Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zanęta wlasnej roboty na płocie i leszcze z domowych produkt


Łukasz789

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa nie jest prosta w moim przypadku bo nie mam czasu zbytnio na eksperymentowanie z zanętami na rybach jestem zbyt rzadko , dlatego proszę Was o pomoc. Mnie plocie nie przeszkadzają ,ale reszta dopomina się leszcza lub lina a na zbiorniku gdzie go łapie jest go bardzo ale to bardzo mało więc ja osobiście bym sobie go odpuścił. Z rzeczy które mam to makaron różny typ w tym gwiazdki , kukurydza z puszki ,zmielony orzech włoski ( niewiele bo podobno niewiele się tego dodaje) bułka tarta, płatki owsiane, pęcak oraz zapach waniliowy( kilka fiolek). W planie mam taki manewr ponieważ co nieco poczytałem, wiem trochę o zanętach ale ciągle za mało i nie wiem czy dobrze kombinuje .

No więc chce ugotować pęcak w wodzie która będzie strasznie słodka ( przesłodzona) , następnie dodać do tego zapachu w planie mam waniliowy ale jakby w grę wchodził leszcz to trzeba by było się oglądnąć za innym zapachem lub dodać solo do zanęty przyprawę do piernika. Następnie do tej samej wody , której nie wylewam wrzucam i gotuje makaron i jego także traktuje zapachem. Woda słodka dlatego ,że podobno zapach jest gorzki i na końcu może płatki na tej wodzie. I teraz pytanie czy tego starczy ( słodkości) czy dodać jeszcze ta wodę do zanęty czy zostawić sobie ją na następne wyprawy wędkarskie? Teraz to wszystko zmieszać czyli bułkę tartą , makarony + pęcak+ orzech włoski+ kukurydzę +Ew. płatki owsiane. Na haczyk trafi biały robak (Ew. kolorowy) lub czerwony . co Wy o tym myślicie ?

Zdaje sobie sprawę ,że jak ja to wszystko razem zmieszam i wrzucę w wodę to ryby nadal nie będą mi brać pomimo ,że wejdą w zanętę bo je przekarmię dlatego proszę o poradę ile czego z czym mieszać i czy nie przesadzam ze składnikami . Kolejne pytanie dotyczące zapachów , zdaje sobie sprawę ,że co za dużo to niezdrowo , ale szkoda mi pieniędzy na małe buteleczki z atraktorami więc chciałem zacząć stosować soki spożywcze o smaku truskawkowym lub miętowym moim zdaniem jest to zdecydowanie bardziej wydajne od atraktorów ale nie wiem czy skuteczne .I ostatnia rzecz mieszanie smaków i zapachów jak to robić? ile maksymalnie. Bo zastanawiam się czy nie dokupić jeszcze cynamonu w proszku i domieszać go do zanęty tylko czy już wtedy nie będzie dużo za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Teraz to wszystko zmieszać czyli bułkę tartą , makarony + pęcak+ orzech włoski+ kukurydzę +Ew. płatki owsiane. Na haczyk trafi biały robak (Ew. kolorowy) lub czerwony . co Wy o tym myślicie ?

ja mysle ze w zanecie masz trzy potencjalne przynety (peczak,makaron i kuku) a zapomniales zeby dorzucic do niej przynety na ktora bedziesz lowil. co do samego skladu zanety i zapachu (przeslodzenia) moze wypowiedza sie bardziej doswiadczenie wedkarze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No ta zanęta to tak troszkę nie bardzo. Dużo by tu pisać, więc wyślij mi na PW swój adres e-mail, a ja wyśle Ci taką fajną publikację w pdf o tworzeniu zanęt - bardzo pomocne. Gdyby ktoś jeszcze chciał to pisać na PW :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce

Łukasz789,

dodaj melase koprowa, troche cukru tylko nie za duzo moze byc waniliowy i zapach wanilia. oejki srednio sie sprawdzaja w zanecie sypkiej ale mozesz dodac do gotujacego sie makaronu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Sprawa się lekko zmieniła.Mam zamiar zacząć nowy sezon z pełnym rozmachem to znaczy , odkryłem ( a raczej odkryłem na nowo) nowe łowisko tuż koło mojego domu. Staw nie jest wielki. Trochę obawiam się ,że jak zanęcę to będę miał najazd na moje miejsce emerytów , których ostatnio na tym stawie nie brakuje.

