Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

kołowrotek na karpie SHIMANO BAITRUNNER ST 6000 RA


wadrian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę o opinię o kołowrotku Shimano Baitrunner St 6000.

Szukam kołowrotka na karpie z wolnym biegiem, sprzęt ma być mocny.

W stawie w którym będę łowić jest dużo karpi, max. do 15 kg.

Planuję wydać ok.250 zł, do tego ma być wędka Shimano Alivio CX 3lbs, 3 cz.

Proszę o sugestie czy ten sprzęt będzie dobry ?

Jakie kołowrotki w tej cenie proponujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Nie słyszałem o nim ale z opisu widać że szału nie robi:

-mała pojemność szpuli 0.35-240m może w przyszłości brakować

-Brak zapasowej szpuli

-Łożyska 1+1 :roll:

Niby Shimano ale na moje to za delikatny kręcioł jak na karpie pow. 10kg

Zastanów się czy koniecznie potrzebujesz wolnego biegu. Dużo karpiarzy od tego odchodzi, sam z niego zrezygnowałem bo nie jest niezbędny a za tą samą kase masz pożądniejszy kołowrotek bez WB i odpada Ci jeden element, który może sie posypać.

Trochę ponad 250 masz już Tice Scepter http://www.carpmix.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=63&category_id=63&option=com_virtuemart&Itemid=66 a to już solidna maszyna za dobrą kase.

Jak wolny bieg jest Ci niezbędny poszukaj może czegoś ze Spro np SPRO BIG PIT LCS 855

http://allegro.pl/kolowrotek-spro-big-pit-lcs-855-bydgoszcz-i1324742773.html

albo zachwalaną okumę Okume Power-liner 865 to już naprawdę "typowa" solidna karpiowa betoniara na kilka sezonów i jak widać w dołączonym linku w Twoim przedziale a te 259zł to dobra cena bo na innych aukcjach są droższe :roll:

http://allegro.pl/okuma-power-liner-pl-865-i1318662229.html

Kilku karpiarze z forum ma te Okumy i są zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycję zastanowię się nad tym.

Dzisiaj byłem w sklepie wędkarskim i sprzedawca przedstawił mi kilka kołowrotków m.in.:

QUANTUM ZEBCO _ HYPER CAST RCF 730

Okuma TT55

Robinson Maxima.

Chciałbym Was zapytać szczególnie o pierwsze dwa kołowrotki: Quantum prezentował się naprawdę solidnie, okuma ma za to 5 letnię gwarancję i sporo dobrych opinie. Do Robinsona jakoś nie mam przekonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma 250zł i kupić coś dobrego to czemu ma kupować travertine za 150zł?? chyba że jest the best i kosi wszystkie młynki do 300zł ale nie wydaje mi się że jest lepsza niż tica np. chociaż nigdy ticy nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma 250zł i kupić coś dobrego to czemu ma kupować travertine za 150zł??

A kto mu zaproponował Travertine ? Sam przecież z tym wypalił. Okuma o której mowa to maszynka dobra do zwykłego gruntu ew. do delikatnego karpiowania nic więcej. Jak masz te plus minus 250pln i podnieca Cie ta 5 letnia gwarancja to bierz Okumę ale tą którą CI zaproponowałem czyli Power Liner 865.

Co do tego Quantuma co podałeś to jakieś nieporozumienie a przynajmniej model/rozmiar który wskazałeś - model 730 to może być dobry ale do feedera. Jak już to minimum 750 nada sie do karpiówki.

Podsumowując wszytsko: Zastanów się czy będziesz karpiował od święta czy sprzęt będzie eksploatowany w miarę często i pod dość ciężkim obciążeniem. Jak nie to weż coś z tego co zaproponował Ci sprzedawca. Jak zamierzasz więcej uwagi poświęcić karpią i dalej chcesz wydać coś koło 250pln i chcesz wolny bieg to bierz tą Okume Power-Liner 865 - daje gwarancję że się nie zawiedziesz a dodatkowo producent da Ci 5 lat gwarancji na ewentualne usterki.

