Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Okoń na paprochy


Smile

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Smile, Główki od 1 do 5 gram, żyłeczka najlepiej 0,16 albo 0,14, rzucasz do wody czekasz aż opadnie ale cały czas miej kontakt z przynętą, kiedy opadnie kręcisz pare razy i znowu czekasz aż opadnie, często biorą w momencie opadania czujesz wtedy lekkie stuknięcie, ale nie ma reguły biorą też w momencie podbijania, ważne jest też wędzisko ja używam takiego od 1 do 7 gram cw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym pobawić się trochę z małymi okonkami na paprochy
A dlaczego z małymi okoniami Na paprochy bez problemu możesz połowić duże okonie (o ile znasz nie przełowione miejsca okoniowe) Częstym przyłowem na paprochy są szczupaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAWID bardzo dobrze ci napisał jak łowić, ja tylko dodam że tą metodą biorą także większe sztuki. I kilka rad, nie ograniczaj się do opadu, poszuraj po dnie, spróbuj w toni i przy powierzchni wody. Zamiast żyłki proponuję cienką plecionkę ok 0.06-0.10.

Jeżeli zależy ci na ilości holi to łów na boczny trok. Do wspomnianej wyżej plecionki przywiąż zwykły krętlik. Do górnego oczka plecionka a do dolnego żyłka 0.16 - 0.18 ( około 40 cm) i na końcu agrafka z krętlikiem ( tam założysz odpowiedni ciężarek, przeważnie 5-10g). Potem do dolnego oczka krętlika przywiązujesz 60-80 cm trok z haczykiem, żyłka 0.12 max 0.14. Nie radzę stosować potrójnych krętlików. Taki system jak opisałem jest bardzo czuły (plecionka pomaga) i w razie zaczepu tracisz tylko haczyk lub ciężarek. Łowisz na to jak wyżej tylko 2 razy wolniej tzw. cedzenie :smile:

Pozdrawiam i życzę sukcesów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.