Z ryb jest tam wszystkie spokojnego żeru + drapieżniki ( ogrom suma i coś czuje ,że niedługo to tam nic ze spokojnego żeru nie zostanie). Wiem to od pewnego źródła i wygląd Ana to ,ze będzie to moja baza wypadowa na 90% wyjazdów. Więc nęcenie będzie odbywać się tam non stop. Przeczytałem kilkanaście tematów i wiem już co nie co ( a nawet przywróciło mi to wiarę ,że prze ten staw nie zbankrutuje) . Z tego co przeczytałem to na nęcenie długoterminowe nadaje się ziemniak+ groch .Jest to w miarę tania zanęta . Początkowo miałem zamiar zabrać się do tego w następujący sposób ,że nęcić tylko zanęta gotową i to mnie przerażało , bo koszty tego byłyby ogromne. Ale na dzień dzisiejszy plan jest taki ,żeby nęcić przed i po połowem ziemniakami , grochem + trochę kukurydzy , makaronu i pęcaku. A w czasie i bezpośrednio przed gotowa zanęta ( najprawdopodobniej Traper Wody stoją Ce (5kg-oczywiście całej nie będę wrzucał )-chciałbym kupić karmę dla drobiu bo taniej wychodzi ale nie wiem czy mi się uda ).A na haczyk groch , ziemniak , rosówa w ostateczności biały robak .Rozumiem ,że przy takim nęceniu szans na złapanie płoci szans nie mam ale za to poczekam dłużej i będzie lin albo karaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

Tak jak kolega wcześniej uważam, że nęcąc ziemniakami zakwasisz miejscówkę i nie będziesz łowił nawet ślimaków.

Na płoć polecam pszenicę i śrutę kukurydzianą. Dla leszcza proponuję dodać siekanego czerwonego robaka. Łowimy na kukurydzę, pszenicę lub czerwonego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę do tematu próbuję stworzyć zanętę płociowo leszczową na wiosnę mam taki pomysł.

Konopie z pęczakiem zalać razem w termosie wrzątkiem i pozostawić na 2 do 3 godzin, po czym dodać bułkę tartą i kolendrę wymieszać rozdzielić na dwie części do jednej z części dodać posiekaną wątróbkę wieprzową.

Zanęcanie kule bez wątróbki niedaleko brzegu a z wątróbką dalej mam zamiar tak zanęcać co dwa dni przez okres tygodnia.

Po czym zacząć łowienie jedną wędką na spławik przynęta larwa ochotki a drugą dalej od brzegu z gruntu na wątróbkę.

Więc proszę o ocenę tego pomysłu czy ma szanse powodzenia na 700hektarowym zbiorniku gdzie ryby siedzą na środku jeziora bo tam są wywożone tony kulek proteinowych i jeśli ma to sens to pomóżcie dobrać procentowy skład takiej mieszanki żeby nie odstraszała ryb bo nie umie znaleźć maksymalnych wartości tych dodatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dołączę do tematu próbuję stworzyć zanętę płociowo leszczową na wiosnę mam taki pomysł..abra1711.kup srute sojową,kukurydzianą ,otreby pszenne,woreczek kopro melasy i arachid mielony..groch,makaron,pecak...zanęta 0,5kg śruty kuku,,0,5 kg sojowej 1 kg otrab do tego 2łyżkimelasy,2arachidu,05 kgbułki tartej ,0,5 kg ugotowanego pecaku i dobrze wymieszać.pecakiem daleko niezucisz.dodatkowo necisz grochiem i makaronem ,jak gotowałem groch i makaron to wsypywałem po torebce cukru waniliowego.lowisz na pecak,groch i makaron.dodatkowo kuku z puszki,rób kanapki kilka białych,kompościak kuku z makaronu zrob też ciasto musi byc takie gumowate zakładasz kilka białych i kulka z ciasteczka.efekt murowany,leszcz,lin,płoć.połamania kija
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.