Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Yad Freiburg 1.9m 2 - 10g


Gość grzechuce

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzechuce

Wędzisko Yad Freiburg 190 2-10g

Specyfikacja techniczna:

producent: Yad

model: Freiburg

długość wędziska: 1.9 m,

ciężar wyrzutu: 2 - 10g

przeznaczenie: delikatny spinning, opad

Dodatkowy osprzęt w zestawie:

Pokrowiec z materiału

Sprzęt posiadam od i jak często używam:

zakupiony od znajomego w 2001 roku, wcześniej łowienie na paprochy i gumy z małą główka w opadzie; dziś używany sporadycznie

Podoba mi się w nim to, że... czyli + :

- delikatny

- wyważony

- elastyka

- wykończenie (drewno + metal + korek)

- uzbrojenie SIC

- duża średnica przelotek pozwalająca na dalekie rzuty paprochami

- świetny rezonans

Nie podoba mi się w nim to, że... czyli -:

- jedyna rzeczą do której mogę się czepić to akcja - szybkość: moderate, ugięcie: semiparabolik

Od momentu posiadania działa bez zarzutu:

Tak.

Sprzęt był dawany do naprawy:

Nie.

Gdybym teraz miał kupować inny sprzęt, wybrałbym inny model:

Coś z bardziej szczytową akcją.

Koszt sprzętu:

150 zł za tyle był zakupiony od znajomego. Pare lat temu znalazłem sklep w którym był sprzedawany za 180 funtów. Dziś nie jestem w stanie go wycenić.

Używam w komplecie z:

Kołowrotek Shimano Catana 2500, DAM Quick 260, Abu Garcia Cardinal 260

Inne ewentualne dodatkowe uwagi, wyjaśnienia lub zdjęcia:

Ten kij to biały kruk w mojej kolekcji. "Stara szkoła" rodbuildingu. Świetnie wykończony każdy element precyzyjnie dobrany i osadzony. Uzbrojenie SIC może dziś na nikim nie zrobią wrażenia ale w czasie kiedy był zakupiony stanowiło klasę samą w sobie. Dziś ma bardziej wartość kolekcjonerską niż użytkową.

Akcja kija podczas prowadzenia przynęty może nie robi wrażenia bo jak na taki c.w. dziś są nieco inne standardy ale hol 2 kilowego szczupaka na takim sprzęcie to nie lada wyzwanie. Zaskoczeniem poza rezonansem i wykończeniem kija jest bardzo mocny dolnik który gnie się aż do samego mocowanie kołowrotka. Czasem używam tego kija do łowienia małymi obrotówkami lub gumami na bardzo lekkiej główce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.