Skocz do zawartości
tokarex pontony

Pytanie dot. wędziska nasadowego


DAM92.2

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż przeszukałem forum i znalazłem post ale muszę się upewnić, czy "nasmarowanie" zwykłą białą świeczką (ofc usuwając nadmiar wosku) elementy łączenie ( a właściwie to 1 ^^) nie zaszkodzi wędzisku? Robię tak aby się nie zakleszczały i nie ścierały tak szybko, ale ostatnio się zastanawiam czy robię słusznie.

Pytanie 2-gie - przeczytałem na forum wszystko na temat korka, nawet wygrzebałem atykół z WŚ, należy tylko wycierać wodą ew. wodą z mydłem i dać wyschnąć i oddychać, mimo to mój korek lekko ściemniał. Tak ma być? Spróbuję to doczyścić ciepłą wodą z mydłem. Czy roztapianie świeczki na korku rzeczywiście coś da?

Z góry dzięki za informację :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jeżeli chodzi o łączenie, to ja od czasu do czasu w swoich kijach konserwuję je grafitem. Rozbrajam ołówek, wyjmuję "rdzeń" i nim smaruję po łączeniu. W sklepach wędkarskich jest też do kupienia specjalny smar grafitowy do konserwacji łączeń. Wydaje mi się że to lepszy sposób niż świeczka. Natomiast jeśli chodzi o korek, chyba w większości kijów mam ściemniały, nie widzę powodów żeby go czymś nacierać póki się nie sypie, a na chwilę obecną nie mam z tym problemu. Ciemny korek to oznaka że jesteś aktywnym wędkarzem lub brudasem ale idzie się na ryby czy na pokaz mody rękojeści :smile: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafit służy do odnowy wytartych blanków, teflon zapobiega wycieraniu się tych złącz. Najlepiej wędkę nasadową(tyczkę?) psikać teflonem żeby to on się wycierał podczxas łowienia, a gdy sezon się kończy umyty kij ze zmytym teflonem popsikać warstwą grafitu na złączach. Wosna znów, teflon, teflon,... teflon nakłada się gdy poprzednia warstwa znika, tj. biała osłona zaczyna byc wytarta. Ogólnie grafit i teflon to niue sa tanie rzeczy, komplet sprayów kosztuje w wędkarskim około 60 zł, ale wystarczy nam na długo a żywotność kija przedłużamy kilkukrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafit z ołówka się sprawdza ;)Wazzap dzięki za info przy okazji zakupię w wędkarskim grafit i teflon w sprayu. Z tym łączeniem nasadowym (chyba nie pokręciłem xD) chodzi mi głównie o spinning i feedery ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.