Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wybór feedera


Rekomendowane odpowiedzi

czytalem bardzo duzo dobrych opini o Browningach ze praktycznie najlepsze kije ale zdazaly sie rowniez krytyki . A powiedz mi czy bedzie nadawal sie rzucic czasem na drapieznika z gruntu trupka czy cos w tym stylu? bo tez rozwazam kupno pod tym wzgledem. Dodam jeszcze ze uzywam sygnalek dzwiekowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Takie mam pytanie - myślę, że w temacie. Chcę dokupić feeder i zastanawiam się czy warto płacić relatywnie duże pieniądze. Czy kijek klasy KONGER Carbospiral Feeder 360/120g za około 100 PLN jest naprawdę dużo gorszy od patyka klasy DAIWA WINDCAST FEEDER 330/120g za ponad 300 PLN? Czy warto wyłożyć amatorowi (mnie) trzy razy więcej? Czy różnica jest w prestiżu nad wodą, kilkudziesięciu gramach wagi wędziska i ładniejszemu, dokładniejszemu wykonaniu i ciut lepszej pracy wędziska? Mam wędkę KONGER Spirado Feeder 360/150 i dla mnie to całkiem fajny sprzęt - czy kupując coś za 300-400 PLN odczuję dużą różnicę w przyjemności wędkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem bardzo duzo dobrych opini o Browningach ze praktycznie najlepsze kije ale zdazaly sie rowniez krytyki . A powiedz mi czy bedzie nadawal sie rzucic czasem na drapieznika z gruntu trupka czy cos w tym stylu? bo tez rozwazam kupno pod tym wzgledem. Dodam jeszcze ze uzywam sygnalek dzwiekowych

Kolego musisz bardzie sprecyzowac wykorzystanie tego nowego kija :wink: Wydaje mi sie,ze troche duzo opcji dla tej wedki,rzeka,jezioro i martwa rybka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mam pytanie - myślę, że w temacie. Chcę dokupić feeder i zastanawiam się czy warto płacić relatywnie duże pieniądze. Czy kijek klasy KONGER Carbospiral Feeder 360/120g za około 100 PLN jest naprawdę dużo gorszy od patyka klasy DAIWA WINDCAST FEEDER 330/120g za ponad 300 PLN? Czy warto wyłożyć amatorowi (mnie) trzy razy więcej? Czy różnica jest w prestiżu nad wodą, kilkudziesięciu gramach wagi wędziska i ładniejszemu, dokładniejszemu wykonaniu i ciut lepszej pracy wędziska? Mam wędkę KONGER Spirado Feeder 360/150 i dla mnie to całkiem fajny sprzęt - czy kupując coś za 300-400 PLN odczuję dużą różnicę w przyjemności wędkowania?

Bardzo filozoficznie podszedles do sprawy ale kazdy ma prawo miec swoje zdanie,wkoncu mamy demokracje :grin: Mozna prosciej,po co mi Mercedes jak Maluchem tez dojade :wink: Ja wole Mercedesy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FALUBAZ_ZG
FALUBAZ_ZG, poszukaj tutaj:

:arrow:http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=11561

:arrow:http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=315&postdays=0&postorder=asc&start=0

w tym drugim linku przewija się cała Regalica. Jak coś wykminię to pchnę Ci na PW.

Kilku dni roboczych potrzebowalem, zeby przerobic watek o Regalicy, ale sie udalo. Fakt, konkretna kopalnia wiedzy sie stworzyla.

Ostatnie konkretne pytanie. Jak pusci lod to bedzie opcja zabrac sie z wami tzn. z Toba Kocur i z Artone, bo widze, ze czesto razem urzedujecie na jakis wypad, obojetnie czy dzienny czy nocny? Czytanie czytaniem, ale warto byloby popodgladac mentorow w akcji.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi bardziej o wody stojace chodz nie wykluczam rzek i czasem chcialbym rzucic na szczupaka wiec poszukuje jakiejs uniwersalnej wedki gdzie sprawdzala by sie dobrze we wszystkich wymienionych zadaniach. nie wiem czy taka znajde ale z tych co podalem jaka najlepsza by byla? Bardzo powaznie zastanawiam sie nad tym Browningiem i mistralem championem ale nie wiem tez jak z akcja czy powienna bys szczytowa czy miekka a moze najlepiej srednia nie mam pojecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi bardziej o wody stojace

