Skocz do zawartości
tokarex pontony

Forum Klubu Wędkarskiego Jeziora Mostki


7218

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałem ,że możemy w tym miejscu opisywać co się działo nad wodą podczas ostatniej bytności nad naszym klubowym jeziorem.

Goście mogą przyjrzeć się działalności klubu którego celem jest stworzenie rybnej wody nie nastawionej na zysk.

Dzięki takiej formule możemy wymieniać się na bierząco wiadomościami dyskutować o działaniu klubu, zgłaszac pomysły, czy tez umawiać sie nad wodą.

Wklejajcie zdjęcia, zgłaszajcie jakie rybki złowiliscie ostatnio.

pozdrawiam

wojtek

P.S.

Do administratorów :

Mam nadzieję że nie naruszam żadnych elementów regulaminu portalu haczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Bardzo proszę.

Sam z ciekawością przyglądam się tej inicjatywie i chętnie dalej bedę śledził losy Waszego klubu i jeziora. Zdjęcia jak najbardziej wskazane (prosze tylko o max. rozmiary szerokości do 500 px.) Jak macie strone www to dajcie link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

witajcie

W porozumieniu ze strażą rybacką opracowałem wkładki zezwalajace na poławianie na naszym jeziorze . Wszystkich klubowiczów zapraszam po ich odbiór. bez tych wkładek- zezwoleń łowienie ryb będzie traktowane przez PSR i Policję jako nielegalne. A za takie będą kary pieniężne.

Opracowałem też logo klubu. Ale to roześlę na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

nie jest to poufne , a temat drążę od roku

To forum w swojej formule jest przeznaczone dla członków klubu , ale gości oczywiście mile widzimy

Jeżeli chcesz przegrzebać całą dyskusję to zapraszam na forum ogólne, gdzie na pierwszej stronie jest temat Klub Wędkarski Mostki.

Tam dokładnie jest opisane gdzie jest łowisko i wszelkie za i przeciw.

zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Splawiku przeczytalem calą dyskusję ale też nie ma odpowiedzi na moje pytania (albo niedoczytałem) Baza agroturystyczna w pobliżu? Wykupienie zezwoleń czasowych ? Dojazd?

Regulamin dla niezżeszonych? Wybieram się nad Gopło ,a może tam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

te posty powinny być w innym dziale, Na forum ogólnym jest odpowiedni temat.

Ten temat specjalnie "ukryłem" w łowiskach komercyjnych ,żeby wypowiadali się członkowie klubu. A jak na razie nie ma o czym opowiadać bo najblizsze spotkanie klubowe mamy w niedzielę. A członków klubu ( ok 45 osóB) można podzielic na takich kórzy nie mają dostepu do internetu. I na tych którzy są zapracowani i nie mają czasu. Poza tym dopiero na najbliższym spotkaniu podam link do tego forum.

W naszym klubie nie ma opłat "za uczestnictwo" trzeba tylko być aktywnym - to znaczy pojawiać się na rybach. Bo tego jeziora nie trzeba zarybiać , bo ryby jest dość. Musi tylko podrosnąć i musimy ja upilnować. Sami członkowie klubu zaproponowali że zrobią "zrzutkę" na materiał zarybieniowy. I to tylko na szczupaka, bo jest przekłusowany.

Jeżeli szukacie kogoś kto jest na forum i jest w klubie to człowiek ma nick jans i wypowiedział się na forum ogólnym w dziale Klub Wędkarski Mostki - tak pod koniec.

Jeszcze raz podkreślam. Tworzenie klubu to moja pasja/hobby. Chcę stworzyć coś co ma ręce i nogi i jest mądrze zarządzane. Gdzie nie łowi się siecią. gdzie uczestnicy stosują się do zasady "no kill". Gdzie przetsrzega się wymiarów i okresów ochronnych .

A jeżeli chodzi o agroturystyką to jest 5 miejsc gdzie można przenocować - 3 z nich przy samym jeziorze. Z czego 2 powstały po moich namowach u gospodarzy dookoła.

Mniej zamozni klubowicze mogą rozbić namiot na polu przylegającym do jeziora.

pozdrawiam[/scroll]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7218 A może byś stronę internetową klubu i jeziora Mostki zrobił ze zdjęciami opisem dojazdem itp. Jak nie masz serwera to mogę kawałek udostępnić gratis, domena też się znajdzie np: klubmostki.haczyk.pl itp.

