Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro Nyskie


Robson11

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem w sobotę na nyskim. Przejechałem praktycznie cały brzeg od strony Bukowa. Ludzi cała masa, lecz efektów nikt nie miał. Byłem w godz. 8-12 właściwie na rekonesans, niż łowić. Patrząc po efektach, a raczej ich braku nie zdecydowałem się na wyciągnięcie wędek. Być może między wyspami lub od strony dębów były lepsze brania. Ma ktoś jakieś info?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 364
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Witam kolegów.

Był ktoś może już na nyskim ?

Wybieram się tam na majówkę i chciałbym wiedzieć kilka istotnych rzeczy, mianowicie jaki jest stan wody, jak z połowami z wysp i łódki.

I przede wszystkim czy zaszły jakieś zmiany w regulaminie dotyczące jeziora nyskiego.

Z góry dziękuję za informacje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich, jaka jest obecnie sytuacja nad Jeziorem Nyskim? Wybieram się tam za 2 tyg i będę siedzieć tydzień. 

Wędkować będę od strony Głebinowa, są tam jakieś ciekawe miejsca ? Interesuje mnie głównie karp, amur, większy leszcz, ale chcę też spróbować złapać szczupaka lub węgorza, będę mieć ponton także wywózka wchodzi w grę. 

Czym tam najlepiej nęcić i w jakich ilościach? 

Z góry dziękuję za wszelkie informacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n0name - po pierwsze jak chcesz zapolować na te rybki które wymieniłeś to złą część jeziora wytypowałeś , po drugie zanim zaczniesz wędkować proponuje zapoznać się dokładnie z regulaminem w woj. opolskim szczgólnie dotyczący zbiorników zaporowych , przypomnę tylko ze szczupaka i sandacza od 1 -ego czerwca można łapać , no i spininngowanie zarówno z łodzi jak i z brzegu też od czerwca, proponuje poczytać dokładnie bo  NA SZCZĘŚCIE  na nyskim coraz więcej wspólnych patroli zarówno z brzegu jak i na wodzie PSR i Policji co bardzo cieszy, i co niektórzy mogą być zdziwieni.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek - dzięki za odpowiedź, to że szczupaka można łowić od 1 czerwca nie miałem pojęcia. Z łodzi nie będę wędkować, jedynie sondować i zanęcać.  Mam nadzieję, że przy kupnie zezwolenia (podobno kosztuje 90 zł na 7 dni) będzie tam jakiś regulamin, bo nie chciałbym mieć jakiś problemów. 

Miejsca już nie zmienię, także jakbyś mógł mi udzielić jakiś wskazówek co do miejscówek i nęcenia od Głębinowa będę wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie leszcz wchodzi w rachube o tej porze roku i wywozic wcale nie trzeba by go polowic, akuratnie od strony glebinowa jestes skazany na porazke jesli chodzo o wyzej wymienionr rybki, choc raz jak sam nysle przez przypadek wylowilem tam karpia lecz bardzo malego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wprawdzie n0name już pewnie był na rybkach, ale także w ubiegły weekend byłem ze znajomymi od strony Głębinowa (OW "Paradise") i paru wędkarzy siedziało. Jakieś leszcze ciągnęli. Wprawdzie byli też ludzie bez brania, ale na 4 czy 5 wędkujących 2 widziałem po parę razy coś holowali. Na oko oceniałem leszczyki wielkości ok 30 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
18 godzin temu, suhhar napisał:

Siema czy na glebinowie jest jakis zakaz plywania ?

Nie wiem kolego suhhar skąd takie info u Ciebie, ale z tego co się orientuję nie ma jakichkolwiek zakazów , zakazy obowiązywały do końca maja-  odnośnie spinningowania ze środków pływających, sam szykuje się na przyszły weekend na zawody spinningowe z łodzi na nyskim, zresztą jak by coś weszło w życie o jakichkolwiek zakazach pisali by tu   http://www.pzw.org.pl/opole/      p.s tym bardziej ze tama już w finalnej częsci remontu woda raczej wyższa niż rok temu z tego co pamiętam o tej porze roku,   połamania .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema byłem od soboty do niedzieli do 13. Lipa straszna nie było miejsca bo woda bardzo duża i miejscówki zalane. Siedzieliśmy na ostatniej wyspie wychodzącej w jezioro. Ani brania z gruntu i na spławik. Sąsiedzi obok to samo. Z rana gryzły małe sandaczyki ale tylko na jeden kolor gumy. Nic więcej  się nie działo i nie widziałem żeby ktoś coś złowił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem ze spinem od strony Kałkowa. Od 5 do 9. Oczywiście z buta, wszędzie szlabany. Faktycznie brań zero, woda wysoka i do tego jak na jezioro nyskie - czysta jak kryształ. Biała ryba pływała przy powierzchni, wydaje mi się że zerowała na kilkudniowym narybku. Po powierzchni nic nie pływało, natomiast tuz pod powierzchnią pełno wylęgu. Słychać było charakterystyczne "zasysanie". Ludziska z nocki tez nic nie połowili, za wyjątkiem jednego wędkarza, który w siatce miał kilka leszczy - lecz nic specjalnego.

Do tego o godzinie 8 było już cholernie duszno.

Wracając, zahaczyłem o rzekę - powyżej Otmuchowa woda jak kakao. Spotkałem znajomych i tez wracali o kiju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.