Nie potrzebujesz takiegi cw.120
nie wykluczam rzek
tu przyda sie wieksze cw.120 chyba ze,nie ma duzego uciagu
czasem chcialbym rzucic na szczupaka
co wyrzucic?
ale z tych co podalem jaka najlepsza by byla?
widzialem mistralla bo go uzywam i browninga na temat pozostalych nic ci nie powiem
szczytowa czy miekka
tu juz musisz wiedziec co lubisz i jakie ryby bedziesz lowil i jakie ciezary poleca do wody.Ja osobiscie wole szczytowa akcje choc czasami przy holu malej ryby nie czuje jej wcale a to juz odbiera troszke zabawy,moge rzucac pewniej nie obawiajac sie ze,witka sie zlamie ale cos za cos.Ja lowie na czyms takim: Browning Aggressor Monster Feeder 14ft cw.150 Ron Thompson Spartan Feeder 13ft cw150

Browning Syntec Force Feeder 12ft cw100 Mistrall Champion 12ft cw120 i wszystkie te wedki maja raczej szczytowa akcje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mam pytanie - myślę, że w temacie. Chcę dokupić feeder i zastanawiam się czy warto płacić relatywnie duże pieniądze. Czy kijek klasy KONGER Carbospiral Feeder 360/120g za około 100 PLN jest naprawdę dużo gorszy od patyka klasy DAIWA WINDCAST FEEDER 330/120g za ponad 300 PLN? Czy warto wyłożyć amatorowi (mnie) trzy razy więcej? Czy różnica jest w prestiżu nad wodą, kilkudziesięciu gramach wagi wędziska i ładniejszemu, dokładniejszemu wykonaniu i ciut lepszej pracy wędziska? Mam wędkę KONGER Spirado Feeder 360/150 i dla mnie to całkiem fajny sprzęt - czy kupując coś za 300-400 PLN odczuję dużą różnicę w przyjemności wędkowania?

Bardzo filozoficznie podszedles do sprawy ale kazdy ma prawo miec swoje zdanie,wkoncu mamy demokracje :grin: Mozna prosciej,po co mi Mercedes jak Maluchem tez dojade :wink: Ja wole Mercedesy!!!

E tam - filozofii w tym mało.

Dlaczego Mercedesy? skończyły się na 124 - kup Bugatti Veyrona

1) Jak kupuję np wiertarkę do pracy, to celuję w dobry model Hilti, ale jak do domu, to wystarczy mi tańszy model Boscha.

2) Kolega dopuki jeździł Polonezem, zachwalał go i niechciał nic innego. Jak dostał słuzbowe Mondeo, to poczuł różnicę i nie chciał już się do tego Poldka przesiąść.

3) Jeżdżąc Safrane za 5 tys można się przesiąść do Golfa za 15 i nie poczuć (bo nie będzie)różnicy w komforcie, bezpieczeństwie, dynamice itd. in plus.

4) Jak dam przysłowiowej blondynce laptopa za 20tys, to popisze na nim tak samo bzdety na pejsbooku jak na takim za 500PLN i nie zobaczy różnicy.

Tego co kryje się pod tymi czteroma punktami, dotyczy moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FALUBAZ_ZG
Takie mam pytanie - myślę, że w temacie. Chcę dokupić feeder i zastanawiam się czy warto płacić relatywnie duże pieniądze. Czy kijek klasy KONGER Carbospiral Feeder 360/120g za około 100 PLN jest naprawdę dużo gorszy od patyka klasy DAIWA WINDCAST FEEDER 330/120g za ponad 300 PLN? Czy warto wyłożyć amatorowi (mnie) trzy razy więcej? Czy różnica jest w prestiżu nad wodą, kilkudziesięciu gramach wagi wędziska i ładniejszemu, dokładniejszemu wykonaniu i ciut lepszej pracy wędziska? Mam wędkę KONGER Spirado Feeder 360/150 i dla mnie to całkiem fajny sprzęt - czy kupując coś za 300-400 PLN odczuję dużą różnicę w przyjemności wędkowania?

Bardzo filozoficznie podszedles do sprawy ale kazdy ma prawo miec swoje zdanie,wkoncu mamy demokracje :grin: Mozna prosciej,po co mi Mercedes jak Maluchem tez dojade :wink: Ja wole Mercedesy!!!

E tam - filozofii w tym mało.

Dlaczego Mercedesy? skończyły się na 124 - kup Bugatti Veyrona

1) Jak kupuję np wiertarkę do pracy, to celuję w dobry model Hilti, ale jak do domu, to wystarczy mi tańszy model Boscha.

