Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Własny staw, jeziorko


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam oczko wodne o wymiarach 6x3 i około 2m głębokości. Pare lat temu hodowałem tam karasie oraz płocie. Wpuściłem tam także ukleje około 20 i tak się rozmnożyły że nie wiedziałem co z nimi zrobić nawet koty nie chciały ich jeść w końcu wpuściłem szczupaka i z około 50 po tygodniu zrobiło się 20. Z zbliżającą się zimą wypuściłem wode a ryby zabiłem. Teraz pragnę odnowić oczko kupiłem folie. Dno wyłożone jest kamieniami a na kamieniach mam muł przywieziony ze stawu sąsiada. Z roślinnością nie ma także problemu. więc jakie ryby żeby im było dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 482
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

cytat

"Panowie doradzcie co zrobic? Moze rzeczywiscie karp wytrzyma? Wymieniam wode, wiec na brak tlenu narzekac nie moze. Nie wiem jak z jedzeniem...i co o tym wszystkim sadzic. W jaki sposob moglbym uratowac tego karpia? jak wpuszcze z powrotem do wody to na pewno nie wytrzyma...Staw ma glebokosc ok 2m. Z gory dzieki za odpowiedzi

jezeli chodzi o jedzenie to wytrzyma śmiało ale może weź synka karpia i wypuście go gdzieś indziej "

wiem zaraz bedą gromy ze obcy gatunek itd no ale jak mamy wychować pokolenie no kill czy jak kto woli c&r to jakoś trzeba zacząć a watpie by przywalenie karpiowi siekierą na oczach dziecka było dobrym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mam do wszystkich taką prośbę chce do stawu wpuścić ryby bo mam zamiar odłowić ryby i wpuścić coś świerzego mam 2 stawy o powiechrzni łącznej 1ha

i jeśli możenie to podajcie wady i zalety spuszczania wody ze stawu i cz to dobry pomysł o tej poże roku???

prosze o pomoc i z góry dziekuje.

post-9014-14544972506943_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1ha to sporo wody, ja mam mniejszy zbiornik. Ale nie polecam spuszczania wody ze zbiorników nie komercyjnych. zalety to tylko że czysta woda na chwile wpłynie a wady to że wylejesz dużą część mikroorganizmów stanowiących pokarm mniejszych ryb i narybku, spuszczenie i nalewanie-nasiąkanie wody spowoduje częściowe podniesienie się mułu która zanieczyści wodę na tygodnie. dobre rozwiązanie to jeśli masz jakiś strumyk możesz zrobić częściowy przepływ wody.

Gatunki ryb zależą od głębokości jaką ma zbiornik.

głębokość do 3m to można wpuścić karaś srebrzystą, amur biały,lin, okoń,

jeśli zbiornik jest głębszy można wzbogacić o płoć, wzdręga, tołpyga, węgorz, leszcz,

Nie polecam karpi ponieważ podbijają duże kłęby mułu przez co niektóre delikatniejsze gatunki zdychają poprzez zanieczyszczenie skrzel .Nie powinno też wpuszczać się dużych drapieżników jak sum szczupak sandacz ponieważ szybko opróżnią staw z ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jesteś z Łomży, bardzo blisko mnie. Z tym częściowym przepływem jest tak że woda w stawie natlenia się cały czas w zimę nie powinien ci zamarznąć cały staw, woda się cały czas zmienia ale stopniowo przez co plankton zostaje, jedyne wady to wandale którzy mogą ci popsuć zapory i to że wymaga to obsługi boi musisz co jakiś czas pójść i sprawdzić czy ją opuścić czy podnieść. Mój Św pamięci dziadek pracował w PGR-e na stawach i przekazał mi nieco wiedzy i lektury na ten temat więc jak coś to pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wandali się nie martwię bo za tydzień będę wszystko ogradzał siatko a staw mam od domu 200m to jest nie możliwe a np zapory muszą być duże co bo nie wiem tego a i jeszcze o ryby bo ja mam cholernie dużo karasi srebrzystych w stawie i chce je wytępić i co byś radził co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srebrzyste to szkodnik, załatw sobie z 10 szczupaków i po sprawie za rok :D nie no a tak na prawdę to nie wytępisz chyba że odłów siatką ale to tylko zmniejszysz a wytępić się nie da chyba że spuścisz wodę i wybierzesz błoto. zapora wystarczy o szerokości metra. zamów u człowieka który robi płoty z płyt betonowych takie słupki z wpustami tylko powiedz że chceż z lepszym zbrojeniem i 2.5metrowe i ci zrobi do tego parę desek troche betonu i pracy i zapora świetna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak ty myślisz ale ja to chce wpuścić z 30 szczupaków narybku i 30 okoni narybku a i jeszcze dodam że po roku bym je odłowił część bo teraz jak łowie ryby to tylko mogę złapać takie po 5 cm i nic wiekszej i w tym jest problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakiego jeszcze drapieżnika mi polecasz co bo ja myślę wpuścić do jednego stawu szczupaka a do drugiego okonia i jakieś inne rybki tak jak tołpyga biało ryb płocie po paru latach do szczupaków a ti jakie masz zdanie na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma takie zdanie że nie powinno wpuszczać się dużych drapieżników, wystarczą okonie. Okoń w warunkach sztucznych rośnie 2 razy większy i wystarczająco eliminuje słabe osobniki. na stawach w których pracował mój dziadek co tydzień pływały połówki 3kilogramowych karpi później okazało się że siedział 20kilowy szczubeł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak mówiłem mam 2 stawy i chce do jednego wpuścić okonie a do drugiego szczupaki a możesz mi doradzić jakie jeszcze ryby mogę mieć w stawie oprócz drapieżników a i tak na marginesie ile km mieszkasz od Łomży ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich i proszę o radę chce zarybić moje dwa stawy 100/40 oba są takie same i mają po 3 metry głębokości około .