Jak zrezygnujesz z wolnego biegu to dozbieraj trochę i bierz Tice Scepter a będziesz miał profesionalny karpiowy młynek na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruję się tym co mówi sprzedawca chciałemtylko uzyskać info o tych kołowrotkach.

Dzięki za pomoc. A czy ten wolny bieg jest niezbędny, dużo czytałem że przez niego wcześniej rozpada się kołowrotek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten wolny bieg jest niezbędny, dużo czytałem że przez niego wcześniej rozpada się kołowrotek ?

Nie jest niezbędny. Rzucasz zestaw, odkładasz kija i popuszczasz zwykły hamulec tak żeby ryba mogła wyciągać żyłkę a nie porwała wędki do wody. Przy braniu i zacięciu poprostu przytrzymujesz szpule ręką żeby się nie obkręcał i po zacieciu dokręcasz hamulec tak jak CI potrzeba i to wszytsko. Wolny bieg to wygoda ale przeważnie w taŃszych młynkach siada jakio pierwszy.

Weż się określ ile masz tej kasy bo mówisz że 250pln a rozglądasz się za takami po 130pln. Jak nie określisz sobie konkretnego pułapu cenowego to będziesz miał tyle możliwości że nigdy sie na nic nie zdecydujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pomyliłem się pisząc myślałem że to inny użytkownik ale i tak i tak tt to zły pomysł to jest młynek na okrojony budżet. Posiadam spro slc co tu dużo mówić dobry kołowrotek bez wb świetnie zdaje egzamin, można daleko posłać zestaw silny szały nie ma ale jak na swoją cenę to jest godny polecenia itp ale czytałem trochę o tice to podobno świetne młynki godne polecania. zobacz jeszcze inne młynki wyższej klasy ze spro

p.s dużo karpiarzy widziałem z młynkami sangera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiemże WB nie jest koniecznością. Budżet, który przewiduję na dwa kołowrotki to 400-500. Szukam czegoś trwałego z dobrym serwisem w razie czego i gwarancją. Trochę dziwi mnie, że znani producenici oferują tylko 1 rok gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwi mnie, że znani producenici oferują tylko 1 rok gwarancji.

Bo producenci ci zmienili swoją politykę. Nie produkują już kołowrotków, które wytrzymywały po 10 sezonów i więcej. Teraz robią na kilka sezonów, dzięki czemu my wędkarze będziemy je częściej zmieniać.

Zresztą ten 1 rok gwarancji to był chyba zawsze :roll: .

To raczej te młodsze firmy wydłużają gwarancję żeby zaistnieć wśród tych znanych.

Swoją drogą gwarancja dana na 5 lat dla kołowrotka to moim zdaniem bardziej chwyt marketingowy. A jeśli już to na niektóre tylko elementy ( drut kabłąka, stopka, szpula, pokrętło hamulca...), które zanim padną to wcześniej siądą bebechy albo jakiś inny element nie objęty tą długoletnią gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s dużo karpiarzy widziałem z młynkami sangera

Apropo - Anaconda R.D.C. Runner 8000 http://superfishing.pl/view/2519 Kolega ma taki młynek chyba od dwóch sezonów i sobie chwali.

Ogólnie ja już nic innego nie wymyśle, wszytsko co spełnia Twoje kryteria i co moge polecić już wymieniłem. Decyzja należy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic jeszcze nie kupiłeś - kupuj baitrunnera. Posiadam wersję 10000 ST ale na tyle krótko , że nie odważę się na gruntowną ocenę - nic większego nie wyciągnął . Ale napiszę co zwróciło moją uwagę - wspaniały hamulec ( chociaż tylny ) , wspaniała praca mechanizmu głównego , rolki , kabłąka . Szkoda , że nie posiada w oryginale metalowej szpuli - ja już nabyłem na e-beyu. Posiadam w swojej kolekcji trochę niedrogich kołowrotków - do 300 zeta , ale ten zdecydowanie bije wszystkie na głowę . Myślę , że trochę posłuży więc osobiście polecam. Na ocenę może się pokuszę ale za rok . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.