2) Kolega dopuki jeździł Polonezem, zachwalał go i niechciał nic innego. Jak dostał słuzbowe Mondeo, to poczuł różnicę i nie chciał już się do tego Poldka przesiąść.

3) Jeżdżąc Safrane za 5 tys można się przesiąść do Golfa za 15 i nie poczuć (bo nie będzie)różnicy w komforcie, bezpieczeństwie, dynamice itd. in plus.

4) Jak dam przysłowiowej blondynce laptopa za 20tys, to popisze na nim tak samo bzdety na pejsbooku jak na takim za 500PLN i nie zobaczy różnicy.

Tego co kryje się pod tymi czteroma punktami, dotyczy moje pytanie.

Prawda jest taka, że dobry kierowca więcej nawyczynia maluchem niż kiepski kierowca mercedesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Mercedesy? skończyły się na 124 - kup Bugatti Veyrona
Nie stac mnie na Bugatti i Dobrego mesia tez
ak kupuję np wiertarkę do pracy, to celuję w dobry model Hilti, ale jak do domu, to wystarczy mi tańszy model Boscha.
do pracy kupujesz wolowine a do domu pasztet :?:
Kolega dopuki jeździł Polonezem, zachwalał go i niechciał nic innego. Jak dostał słuzbowe Mondeo, to poczuł różnicę i nie chciał już się do tego Poldka przesiąść.
To jest logiczne,dopiero w drozszym auci poczul wygode i przyjemnosc z jazdy no i osiagi :grin: tez logiczne
Jeżdżąc Safrane za 5 tys można się przesiąść do Golfa za 15 i nie poczuć (bo nie będzie)różnicy w komforcie, bezpieczeństwie, dynamice itd. in plus.
wszystko zalezy jaki golf jezeli gti to i dynamika lepsza,komfort jazdy roznie mozna odbierac bo moze chodzic o zawieszenie lub wyposarzenie
) Jak dam przysłowiowej blondynce laptopa za 20tys, to popisze na nim tak samo bzdety na pejsbooku jak na takim za 500PLN i nie zobaczy różnicy.
pewnie,ze tak ale jesli ta blondynka ma glowe na karku to moze na nim zablokowac strony rzadowe :wink: Wiec jak chcesz to chwal Kongera a pozwol innym miec inne zdanie.
Prawda jest taka, że dobry kierowca więcej nawyczynia maluchem niż kiepski kierowca mercedesem.
podaj przyklady :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FALUBAZ_ZG

Nie podam ich, bo niby jak. Ale jak byś kilka lat temu, kiedy maluchy jeszcze były w kręgu zainteresowań młodzieży mieszkał na moim osiedlu to byś tego pytania nie zadał.

Teoria na temat wyższości wiertarki Hilti nad wiertarką Bosha nie jest moja więc proszę zmienić autora cytatu. Ja jestem fanem Hitashi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie znam Hitashi, ale Hitachi owszem - sprzęt jak sprzęt - nic szczególnego - trochę sie tego przewinęło u mnie. Ale bycie fanem? Nieda się ukryć, że sprzęt profesjonalny będzie dużo lepszy od amatorskiego, ale amatorski do amatorki też wystarczy, a profesjonalny to może być przerost formy nad treścią.

Żadnej rzeczowej odpowiedzi. Za takie posty dziękuję. Pisałem o przysłowiowej blondynce, a ona nie ma głowy na karku itd., itd. Wołowinę do pracy, a pasztet do domu? Ehh.. dobra - bo postów/piany nabijemy i nic z tego nie wyjdzie.

Lepiej, żeby ktos, kto przesiadł się z dobrego kijka na dużo lepszy opisał, czy warto i jest taka duża różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh.. dobra - bo postów/piany nabijemy i nic z tego nie wyjdzie.

Sam zaczoles ta piane bic :wink: nie potrzebne to wcale ale sam wiem jaka jest roznica miedzy wedkami z nizszej polki a sredniej czy wyzszej klasy sprzetem.Lowilem kiedys na wedki kongera i jaxona a teraz uzywam wedek browninga i kilku innych producento i czuje ta roznice,wierz mi :wink:Lecz opisanie takowej roznicy zajeloby naprawde sporo czasu a i tak kazdy moze miec swoje zdanie i nic to moje pisanie by nie dalo!Przyznam sie,ze nie jestem profesjonalista ale i amatorem nie jestem :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zwrócić uwagę, że wkradło Ci się do wypowiedzi jedno rzeczowe zdanie. :wink:

Rozumiem, że jak się ktoś przesiadł z kuja wierzbowego na bambus, później na ruskie szklaki, później na węglówkę, to różnicę odczół ogromną, ale czy praca wędzisk opisałem jest też tak odmienna? Macałem w sklepie trochę wędek i w sumie poza naprawdę dokładnym wykonaniem nieuzbrojone blanki zachowują się podobnie, niekture trochę kluchowate, ale to chyba bardziej ze względu na charakterystykę ugięcia.

