Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

jak sie łowi na muchę


tomek123123

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Gość Dwie_sety

Nie da się nawet w kilku postach opowiedzieć nawet podstaw związanych z wedkarstwem muchowym.

Pierwszy wielki dział to sprzęt ubiór i wyposarzenie wędkarza muchowego.

Nic czego dotychczas używałeś nie przyda sie w tej technice, wszystko trzeba kupić nowe (ew. otrzymać od kogoś). Kwota na podstawowe wyposażenie to ok 1000 zł w i górę w zależności od jakości sprzętu.

Drugi wielki dział to posługiwanie sie wędką muchową i wykonywanie różnych rodzajów rzutów. Nie ma to nic wspólnego z twoim dotychczasowym wędkarstwem. Jeżeli nie ma ci kto pokazać to będzie bardzo trudno nauczyć się samemu.

Trzeci wielki dział to łowienie ryb czyli dobór muchy, dobór metody, "czytanie' wody. Te doświadczenia zdobywa się latami.

Wreszcie dział czwarty to samodzielne wykonywanie sztucznych much, dla niektórych ogromna pasja ale wymaga posiadania odrobiny talentu i całej masy materiałów do robienia much.

Jeżeli chcesz zacząć to napisz co masz ze sprzętu i czy znasz jakiegoś muszkarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Dwie_Sety przestań opowiadać ludziom głupoty jeśli nie masz najmniejszego pojęcia o łowieniu na muche. Za 1000 pln można kupić ale i za 250 też całkiem nieźle się łowi.

sowań

Czytanie wody, rzuty - to nie prawda że bez tej wiedzy nie ma szans - wyjazd nad rzekę jest lepszym rozwiązaniem :) a z resztą co ja się rozpisuje - trzeba zachęcać a nie zniechęcać do rozwijania zainteresowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 4 weeks later...

witam wszystkich

choć wędkuję już ponad ćwierć wieku głównie metody gruntowe, spinning a i ostatnio casting to przygodę z muchą dopiero rozpoczynam. W oczekiwaniu na dostawę zamówionego sprzętu przygotowuję się od strony teoretycznej na moją pierwszą wyprawę(budowa zestawu, poznawanie metod i technik rzutowych). W doborze sprzętu, różnych akcesoriów pomogli mi koledzy wędkarze, oczywiście internauci, bo podobnie jak ty tomek123123 nie mam nikogo bliskiego kto mógłby mnie wprowadzić w ten fascynujący świat muchy. Nie słuchaj rad typu "sam nie masz szans", "za takie pieniądze nie zawracaj sobie głowy" itp...

Mój sprzęt skompletowałem za naprawdę nie duże pieniądze pewnie, chciałoby się coś z tych markowych i wyższych półek, ale czy w wędkarstwie tylko o to chodzi? W dobie dzisiejszej, ogólnej dostępności do wszelkiego typu informacji nie będziesz miał żadnych trudności ze znalezieniem odpowiedzi na pojawiające się pytania.

Nie zniechęcaj się, wybierz i kup sprzęt taki na który będzie cię stać. Sam zobaczysz jak wiele przyniesie ci radości i przede wszystkim relaksu i odpoczynku nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.