Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro Dąbie- Elewator ul. Portowa


czester78

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem wczoraj z kuzynem od 15 do 16ej,krótko bo kuzyn jęczał że marznie.Rzeczywiście lód trzeszczał,łapałem sam koło barki dla bezdomnych koło cypla,efekt 15 okonków takie do 10cm na blaszke białą 4 cm i około 5 szt na pinka w tym jeden jazgar 15 cm! wszytko wrócilo do wody,myslę że na czerwonego dostałbym cos wiekszego... tam bedziesz widział moje 2 dziury o ile snieg nie zaypał...

byłem też koło barki na początku jak sie wjezdza na osrodek ale zero....

daj znac jak ci poszło...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

byłem dzisiaj,niestety skute lodem,jest parę dziur ale jeszcze nie można swobodnie łapać...

choć w oddali po prawej stronie już lód puścił ,pełno tam kaczek i innego ptactwa.

Mysle ze za tydzień przy tych temperaturach bedzie juz okay...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fix niestety temperatura - uniemozliwila mi dojazd poniewaz teraz jestem zmuszony jezdzic rowerem bo sprzedalem auto i rozgladam sie za nowym ale w niedziele juz na 100% podskocze:) do tego czasu napewo juz lod zejdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem niedawno rekreacyjnie na spacerku z rodzinką na elewatorze. Kanały boczne wolne od lodu, natomiast z szczytu jeszcze się nie porzuca. Kawałek odlodzonego miejsca przy samej keji. Ktoś łowił tuż przy samej barce same płotki i okonki tak do 15-17 cm max. Łowili na spławik na czerwonego. Myśle że jeszcze koło tygodnia żeby swobodnie porzucać spiningiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj z kuzynem od 16.00,najpierw na cyplu,ale wiało mocno,nałapaliśmy kilkanaście okonków na czerwonego metodą spławik,każdy bez wymiaru, zmieniliśmy miejsce na barkę i do 18.00 około 15 krasnopiór w tym 4 szt około 25-30 cm,kilka plotek około 20 cm,kilka okonków i jazgarzy... Krasnopiórki najpierw na białego potem czerwonego,płoć na czerwonego,okoń na wszytko co robakiem jest,na kuku też krasna i płoć brały,ale trzeba brać ziarno na pół...

Dwa razy coś większego poszło z przyponem,rano ponoć ktoś tu lina złapał,powiedzieli mi to inni wędkarze których spotkałem na cyplu. Ogólnie wyjazd udany,a i przy barce mniej wiało.... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem sebol o której byłeś,ja byłem koło 16 i spotkałem 2 wędkarzy , którzy zaraz po naszym przyjeżdzie się zwinęli,oni na pewno nic nie brali,my też nie,myślę o tych małych okonkach.....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie!!

Byłem w niedziele z kuzynem przy barce tak od 16 do 18,wynik to około 30 krasnopiórek.Najlepiej na czerwonego brały,na kukurydzę też,białego robaczka również.Na kuku większe brały.Niestety większość ryb miała od 10 do 15 cm,kilka tylko koło 20 cm i więcej.Ciekawostka złapałem 3 cierniki na czerwonego.Zostałbym dłużej ale ciemno się robiło prze ten deszcz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Byłem dzisiaj na barce od 13.30 do 16.Złapałem około 30 krasnopiórek ale takich 10 do 17 cm,2 jazgarki 10 cm,okonie 3 szt około 10-15 cm.wszystko na czerwonego ,1 szt krasnej na kukurydzę.Na białego cierniki od 3 do 5 cm,i ciekawostka 2 bolki 10 cm na czerwonego.Koło 16 poszedłem na cypelek z guma czerwona,główka 4 g,wiało jak cholera ale brania były,niestety delikatne.Po około 15 minutach miałem samca 20 cm,złapałem go 10 m od cypla w stronę jeziora,gdy nacisnąłem na brzuch wyleciał mlecz,od razu powędrował do wody :wink: .

Niestety szczupak wyjęty prze 65 letniego dziadka też na gumę,zielony ripper 6 cm drop shot metoda,nie miał tyle szczęścia :cry: . Dziadek chwycił go za kark gumą,mało tego przy wyciąganiu z wody,wysoki murek-dźgnął go osęką,niestety moje naleganie nic nie pomogło miał około 40 cm,z tego co mi wiadomo okres ochronny też teraz ma.Nie wspomnę że miał pękaty brzuch a to oznacza jedno...

W takich chwilach zawsze się zastanawiam gdzie jest policja,straż?Co można zrobić żeby zmienić mentalność ludzką,było jeszcze dwóch innych wędkarzy i żaden nic nie powiedział. Nie wspomnę o tym ,że na drugim brzegu małżeństwo łapało na spławik okonki 10 cm i wszystkie lądowały w reklamówce.

