Skocz do zawartości
tokarex pontony

Spławikowy problem.


Tedi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego spławikowego problemu. Plega on na tym że gdy jest branie ryby to się spławik zaczyna kołysac na boki i tak pare minut a potem ryba odchodzi a przynęta zostaje na haczyku czemu się on nie chowa pod wode co mam zrobic żeby przy każdym braniu nurkował używam spławika 2g, haczyk nr 8.

Drugi problem.

Dlaczego jak używam spławika tego typu np merlin 4g http://www.merlin-floats.com/pl/seriawx.htm po zarzuceniu i po 2 min przypływa mi on spowrotem do brzegu a nie jest tam gdzie go zarzuciłem ale używając np spławika Expert 2g tego typu http://allegro.pl/expert-splawik-waggler-1g-ms-0-6g-i1264084414.html już się tak nie dzieje zostaje tam gdzie powinien i teraz moje pytanie co zrobić żeby ten pierwszy spławik co podałem zachowywał się tak jak ten drugi czyli był w jednym miejscu a nie cały czas przesuwał się tam gdzie wiatr powieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

To ze sie kołysze na boki podejrzewam leszcza, który w czasie brania wykłada spławik i to ze sie nie kładzie u ciebie może być spowodowane złym obciążeniem zestawu(źle rozstawiony ołów) lub bierze drobny leszczyk który tylko skubie za dużą przynete.

co do drugiego to przyczyn bym szukał albo w wygruntowaniu zestawu albo w tym ze ten drugi ma własne obciążenie,i inaczej sie zachowuje przy opadaniu przynęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego spławikowego problemu. Plega on na tym że gdy jest branie ryby to się spławik zaczyna kołysac na boki i tak pare minut a potem ryba odchodzi a przynęta zostaje na haczyku czemu się on nie chowa pod wode co mam zrobic żeby przy każdym braniu nurkował używam spławika 2g, haczyk nr 8.

Drugi problem.

Dlaczego jak używam spławika tego typu np merlin 4g http://www.merlin-floats.com/pl/seriawx.htm po zarzuceniu i po 2 min przypływa mi on spowrotem do brzegu a nie jest tam gdzie go zarzuciłem ale używając np spławika Expert 2g tego typu http://allegro.pl/expert-splawik-waggler-1g-ms-0-6g-i1264084414.html już się tak nie dzieje zostaje tam gdzie powinien i teraz moje pytanie co zrobić żeby ten pierwszy spławik co podałem zachowywał się tak jak ten drugi czyli był w jednym miejscu a nie cały czas przesuwał się tam gdzie wiatr powieje.

najprosciej co mozna zrobic jest zatopienie zylki pod woda i skierowanie szczytowki kija jak najblizej wody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozii, MariuszA, Właśnie zawsze staram się zatopic żyłke ale to nie wiele pomaga praktycznie zero.

pawel332, Z tym leszczem to napewno nie bo jego wogóle nie mam w stawie :wink: może za duży haczyk?

Kozii, A skąd mam wiedziec czy zestaw leży na dnie jak zrobic żeby tak było.

pawel332, jak dobrze rozmieścic ołów i o jakiej wadze i jak wygruntowac zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zestaw leżal na dnie lub minimalnie nad dnem musisz na poczatku popatrzec jak mocno zanurzony jest spławik przy małym gruncie i potem stopniowo zwiekszac grunt.Gdy zestaw bedzie nad dnem spławik bedzie mniej zatopiony niz przed tem a jak zrobisz za duzy grunt to bedzie leżal na wodzie.Najlepiej jak widzisz ze się troche wynurza to zmniejszyć lekko grunt do momentu aż bedzie stał "normalnie" czyli tak jak przy małym gruncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tedi jak wygruntować-najprostszy sposób to założyć na haczyku (są w sklepach takie ołowie do gruntowania)gruntomierz

zakładasz na hak i patrzysz czy spławik lezy na wodzie czy sie zatopił i regulujesz az do najlepszego momentu .

jak rozmiescic obciążenie zalezy od tego czy używasz przelotowych oliwek czy śrucin zaciskanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale stoperem moge regulowac spławik tylko ten który nie mam z nim problemu czyli cały prosy waggler taki jak ten http://allegro.pl/expert-splawik-waggler-1g-ms-0-6g-i1264084414.html a jak używam spławika takiego ze zgrubieniem na dole to jego nie da się regulowac ile bym nie przesunął stopera to nic nie daje :sad: i cały czas przypływa do brzegu.

Wytłumaczcie mi to co i jak z tym gruntem jak go ustawic czy zmieżyc tylko tak na chłopski rozum żeby ten spławik mi stał w jednym miejscu i przynęta była na dnie prosze.

Czytałem coś o śrucinie zakotwiczającej zestaw może ona mi pomoże wiecie może coś więcej o niej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie wiem jak ustawic ten grunt :sad: . Pewnie napewno mam zrobiony źle zestaw zrobiłem tak jak umiałem.

Może jak by mi ktoś narysował schemat jak mam to zrobic to bym może zrozumiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypon 20-25cm a śruciny nad kretlikiem z przyponem a rozmieszczenie to obojetnie byle nie były zbite w kupe kolo siebie.Wagę śrucin musisz dobrać do ciężaru spławika, najlepiej tak zeby z wody wystawala 1/3 spławika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaśniej niż do tej pory było opisane chyba już się nie da :)

Masz tu materiał jak wyważyć spławik http://www.youtube.com/watch?v=0-1-N3F_DDU

Dodam może jeszcze że spławik do łowienia z dna powinien być tak wyważony ażeby było go widać tylko ok. 0,5 cm !!!

Po czym poznać że śruciny ołowiu leżą na dnie ?? Po tym że będzie go wystawało więcej niże te 0,5 cm. !!!

Jeżeli nadal nie rozumiesz to zapraszam w niedziele na port czerniakowski na zajęcia praktyczne !!! :)

Możesz również spróbować zrozumieć zasadę działania w wiadrze podczas wyważania !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli bym chciał zrobic tak jak mówił Paweł z tym gruntomierzem to jeszcze raz po kolecji:

1. Zakładam stoper na żyłke.

2. Zakładam spławik przelotowy.

3. Robie przypon około 20cm i mocuje go do żyłki głównej.

4. Na przypon z haczykiem zakładam gruntomierz.

5. Wrzucam to wszystko do wody.

6. Co dalej?

Dobrze to wszystko rozumiem?

Na korepetycje raczej nie przyjde bo nie mieszkam w Warszawie tak tylko wpisałem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej

poniewaz gruntomierz duzo wazy to pociągnie za sobą zestaw .Jezeli masz grunt na wędce ustawiony za mały lub za duży np.

Głębokośc w tym miejscu ma 3metry a ty masz 2metry to wciągnie go pod wodę jak byś miał ustawione 3mi 20cm to spławik bedzie lezał na wodzie.

no i regulujesz grunt czyli stoper tak długo az bedzie idalnie wystawał z wody,ewnntualnie mozesz po tym jeszcze zmniejszyć grunt o jakies 2-3 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha już kapuje :mrgreen:

Tylko ile mam tych śrucin zaciskowych rozmieścic, gdzie i o jakiej wadze?

Na przyponie jedna śrucina (ile g ?) i pozostałe byle gdzie na żyłce głównej i o takiej wadze żyby mi utopiły spławik i się nie przesuwał tak? Dobrze myśle?

Czy wszystkie jak najbliżej spławika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.