Mam z 10 lat spining browninga (okoniowy) i dla mnie super jest, ale to nie na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

sry za oderwanie od temtu

ak kupuję np wiertarkę do pracy, to celuję w dobry model Hilti, ale jak do domu, to wystarczy mi tańszy model Boscha.
do pracy kupujesz wolowine a do domu pasztet :?:

Chyba logiczne że do domu nie kupujesz Hiltiego za 1000zł używając go raz w miesiącu tylko Bosha za 200zł, chyba że ktoś ma nadmiar kasy to tak.

Jeżdżąc Safrane za 5 tys można się przesiąść do Golfa za 15 i nie poczuć (bo nie będzie)różnicy w komforcie, bezpieczeństwie, dynamice itd. in plus.
wszystko zalezy jaki golf jezeli gti to i dynamika lepsza,komfort jazdy roznie mozna odbierac bo moze chodzic o zawieszenie lub wyposarzenie :?:

Trochę dziwne porównanie bo Golf obojętnie której generacji i modelu ma twardsze zawieszenie i mniej miejsca niż Safrane które zdecydowanie jest bardziej awaryjne.

Prawda jest taka, że dobry kierowca więcej nawyczynia maluchem niż kiepski kierowca mercedesem.
podaj przyklady :?:

Top Gear lub 5 Gear już nie pamiętam który, na torze Nurburgring zawodowy kierowca w Fordzie Tranzicie seria był szybszy niż przeciętny kierowca w Porsche ok 300KM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem posiadaczem Safrany od trzech lat i nie zamienił bym jej nawet na mercedesa takie bzdurne porównanie mogą pisać osoby które nie miał nigdy stycznością z tym autem. A tak na marginesie przejedz się nad morze golfem nie warzne którym apóżniej safraną w tedy pogadany o różnicach . ja sie właśnie przesiadłem z golfa więc moge coś o tym powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze feedera. Od ok 2 tygodni szukam feedera dla siebie o ciężarze wyrzutowym ok 120 g. do połowu zarówno na mniej bystrych rzekach jak i na zbiorniczkach stojących. Dodam, że wcześniej metodą drgającej szczytówki nie wędkowałem i nie chętnie chcę się porywać na zbyt drogi sprzęt. Zastanawiam się nad dwoma opcjami.

Opcja nr 1: Feeder za ok 200 zł:

Mikado Tachibana Heavy Feeder 3,60 (cena ~ 200 zł)

Browning Ambition Feeder 3,60 (cena ~ 210 zł)

CORMORAN Feeder FM 120 3,60 m (cena ~ 220 zł)

Opcja nr 2: Zainwestować sporo pieniążków w Shimano Hyperloop BX Feeder H 3.65/110g (cena ok 320 zł -)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Zastanawiales sie czy koniecznie potrzebujesz takie cw 120g. jezeli lowisz na

mniej bystrych rzekach jak i na zbiorniczkach stojących
moze wystarczy ci 80 do 100 :?:

Z pierwszej opcji znam tylko

Browning Ambition Feeder 3,60
ale temat tego kija byl juz poruszany wiec poszukaj troszke.Reszty z pierwszej opcji nie macalem.O shimano tez juz pisane :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szczyper3

Premier , obejrzyj sobie taki zestaw jak mam. Też łowię na jeziorach i jestem bardzo zadowolony. Kupiłem taki dublet za namową kolegów z forum, praktycznie same pozytywne opinie jakość do ceny. Tylko popatrz na necie czy się zmieścisz w tej cenie, bo nie pamiętam ile dokładnie zapłaciłem.

Konger Carbomaxx Feeder 360 / cw. 120 - 2 szczytówki

OKUMA Travertine TRB40

Na jeziorko wystarczy Ci 330 / 90cw. Na pewno będzie troszke taniej, ale w ten kołowrotek bym zainwestował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam feedera i mam tylko jeden wymóg - musi być składany i mało zajmować podczas transportu :) wszystkie jakie znalazłem na aledrogo składają się z dwóch elementów jak spiningi. A może to się nie nazywa feeder? sam już niewiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.