Te zdarzenia jak i fakt że wcześniej widziałem rzeź sandałków na parnicy skłaniają mnie do tego żeby wstąpić do straży,coraz częściej o tym myślę..Tylko czy SSR może działać na wodach sum?

Pozdrawiam wszystkich i oby jak najmniej takich zdarzeń nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witajcie:) Nie myślałem że aż tyle osób łowi w moim ulubionym miejscu. Łowię tam od 3 lat z różnymi efektami. Jutro (Wtorek 17.04) wybieram się na elewator na 6 rano.

Mam nadzieję że połowię ładne krasnopiórki ,a i może jakiś linek się trafi:) Dobra pora na lina. Jeżeli ktoś zainteresowany efektami to proszę pytać:) Pozdrawiam. Cichy. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:) Nie myślałem że aż tyle osób łowi w moim ulubionym miejscu. Łowię tam od 3 lat z różnymi efektami. Jutro (Wtorek 17.04) wybieram się na elewator na 6 rano.

Mam nadzieję że połowię ładne krasnopiórki ,a i może jakiś linek się trafi:) Dobra pora na lina. Jeżeli ktoś zainteresowany efektami to proszę pytać:) Pozdrawiam. Cichy. :roll:

Witaj ja byłem ostatnio nęciłem i żadna krasnopióra ani żadna biała ryba nie brała oprócz małych okoni. Jak coś zdaj relacje z jutrzejszego połowu... pozdrawiam połamania kija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś od 5:40 do 11:00. Między 6 a 7 kilka ładnych brań ,ale ciężko było cokolwiek zaciąć.. Efekt do 7 rano ,jedna gruba duża krasnopiórka na spławik. Później skubania i nic więcej. Koło 8 ładny okoń tak 23cm. Później cisza na przemian ze skubaniem. Rozstawiony feederek obok nawet nie drgnął. Po 10 stwierdziłem że czas zwijać wędki ,ale rozłożyłem jeszcze spining. nadmieniam że łowiłem z betonki pomiędzy barkami. Przy spiningowaniu na blaszkę obrotówkę ,wahadło ani na boczny trok (guma) ani puknięcia. Jak już się zwijałem to przyszedł starszy jegomość i mówił że od tygodnia wędkarze się skarżą ze nic nie bierze. Widać pogoda dała o sobie znać.

Kawałek dalej siedział też starszy pan, który łowił na 2 wędki( spławik) i też nic.

Cóż... Trzeba poczekać aż się wypogodzi i ciśnienie w miarę ustabilizuje.

Generalnie posiedziałem i odpocząłem. Tylko gdzie te ryby.

Aha! Okonek i Krasna oczywiście wróciły do wody :)

Jak o czymś nie napisałem to pytać :wink:

Pozdawaiam.

Cichy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj cichy.

Cóż jeżdżę dopiero od 10 miesięcy na elewator,wiec może dla niektórych niewiele wiem,ale według mnie wybrałeś najgorsze miejsce.No moze gorsze sa tylko te przy wjeździe z lewej strony,na tych nigdy nie miałem nawet brania.Najlepsze są na cyplu i przy ostatniej barce (krótki murek,płot blisko na ośrodek). Cypel cóż guma i okoń,trafia się lin nieraz pod trzcinami na przeciw na spławik.barka to krasna,okoń,płoć,bolek mały i ciernik-tak tak,lin też sie trafia.Metody:bat,feeder,spławik na barce.Cypel:boczny trok,dropshot i zwykłe gumkowanie ,główka 4-6g od paprochów do 4-5 cm twistków,raczków,ośmiorniczek im mniejsze tym lepsze-często tak jest,kolory czerwień,motor oil,odcienie fioletu.Prowadzenie,cóż kombinuj,rób przystanki dłuższe,krótsze-to jest twój pomysł już.Ja mam wędkę shimano catana 3-14 g c.w sprawdza sie idealnie.

Powodzenia kolego i dawaj na forum jak ci poszło.

Od siebie dodam że według mnie dąbskie jest bardzo niedocenianym łowiskiem z racji tej że lepiej łapać z łódki-może to jest powód,podobnie sytuacja z zalewem szczecińskim.Ja planuje kupić łódkę w tym sezonie i skupić się na dąbskim właśnie...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,bylem wczoraj kolo barki od 13 do 18.Fajnie bralo :grin: Ploc,Wzdrega,sporadycznie ladny Okon i duzo Jazia ale nie wymiarowy... :cry: Wszystko na kuku z bialym Okon tez... :shock: Dwa zerwane przepony po odjezdzie pod barke,wedkarz z boku stwierdzil ze to Lin... W niedziele byl swiadkiem zlapania czterech 1,5 kg Linow i samemu jemu udalo sie wyjac 1,3 kg co przyplacil zmoczeniem sie do kolan. Gdy zmienilem przypon na grubszy i wiekszy haczyk,brania slabsze.Pozdrawiam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.