Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wyniki Etapu "Wiosna"


Unises

Rekomendowane odpowiedzi

W Etapie "Wiosna" wystartowało 10 Uczestników, w sumie zgłosili 24 fotografie, każdy z Forumowiczów przez 30dni mógł oddać swój głos na 3 fotografie.

W głosowaniu wzięło udział 158 Użytkowników Naszego Forum, którzy oddali łącznie 396 głosów.

Poniżej znajduje się tabela wyników, można w niej sprawdzić jak rozkładały się głosy na Uczestników Konkursu, oraz na poszczególne fotografie.

Uczestnik konkursu Suma zdobytych punktów fot1/pkt. fot2/pkt. fot3/pkt.
jaceen 76 2/13 14/26 18/37
zdrapek 63 3/8 8/28 23/27
Lesio 53 6/16 9/12 15/25
lulkos 46 16/46
Krzyś xD 41 1/18 10/11 13/12
DAWID 29 5/12 7/16 24/1
Artech 26 4/5 11/11 17/10
pepe17 25 19/25
Figos 23 12/4 21/10 22/9
greenlife 14 20/14

Ścisła czołówka po zakończeniu tego etapu to jaceen, zdrapek i Lesio, ale na uwagę zasługuje fakt ,że po pietach depcze im lulkos, który zgłosił tylko jedną fotografie - Waszym zdaniem najładniejszą. :wink:

Gratuluję Wszystkim Uczestnikom Naszej zabawy, a także dziękuje Forumowiczom za aktywny udział w głosowaniu. :cool:

Zainteresowanym Uczestnictwem w Konkursie przypominam ,że obecnie trwa etap "Lato" gdzie cały czas możecie nadsyłać swoje prace .

Niech nikt z nowych Uczestników nie zraża się np. faktem ,że nie startował w etapie "Wiosna" bo przed nami jeszcze trzy etapy! "Lato", "Jesień" i "Zima" , a wiec do zakończenia konkursu i głównego podsumowania sporo czasu i wiele jeszcze zdążyć się może. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dzięki wszystkim głosującym - myślę że w II edycji będą jeszcze ładniejsze, ciekawsze fotki ;)

sporo czasu i wiele jeszcze zdążyć się może

Pewnie - jeszcze sporo zabawy przed nami :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że w II edycji będą jeszcze ładniejsze, ciekawsze fotki

w tajemnicy mogę szepnąć , że te na razie - jeszcze nieliczne zgłoszenia do Etapu "Lato" prezentują wysoki poziom. :cool:

Pewnie - jeszcze sporo zabawy przed nami
Fajna zabawa chociaż znajduje się tylko na środku tabeli, napewno wezmę udział w edycji Lato
Też jestem zdania ,że jeśli walczyć to do końca :wink:

Jeśli chodzi o mnie, nadesłane zdjęcia dają mi możliwość by spojrzeć na wodę i miejsca w których prawdopodobnie nigdy nie będę gościł, a które inni mają przed oczami prawie na co dzień.

Do "Wiosny" nadesłano kilka fotografii, które z regulaminowym krajobrazem niewiele miały wspólnego, bliżej im było do tzw. makro , jeszcze na innych nie było wymaganej wody, a gro z nich nawet nie miało minimalnej określonej rozdzielczości... ale mimo drobnych uchybień do konkursu dopuściłem wszystkie prace i pozostawiłem ocenę Naszym Forumowiczom.

Zabawa zabawą, ale ostatnio w Regulaminie można zauważyć ,że tomik czyni starania by zdobyć dość fajne nagrody dla Zwycięzców, a wiec oprócz chwały, dumy i gratulacji można wywalczyć sobie całkiem miłą i użyteczną pamiątkę :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nieco okrzepliśmy i od tej tury będzie już ścisła kontrola regulaminowa zdjęć.