Ryby jakie chce wpuścić to :

Szczupak

Okoń

Karp

Tołpyga

Lin

Płoć

Do tego zdjęcie stawu dodaje

Tylko nie wiem ile trzeba tego wpuścić do stawu żeby była jakaś równowaga i proszę o pomoc i z góry dziękuje .

post-9014-14544972550897_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj stawik

wody teraz jest pelno teraz glebokosc gdzies 3m staw jest na terenie bylej stacji paliw wiec nie wim czy ryba sie utrzyma

zrobie pare nowych fotek i wrzuce czym najlepiej go zarybic mysle na poczatek karp i amur teraz mysle nad roslinnoscia jakies drzewka li co polecacie potem zobacze co dalej czy cos sie utrzyma w tedy mozna poszerzyc staw miejsca jest sporo

http://i42.tinypic.com/245im9e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Mam pytanie dotyczące wykopania małego stawiku a mianowicie.Na mojej posesji za domem wybija woda gruntowa spod ziemi i utworzyło sie takie oczko 2,5 x2,5 m.Czy gdybym wykopał to do rozmiarów 4x8m woda wypelniłaby ten wykop i mogłbym zarybić???a może macie jakąs inną radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam staw około 12 arów na łące. Wykopany 8 lat temu, woda kryształ, podłoże glina bez dopływów. Wpuszczałem tam około 3 lata temu, 40 kroczków karpia, około 25 kroczków amurka. Nigdy tam nie wędkowałem nie sprawdzałem. Nie karmiłem, czy one żyją ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda tam stoji cały rok i nigdy nie widziałem żeby jej poziom jakoś szczególnie spadł.Zaczełem tam troszke kopać żeby naznaczyć jakiej wielkości miałby być ten mój stawik i po zdarciu warsty trawy już zaczeła podchodzić woda,to chyba dobrze nie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba dobrze nie???
I tak i nie ,dobrze bo w czasie długotrwałej suszy szybko nie wyschnie ,to jest plus ,minusem może byc takie zagłębienie do którego spływają wszelkie zanieczyszczenia np sąsiad w pobliżu ma gnojownik ,lub sąsiad na "górce" ma nie szczelne szambo .Kumasz o co mi biega?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamiar wykopac staw na łowisko tez mam problem jakie ryby wpuscic.ma miec 11.000mkw troche ponad hektar.i kształt nieregularnego prostokota dodam ze niespuszczalny,ale duzy przepływ wody z melioracji i rzeki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba dobrze nie???
I tak i nie ,dobrze bo w czasie długotrwałej suszy szybko nie wyschnie ,to jest plus ,minusem może byc takie zagłębienie do którego spływają wszelkie zanieczyszczenia np sąsiad w pobliżu ma gnojownik ,lub sąsiad na "górce" ma nie szczelne szambo .Kumasz o co mi biega?

Właśnie już przemyślałem tą kwestię, nic takiego w pobliżu niema ,żadnych ścieków ,szamb itp.Myśle że lepszego miejsca nie mogłem trafić i sądzę że to wypali:)w tym tygodniu ma przyjechać sprzęt do kopania takrze niedłógo będzie stawik:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.