Prostą stronę generalnie też mogę pomóc zrobić.

Strasznie mnie ciekawi własny kawałek wody :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa gdyby to było takie proste ... :wink:

jak wspomniałem wcześniej jezioro i klub to moje hobby na które niestety nie mam zbyt wiele czasu.

Muszę zgromadzic jakieś fajne fotki i pomysł jak ta strona ma byc zorganizowana

po mału idę do przodu

dziś narysowałem i skomponowałem logo klubowe

wklejam jpg-a na końcu

napiszcie jak wam się podoba

( zainspirowałem się typem jeziora : linowo szczupakowe :cool: )

strasznie mnie cieszy że to już zrobiłem bo teraz kończę opracowywać wstępny regulamin a w przyszłym miesiącu będę zamawiał czapeczki identyfikacyjne.

kolejną częścią bedzie strona www a w październiku zarybianie

a swoja drogą to wpadnij kiedyś nad naszą wodę to Ci wszystko pokażę

niestety ale cała moja inicjatywa spotyka się z delikatnie mówiąć nieżyczliwością i często z przykrościami. patrz wyżej :sad:

post-142-14544971199738_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się logo podoba (ręcznie zrobione) a najbardziej to, że jest czarno białe. Fajnie by wyglądała strona graficznie w takim czarno białym klimacie i odręcznymi graficznymi elementami.

a swoja drogą to wpadnij kiedyś nad naszą wodę to Ci wszystko pokażę

niestety ale cała moja inicjatywa spotyka się z delikatnie mówiąć nieżyczliwością i często z przykrościami. patrz wyżej

Chętnie, jak tylko będę gdzieś w okolicach.

A co do reszty to początki zawsze są najtrudniejsze, najważniejsze, że zacząłeś i coś konkretnego działasz z tym jeziorem i klubem. :cool:

Czekam na dalsze infa z klubu Mostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz 7218...

mam wrażenie, że chłopakom o to chodzi, ze hmmm...

nie obraź się ale ok - powiem swoje zdanie...

Jesteśmy tu na forum sobie jedną wielką bandą - znamy się mniej lub więcej, częściej z postów, ale jesteśmy jakąś tam grupą.

I nagle przychodzi jakiś gościu, który mówi, że ma sobie jeziorko, ale to jeziorko jest dla wybranych, i WY TAM drodzy forumowicze nie połowicie, no chyba, że przejdziecie pozytywną weryfikację. I na pewno nie w tym roku.

Już pomijam koszta - bo tu Cię całkowicie rozumiem, i nie o kasę przecież chodzi. A nawet lepiej jak sa opłaty.

Ale tak.

Zakładasz forum - temat na forum dostępnym dla wszystkich i kłujesz w oczy tym, że to tylko dla wybranych.

Twoja sprawa, mnie i reszcie nic do tego, ale...

To jest forum na którym każdy user ma równe prawa, a Ty przepraszam za wyrażenie urządzasz sobie prywatę.

Rozumiem, informacje że istnieje jeziorko należące do 7218 i dzieje się tam to to i to.

Ale za każdym razem informowanie, że jest tylko dla wybranych i zaznaczanie tego w każdym dostępnym miejscu, robienie ludziom którzy tu są zadomowieni tzw. smaka - jest po prostu hmm... no dla mnie conajmniej niesmaczne.

Mnie Twoje łowisko ani ziębi ani grzeje, bo i tak się nie wybieram, bo primo za daleko, secundo - za drogo i nie spełniam wymagań typu częste bywanie.

I jakoś nie pociągają mnie elity ;)

Owszem interesuje mnie to co się dalej będzie działo - ale zwyczajne relacje czy opowieści co się wydarzyło.

Bo takie inicjatywy są ok.

Ale cała otoczka mnie po prostu nie pasuje.

Cóż. To moje subiektywne zdanie, może nawet bardzo subiektywne, ale tak widzę własnie zależność pomiędzy ogólnodostępnym forum a tematami prezentującymi zamknięty krąg niedostępny dla 99% zwykłych userów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież do klubu zapraszałem każdego. ..

... ale nie wiele osób mi ufało.

jak zebrałem komplet to zamknąłem listę. Jak na ten rok.

