem ale jedno jest pewne będzie więcej ryby. Wszysko z Wrocławia, Gorzowa przyszło do nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
A co, tablice rejestracyjne mają

To ty nie wiesz, że zgodnie z normami Unijnymi każda pełnoletnia ryba musi posiadać dowód osobisty :smile: ?

Ale tak wracając do tematu, faktycznie w tym roku widzę zadziwiająco dużo drobnicy. Jednak czy to dobrze, chyba nie. Bolek czy inny agresor woli walnąć w żywą rybkę a tego ma pod dostatkiem, niż w plastikowe/gumowe dziwadło :neutral: teraz to trzeba się ładnie napracować żeby coś konkretnego trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak wracając do tematu, faktycznie w tym roku widzę zadziwiająco dużo drobnicy. Jednak czy to dobrze, chyba nie. Bolek czy inny agresor woli walnąć w żywą rybkę a tego ma pod dostatkiem, niż w plastikowe/gumowe dziwadło teraz to trzeba się ładnie napracować żeby coś konkretnego trafić.

No i o to chodzi trzeba się na pracować nigdy rybki same na brzeg nie wskakiwały. Dobrze że dużo drobnicy to rokuje na przyszlość. U nas na wisełce też tego do groma pewnie dlatego że wreszcie rybka mogła odbyć tarło a nie wcześniej kiedy na nie wchodziła wpadała w kłusownicze sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to chodzi trzeba się na pracować nigdy rybki same na brzeg nie wskakiwały
Teraz faktycznie trzeba się napracować, czasami pół pudełka przerzucić :smile:
Dobrze że dużo drobnicy to rokuje na przyszlość.

też mnie to cieszy, może za kilka lat coś z tego urośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mario03

Nawiazujac do tematu to koles wyjal dzisiaj na cegle Malego Karpika :) u mnie w rodzinnych stronach rowniez karpie na Bugu szaleja,ciekawe ile ton ryb ucieklo ze stawow hodowlanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sierpniowym numerze WW jest obszerny artykul o skutkach powodzi, straty nie tylko z prywatnych lowisk ale z hodowli PZW (narybek) sa ogromne, zeby jeszcze te wszystkie ryby plywaly teraz w innych wodach a nie zdychaly na polu kukurydzy.. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.