Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wahadłówki-jak prowadzić?


pawel332

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Do tej pory używałem gumek i to małych ,wobków i obrotówek też nie wielkich,ale ostatnio dostałem kilkanaśćie wahadeł i nie mam pojęcia jak je prowadzić. :?:

zbiornik jezioro zaporowe,do wyboru albo płycizny z płaskim mulisto-piaszczystym dnem z pewną ilością roślin (jest szczupak bo na żywca łapię) ewentualnie głębokości rzędu 15-20m

dno skalisto- kamieniste(możliwość wielu zaczepów trudnych do wyczepienia)

tu w temacie jest mało info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Na płytkiej wodzie - rzucasz i zwijasz możliwe pomału. Na głębokiej trzeba poczekać aż blaszka zatonie. Ale na głębokości 20 m to może trwać wieki, więc odradzałbym stosowanie jej w takich warunkach. Prowadzenie wahadłówki można od czasu przerwać, pozwalając jej bezwładnie opadać - to może skusić sandacza, bo wahadło ma to do siebie, ze opadając ładnie migocze. Można też skakać nim po dnie - tak jak gumą, ale uwaga na zaczepy, bo potrójna kotwiczka łapie ich więcej niż główka z jednym grotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

jeżeli chodzi o wahadłówki łowienie jest bardzo urozmaicone.trzeba dostosować tempo zwijania blaszki odpowiednio do łowiska.gdy łowisz na płytkim stawie szczególnie we wrześniu a roślinność jest dość widoczna zwijam dość szybko pod powierzchnią,jężeli łowisz w typowym zbiorniku polodowcowym wtedy starasz się ciągnąć max 30cm, od dna. istotny jest rozmiar wahadłówki wiadomo,że w łowisku o głębokości 1,2m nie będziesz łowił na alge czy kalewe 3,warto poeksperymentować z kolorem błystek.według mnie srebrna i złota są najlepsze,ale wiadomo co woda to inne gusta rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli wahadła to raczej płycizny z płaskim mulisto-piaszczystym dnem z pewną ilością roślin :shock: bo na tamtych 20 m nie poprowadzisz wahadła nawet w połowie tej głebokości a co dopiero 30 cm nad dnem no chyba że byś je jakoś dociążał ale to już nie ta sama praca blachy więc rzuty przy roślinach na tych płyciznach.Ale i również otwartą przestrzeń też obrzucaj wahadłem prowadź blachę raz wolno za chwilę szybciej możesz co jekiś czas przestać ściągać wtedy wahadło opadnie do dna po paru sekundach znów zacznij ściąganie .

Błystki wahadłowe mają to do siebie że raczej pracuję płytko i przy prowadzeniu nie orają dna .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.