Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zapięte za brzuch i spinki


ramik

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o opinie, łowisko wyrobisko pożwirowe do 15m, łapałem na 2-3m na wypłyceniu, na D-rigu, przypon ok 15cm pleciona w otulinie sztywnej i na końcu bez, leadcore ok 60cm i ciezarek na bapiecznym klipsie i tylko na to były brania jednego dnia, w sumie 6 ale tylko 2 wyholowane karpie po 4kg w tym jeden za bok (jest o tym temat na tym forum w dziale karpiarstwo) pozostałe jedno puste zaciecie podczas odjazdu, dwa pozsotałe po ok 3-5min wypięcie, martwi mnie to trochę poniewaz na ten sam zestaw i na tym samym łowisku ładnie juz łapałem karpie bez wypinek, ten jeden z teraz tez ładnie zapiety klasycznie za dolną wargę, a pozostałe które sie spieły wydawało mi sie iz tez moga byc zapiete za brzuch czy bok bo musiałem mocno bardzo holować (ciągnąć) tak jak w przypadaku tego zapietego za bok, bo po prostu jak stanal bokiem i odpływał to opór znacznie wiekszy niz normalnie i po chwili wypinka, tak jak by np hak rozerwał skórę, ale tego nie wiem i teraz pytanie, jestem poczatkującym karpiarzem i nie wiem czy powinienem stosowac hol siłowy wedka 3,9m 3,5lbs, czy pozwolić się rybie wyszaleć, bo ja robie to no moze nie na max ale mocno, jak najszybciej sciagam rybę, ponieważ leza jeszcze 2 wedki na rod podzie i nie chce zeby sie zaplatał, po 2 obok jest zatoczka dodatkowo oddzielona sznurem z bojkami i przeważnie ryby tam uciekają i ja to chce im uniemożliwić więc ciagne ile wlezie, chociaż te spiete uciekały na środek, znowu tam jest jakas zawada na której urwałem 2 przypony, moze być tak że np karp wchodzi pod no nie wiem zwalone drzewo lub nawis, a ja chcac go na sile wyciagnac rozywam mu wargę i sie spina? Nastepna sprawa to na pozostałe wedki nigdy nie miałem brania a stosowałem róznie np zest. helikopterowy specjalnei zrobiony 1m leadcora i w połowie na kretliku 10cm sztywniaka z fluocarb., plus back lead na żyłce, podobno na płochliwe i czesto łapane i wypuszczane karpie sie sprawdza, na to widziałem miałem dwa pukniecia ale bez zaciecia przypon z fluorocarbonu 10cm i d-rig kulka 18mm (moze jakies pomysły?) a pozostałe to kulka tutifrutti na włosie zero brań, ale blizej srodka chociaz tez na wypłyceniu, i pożniej kuku truskawa 4szt. na włosie tez zero. Nie wiem uparły sie na ta jedna wedke i ten zestaw, tak mam od 4 zasiadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.