Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Czy dobrze wykonany zestaw???


Gość krasnopiorek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krasnopiorek

Witam,zrobilem sobie taki zestaw do lowienia ok.15m od brzegu,mianowicie zylka glówna 0.14mm,splawik 1.5gr(jaxon na swietlik),obciazenie-srucina 1gr,0.3gr,0.2gr,rozmieszczone co 25cm(odleglosc od splawika 30cm)przypon 0.12mm,hak 10 czerwony na robaki No2.

Wiec pytanie brzmi,czy to poprawnie wykonany zestaw???prosze o komentarze i sugerowane poprawki :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Po pierwsze jaka głębokość?Po drugie zasada jest taka,że jeżeli przypon 30 cm,to następna śrucina {pierwsza do góry od haka},bądź krętlik,zakładamy min. wyżej niż te 30 cm.

Inaczej zacznę od haka

hak 30 cm śrucina 32{lub więcej}śrucina 34 {lub więcej}śrucina 36cm i spławik.Odległości między śrucinami w stronę spławika się zwiększają ,taka jest zasada,ale jak zwykle są wyjątki,lecz to już wyższa szkoła jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krasnopiorek

Unises,zestawem macham do max 15-20m,a bede lowic jakies 5-10m od brzegu,zdiecia nie zrobie(mam tylko aparat w fonie,wiec nic nie widac...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unises,zestawem macham do max 15-20m,a bede lowic jakies 5-10m od brzegu,zdiecia nie zrobie(mam tylko aparat w fonie,wiec nic nie widac...)

no ladnie, ja max 10m rzuce 1,5g (i to ze swietlikiem) :roll:

mamy rozumiec ze to odleglosciowka jest :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krasnopiorek

Tak,moze ibazarów(robinson santana 4m cw 5-25gr),ale wystarczy cienka zylka,troche umiejentosci i leci,swoja droga zauwazylem ze im mniej srucin mam na zylce tym mniej zylka sie placze i dalej leci zestaw,a moim osiagiem jest rzut splawikiem 0.8gr na 8m :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.