PS. Unises, czy przykładowo foto magnolii zalicza się bardziej do magro, czy do pejzażyku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nieco okrzepliśmy i od tej tury będzie już ścisła kontrola regulaminowa zdjęć.
Kontrola będzie lepsza, czy ścisła to jeszcze nie wiem :mrgreen: w uzasadnionych przypadkach jestem zawsze skłonny pójść na kompromis.
Unises, czy przykładowo foto magnolii zalicza się bardziej do magro, czy do pejzażyku?
A co jest pierwszym/najważniejszym planem tego zdjęcia? sama roślina czy też nieco szerszy wycinek otoczenia ?.

Dla mnie krajobraz [pomijając wszystkie dostępne definicje] to coś szerszego większego co można zobaczyć, ująć z pewnego dystansu.

Lesio, nie jestem ekspertem w tym temacie tylko co najwyżej animatorem konkursu, ale spójrz na zdjęcie, które zdobyło najwyższą ilość głosów, dla mnie jest to krajobraz, ponieważ spełnia powyższą uproszczoną definicje, którą stworzyłem ad hoc :mrgreen: , owszem nie każdemu musi się podobać taki cukierkowy landszafcik, a i 'technicy' mogą coś tam burczeć, że fotka jest przepalona,...ale w tym konkursie jest podobnie jak w "familiadzie" trzeba zastanowić się jakiego wyboru dokona tzw. ogół ...a następnie do niego dotrzeć, nawet bardziej za pomocą socjotechniki niż artyzmu :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się wypośrodkować makro i pejzażyk, choć pewnie nieco więcej pary poszło w to pierwsze. Mam niemal identyczne foto, gdzie ostrość jest ustawiona odwrotnie, a więc nie na magnolię, która jest rozmazana, a na tło w oddali (woda, brzeg) - czy tutaj można powiedzieć, że kwiat jest pierwszoplanowy? Jeżeli nie, to przechodzimy na grunt intencji fotografującego, a nie opieramy się o kryteria obiektywne.

Czasami, aby zrobić fajne foto, pstryka się zza trawy, krzaka, drzewa, o których też de facto można powiedzieć, że w ujęciu grają pierwsze skrzypce. Przykładowo, świetne zdjęcie nr 3 z konkursu. Pytam, aby w razie czego nie popełnić faux pas.

Każde zdjęcie można zgodnie z regulaminem dobrze podrasować jako całość, (bo userzy lubią 'kolorki' :wink: ), zastanawiam się, czy nie lepiej ograniczyć się tylko do 'surówki', tzn. jak sobie zrobisz, tak masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś podczas zgłoszeń zastanawiałem się czy aż tak bardzo upierać się przy krajobrazach, chyba najbardziej jednak liczy się woda oraz jej otoczenie oddające porę roku /etap :wink: dlatego też przymykam oko gdy widzę zdjęcie na którym, np. jest rozkwitnięty kwiat grążela żółtego

Lesio, chcesz bym był surowy niczym Katon Starszy dla Kartaginczyków, :mrgreen: ale dla przekory przesyłasz co prawda ładną fotkę[nr 15] gdzie za cholerę nie widzę pory roku :razz: , domniemam nawet, że bardzo zbliżoną fotografie tego miejsca o podobnej porze doby można zrobić przez 200dni w roku.

Kontrola owszem ale czy aby ścisła, no raczej nie,a wiec bawmy się fotografią, dokumentujmy piękno i zmiany naszego otoczenia. :cool:

Ps. A tak miał wyglądać wycinek jednego z moich zdjęć wykorzystany pod baner propagujący etap "Wiosna" ale zbiegło się to w czasie z kłopotami serwera deficytem zasobów, tomik rozpoczął misję ratunkową i zaczął odchudzać forum z bajerów to i ja prace zawiesiłem.

baner1a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym też w kwiecie grążela nie widział problemu, o ile będzie on jakimś elementem wymaganego 'krajobrazu' - czyli foto zrobione w płaszczyźnie poziomej (kwiat, woda + dalsze otoczenie)- tak, foto wykonane pionowo (grążel i tylko trochę samej wody dookoła) - nie.

PS. Po zachodzie słońca czasami trudno się zorientować, jaką mamy porę roku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.