Skocz do zawartości
tokarex pontony

Własny staw, jeziorko


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 482
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A skad wiesz, ze dobrze sie czuje? Pytales sie tego szczupaczka? :shock:

Radze Ci poczytac pare ksiazek, to Ci pomoze bardziej niz zadawanie bzdurnych i glupich pytan typu "jakie ryby do stawu".

Bez odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie

Jak myślicie ile można szczupaków wpuścić do stawu 25 na 40 m? W stawie pływa już 200 karpików, 15 karasi i 20 płotek. Dzisiaj wybieram się po kolejne płocie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Gość Wito.

Witam wszystkich .

Mam z ojcem staw o powierzchni 3 ha . Są tam karasie (spore takie do 2 kg :) ) i liny . Chcemy tam trochę ryb wpuścić . Mamy zamiar szczupaka tylko w jakiej ilości , żeby się za bardzo nie namnożył i nie powycinał nam wszystkiego . Staw ma w najgłębszych miejscach 3 m głębokości . Jest trochę roślin dużo trzcin . Jaką ilość byście tego szczupaczka radzili ? I jaką rybę jeszcze wpuścić co by się tam utrzymała ? Bardzo proszę was o pomoc bo to dla nas ważne .

Z góry dziękuje .

Pozdrawiam :wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wito.

Amur odpada . Bo on będzie wyjadał miejsca gdzie będą sie wycierał liny i karasie .

Ale dalej pytam ile tego szczupaczka na w/w 3ha staw . A karp się w nim utrzyma ? :smile::smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dalej pytam ile tego szczupaczka na w/w 3ha staw
Wszystko zależy od żyzności stawu ,ale wystarczy ci dwie pary szczupaka na 1hektar ,czyli od 10 do 12 szt.Razem z szczupakiem przydała by sie płoć .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale boję się że ta płoć zdominuje staw i każdą przynętę będą atakowały małe płoteczki
Nie bój się po to jest szczupak ,nie pozwoli jej sie zbytnio rozplenić ,po za tym ,wpuszczając w obecnej chwili szczupaka ,będzie głodował ,nie wystarczą mu karaski ,no chyba ze ich jest więcej jak wody. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wito.

A mam pytanie . Jakbym wpuścił na taką wodę np. 1000 sztuk narybku Karpia to ile by z tego wytrzymało ? (znalazłem ofertę po 12 groszy za sztukę ) :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dalej pytam ile tego szczupaczka na w/w 3ha staw
Wszystko zależy od żyzności stawu ,ale wystarczy ci dwie pary szczupaka na 1hektar ,czyli od 10 do 12 szt.Razem z szczupakiem przydała by sie płoć .
szczupak bardzo szybko się wytrze i niebawem będzie tam sporo podrostków :smile: jeśli wpuścisz go nawet więcej to Ci powycina jedynie drobnicę. aż dziw że go tam jeszcze niema, o ile staw ma już parę latek(3ha to jest nie mała powierzchnia) jak i również innej drobnicy typu płoć, wzdręga, okoń, słonecznica.

powiedz ile lat ma ten staw, może nawet tak na prawdę nie wiesz co tam pływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego głupi pomysł ?

Z 1000 sztuk karpia przy braku presji ze strony drapieżnika mogłoby się utrzymać niemal 100%. Przeszło 300 sztuk na hektar to ponad 30 sztuk na ar.. Zaowocowałoby to tym, że mógłbyś zniszczyć sobie wodę w której jak mówisz masz już piękne liny i karasie. Karp może poważnie zniszczyć zbiornik od "użyźnienia" go i zarośnięcia roślinnością podwodną w takim stopniu, że nie dałoby się tam wędkować po obniżenie tlenu i zasobności w pokarm dla innych ryb. Z karpiem radziłbym się obchodzić bardzo ostrożnie (sam bym nie wpuścił ani jednej sztuki) bo to jest ryba nieprzystosowana do naszych warunków, co za tym idzie mogąca mieć zgubny wpływ na naturalną ichtiofaunę. Dbaj o zbiornik, który masz (3ha to już naprawde piękny wynik) - zarybiaj go takimi gatunkami jak płoć, szczupak, karaś, lin ew. okoń, a będziesz miał wodę, której okolica będzie ci zazdrościć. W jakich ilościach - tu już ciężko mi oceniać, bo nie mam w tej kwestii doświadczenia, ale mańka możesz już z całą pewnością słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wito.

Damian21, doskonale wiem co tam pływa . Staw ma już sporo latek bo ponad 15 lat i też dziw bierze że jest tam tylko karaś i lin .

To co byście radzili ? Mniej tego karpia czy w ogóle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlody, pamiętaj że karp to gatunek obcy i nie ma miejsca dla niego w ekosystemie zbiornika. W czasie tarła innych ryb będzie wpływał w tarlisko i wyżerał ich ikrę.
jest jeszcze odpowiedzialny za zwiększenie stopy bezrobocia i świńską grypę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wito.

Kurka wodna . Bo chcemy z ojcem zarybić . Wpuścić troche karpia żeby była atrakcja dla wędkarzy . :P I potem zrobić opłaty a za kasę ciągle zarybiać , zarybiać . A powiedzcie mi ile procent z takiej lipcówki mi by przeżyło przy zerowej presji drapieżnika ? Bo ona jest najtańsza . :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem jak karpie wpływają w tarlisko leszczy i co tam robiły
kocur-ku, lubię cię :wink: ale proszę nie pisz takich "pierdołek"jako argument ,każda ryba wpierdziela ikrę drugiej rybie to naturalne zjawisko ,myślisz ze leszcz nie wpierdziela ikry karpia ,a taki węgorz jest mistrzem w wyjadaniu ikry i to obojętnie jakiemu gatunkowi i jakoś nikt nie bije na alarm ze węgorz jest bardzo dużym szkodnikiem ,a mało tego UE nakazała zwiększyć zarybienia swoim członkom do poziomu sprzed 30lat :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.