Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

zestaw karpiowy np.Team Dragon Silver Edition Carp lub...


rekrut

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Szukam mocniejszego zestawu do połowu karpi i napotkałem taką wędkę:Team Dragon Silver Edition Carp 3,90m 2,75 lbs czy ktoś z Was łowi lub łowił tą wędką ?

lub może podpowiecie mi, co w tym przedziale cenowym wybrać ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Was łowi lub łowił tą wędką
Łowię na tę wędkę tylko nie 2,75lbs ale 3,25 :roll: bodajże wg mnie bardzo udane kijki nie jestem jakimś znawcą karpiarstwa ale uważam że w zupełności wystarczą na moje karpiowanie. Z tego co wiem można je kupic w niezłej cenie ja dałem o ile dobrze pamiętam po 200zł (okazyjnie( za nowe. Kilk akarpików kilkukilowych wycholowały a ostatnio 5.2kg suma. Do tego tego zestawu polecam vi żyłkę Daiwy infinity (super mocna).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja ze swojej strony mogę polecić Kongera Imapct 3,9 3lbs naprawdę dobry sprzęcik używam go w zestawie z Spro Aggresive,Super Long Cast i szczerze ci polecam te wędeczki i nie zrażaj się firmą bo ta seria jest naprawdę przyzwoita.Wyholowałem na to karpie od 3-7kg i mogę szczerze polecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, ze interesuje Cię kijek 3 składowy i masz na niego OK. 300zł?

tak

Jeśli myślisz o Dragonie SE Carp za 300zł to nie polecam - kijki te w wersji 2 składowej sprzedawałem w cenie 160-170 zł i tej ceny są naprawdę warte. Teraz Dragon prowadzi wyprzedaż kijków serii Carp z Maximy - nowość roku 2009 a wykonanie nieco leprze niż TD tylko mają troszkę mniej mlm. pikseli w swojej budowie zaklęte. Co do akcji obu kijków bardzo podobna - wręcz identyczna. Nie są to kijki miękkie (czytaj dość sztywne) ale 2,5 - 2,75lb jeszcze jest spoko (ale są osoby, które potrzebują sztywne kijki lub takie preferują - co Ty lubisz tego nie wiem....)

Więc jeśli z dragona to w tej chwili wybrał bym Maxime i ok. 140zł masz w kieszeni.

Są w cenie ok. 300zł dużo ciekawsze kijki niż te z Dragona (szczególnie w wersji 2 składowej).

Nawet Enforcer z TB był ciekawszą oferta w wersji 3 składowej a jego cena to ok. 200zł ale kijek dość miękki ale daje radę przy przytrzymaniu rybki. Tb na ten rok wypuściła nowy kij Challenger cena ok. 200zł ale tego patyka nie znam....

W 2 składach jest już w czym wybierać... - przemyśl to. Ja tez długo myślałem i teraz się męczę jak wchodzę po schodach hhehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Eternum nowość Jaxona ale bardzo "mlaski" kijek... mam nadzieję, że Ci się sprawdzi ale osobiście bym go Ci odradzał..

Kołowrotkowi w zależności od intensywności użytkowania i przeciążeń na jakie zostanie narażony daje MAX 1,5 roku.. czy się mylę zobaczymy za ten okres. Mam nadzieję, że jestem w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z soboty na niedzielę będę na rybkach na łowisku gdzie trafiają się ładne karpie, więc jest szansa na "przetestowanie wędki" - potem zdam relacje.....

witam

Udało mi się złowić kilka karpi ( jest to staw komercyjny, więc o brania jest troszkę łatwiej niż na zbiornikach PZW ;-) ). Na łowisku byłem z kolegami i podpatrywałem pracę ich wędek podczas holu i zerkałem na swój kij podczas holu. Muszę przyznać że praca mojej wędki z 3 lbs 390 cm była prawie taka sama jak innych ( wędki jakie były DRAGON JAXON SHIMANO ) - ogólnie praca tych wędek jest zbliżona, ale różnica była widoczna dopiero jak kolega holował karpia ( wszystkie karpie były w podobnych wymiarach ) na wędce Shimano 390 cm 3,5 lbs - jego kij jest bardziej sztywny i widać było że jest praca szczytowa. Dalekie rzuty zestawem ( cięższym - lżejszym ) nie robią problemu. Dodam że to był mój pierwszy połów z kołowrotkiem z wolnym biegiem i jestem bardzo zadowolony, ale muszę dodać że żyłka na Shimano Catana 4000FA nawija się równo a na Jaxon Amado AXL 500 żyłka nawija się w "stożek"

jeśli ktoś będzie chciał więcej info ( foto ) to proszę pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.