Skocz do zawartości
tokarex pontony

Czy dobrze wykonany zestaw???


Gość krasnopiorek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krasnopiorek

Witam,zrobilem sobie taki zestaw do lowienia ok.15m od brzegu,mianowicie zylka glówna 0.14mm,splawik 1.5gr(jaxon na swietlik),obciazenie-srucina 1gr,0.3gr,0.2gr,rozmieszczone co 25cm(odleglosc od splawika 30cm)przypon 0.12mm,hak 10 czerwony na robaki No2.

Wiec pytanie brzmi,czy to poprawnie wykonany zestaw???prosze o komentarze i sugerowane poprawki :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Po pierwsze jaka głębokość?Po drugie zasada jest taka,że jeżeli przypon 30 cm,to następna śrucina {pierwsza do góry od haka},bądź krętlik,zakładamy min. wyżej niż te 30 cm.

Inaczej zacznę od haka

hak 30 cm śrucina 32{lub więcej}śrucina 34 {lub więcej}śrucina 36cm i spławik.Odległości między śrucinami w stronę spławika się zwiększają ,taka jest zasada,ale jak zwykle są wyjątki,lecz to już wyższa szkoła jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krasnopiorek

Unises,zestawem macham do max 15-20m,a bede lowic jakies 5-10m od brzegu,zdiecia nie zrobie(mam tylko aparat w fonie,wiec nic nie widac...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unises,zestawem macham do max 15-20m,a bede lowic jakies 5-10m od brzegu,zdiecia nie zrobie(mam tylko aparat w fonie,wiec nic nie widac...)

no ladnie, ja max 10m rzuce 1,5g (i to ze swietlikiem) :roll:

mamy rozumiec ze to odleglosciowka jest :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krasnopiorek

Tak,moze ibazarów(robinson santana 4m cw 5-25gr),ale wystarczy cienka zylka,troche umiejentosci i leci,swoja droga zauwazylem ze im mniej srucin mam na zylce tym mniej zylka sie placze i dalej leci zestaw,a moim osiagiem jest rzut splawikiem 0.8gr na 8m :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.