W kolejnych latach będę dobierał innych chcących działać.

o co chodziło w słowie elita już wyjaśniałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem - wyjasniałeś...

ale pomimo tego jakos tak ogólnie...

no nic :)

kibicuję Ci na równi z Tomikiem - bom ciekawa co będzie dalej...

i tak się zastanawiam, czy nie byłoby dobrym pomysłem np. sprzedawanie czegoś w rodzaju jednorazowych "zaproszeń" bo pewnie parę osób od nas chciałoby chociaż z raz zobaczyć jak to u Ciebie wygląda i jak jest fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z posiadaniem jeziora to jest tak pół na pół

zanim będzie fajnie trzeba się mocno napracować

Najbardziej rani mnie powszechna demoralizacja.

Pomyślałem sobie tak, o to pozwolę wszystkim,wędkarzom miejscowym żeby łowili dalej na wędkę. Zasięgnąłem języka i dowiedziałem się kto jest kłusownikiem kto nie.

Oficjalnie pozwalałem , spotykałem się , zapraszałem. Jak już kiedyś pisałem od razu wiedziałem że 30 ha to za dużo jak na dwóch wędkujących. Pomyślałem że w kraju gdzie 90 % wód jest pustych , stworzę coś zacnego.

I oto dowiaduję się że w Maju jeden z miejscowych wyłowił dwa karpie 17 i 25 kg poczym ...... zabrał je z jeziora i sprzedał jako samice rozrodowe.

Na początku Lipca postanowiłem sprawdzić co mają w siatkach miejscowi. W jakich siatkach ??!! Jeden z nich do reklamówki bez zbaijania, wkładał 15 - 17 cm liny. Nie zwrócił bym na to uwagi gdybym nagle coś się nie poruszyło.

W Czerwcu wpuściłem 200 karpi takich po 15 cm - mówię sobie , a tak żeby szybko coś urosło. I dowiaduję się, Ci miejscowi wyławiają te karpiki i zanoszą je do właściciela stawów , który stworzył tam łowisko komercyjne.

ale i tak jest lepiej niż było

Bo juz nie wypływają z prądem - To zajmuje zbyt duzo czasu. łatwo wpaść.

Większość z tych kłusowników jak im się zabierze sieci nie mają pieniędzy na następne.

Część się wycofala bo gra nie warta świeczki. kłusowali bo woda była "niczyja"

Rozważałem dzienne pozwolenia, ale szybko podłapali by temat kłusole i na każdą kontrolę mówili by że znają właściciela. Tak było w zimę kiedy PSR złapało kilku oni powiedzieli że są moimi znajomymi i ja im pozwalam :evil: Dlatego musiałem opracować zezwolenia ,PSR rozkładało ręce.

Na razie trzeba rybę przypilnować i być zdecydowanym.

jak ograniczy się sieciarzy to za trzy cztery lata woda znów będzie rybna

aczkolwiek liny są w nim piękne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzienne zezwolenia sprzedawane przez "zaufanego pana Kazia" wydrukowane to nie jest głupi pomysł...

I przygodni łowiący musieliby pokazać takie zezwolenie z datą danego dnia - przecież to proste...

no ale rozumiem Twoje rozterki...

rób jak uważasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też chodziło o jednodniowe lub kilkudniowe zezwolenia na wędkowanie (ale o tym cisza),bo zupełnie nie interesuje nmie uczestnictwo w klubie 350 km od miejsca zamieszkania. W sytuacji zbiornika zamknietego elitarnego, bez dostepu do niego kogokolwiek z poza Klubu jest nieporozumieniem na tym forum ,bo nie jest to nawet zbiornik komercyjny.Żegnam bez odbioru :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewiduję takie - jak sytuacja będzie opanowana

Widocznie nie umiesz czystać poprzednich postów.

TO JEST TEMAT POWOłANY JAKO WEWNęTRZNY DLA CZłONKóW NASZEGO KLUBU.

A O ZGODę PYTAłEM ADMINA. TEż MOżNA TO NA TYM TEMACIE PRZECZYTAć.

MASZ TYSIąCE TEMATóW GDZIE MOżESZ SIę WYKAZAć. PO CO CI AKURAT TEN.

NIKT NIE KAżE CI PISAć COKOLWIEK.

I SłUSZNIE ,żE bEZ ODBIORU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

witajcie

podaję adres strony internetowej naszego klubu

www.jezioromostki.pl

strona wymaga jeszcze dopracowania ponieważ tekst jest chaotyczny

i nie wszystko jest zamieszczone ale już można sobie poczytać

a klub rozwija się fantastycznie

ryby przybywa , a kłusownictwo maleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.