Skocz do zawartości
tokarex pontony

Najlepsza waszym zdaniem firma wędzisk i kołowrotków


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 171
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja tez nie rozumiem tej nagonki na Jaxona oraz ogólnie tani sprzęt, ludzie chca płacić jak najmniej a dostawać jak najwięcej, tak się nie da :razz: A teraz zastanówmy się czemu najczęściej słychac o awariach sprzętu Jaxon lub z podobnej półki cenowej?

Proste, załóżmy że 5% wędek i kołowrotków może posiadać ukrytą wadę która spowoduje awarię kija czy kołowrotka. (Zakładamy ten odsetek dla każdej półki cenowej dla uproszczenia) I kiedy wędkarze kupią np 1000 kijów po 100 zł i 100 po 1000zł

wtedy padnie 50 tych tańszych a tylko 5 tych droższych więc statystycznie będziemy się natykać częściej na awarie tańszego sprzętu ze względu na ich ogólny udział w rynku. Gdzie oczywiście w rzeczywistości z górnej półki padnie mniej niż 5 procent ze względu na faktycznie lepsze materiały i konstrukcje, więc tym bardziej usłyszymy mniej złych opinii. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze najwazniejszy jest stosunek jakości do ceny
tu sie zgadzamy w 100% tylko jak to zmierzyc...zasobnoscia portfela czy tolerancja co do niespelnionych oczekiwan?

No właśnie tutaj raczej liczy się tak wiele czynników, że ciężko to opisać. Niemniej, sprowadzi się to do tego, że każdy będzie mógł kupić sobie optymalny sprzęt. Bo wędkę z kołowrotkiem - całkowicie funkconalną i niełamiącą się przy prawidłowym użyciu da się dostać już za 100zł. I młody, niepracujący chłopak, co dostał od babci 100zł na urodziny kupi sobie taką właśnie wędkę. Jeśli lubi wędkować i sprawia mu to frajdę, przy odrobinie szczęścia i umiejętności spędzi z nią niezapomniane chwile nad wodą! Taki gość jak ja, co dopiero niedawno rozpoczął pracę, kupi sobie raz do roku sprzętu za 1000zł i też będzie super zadowolony - bo po prostu lubi wędkować. Facet 40 letni, co ma już rozkręcony biznes na tyle, że nie musi się martwić o kasę będzie sobie wydawał na sprzęt 10000 i może się zdarzyć, że będzie miał mniej radości z tego sprzętu niż młody chłopak z wędką za 100zł, bo młody ma czas :) którego starszym (mi niestety również) często po prostu brakuje.

Co do tych wszystkich przypadków złamanych jaxonów od podmuchu wiatru, podajcie proszę nazwę felernego modelu - być może ku przestrodze. Mój jaxon solaris 270/30 (który chyba już nie jest w ofercie) nie złamał się jak dotąd (4 lata) i spędziłem z nim bardzo dużo miłego czasu używając przynęt do 30g włącznie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naleśnik27

mateuszek22, tylko ten co ja mam tonie jest "jakiś" tylko najlepszy flagowiec jaxona i materiałami nie różni sie od daiwy czy penna bo ma naprawde najlepsze komponenty -duraluminium mosiądz itp i jest polecany przez pana marka szymańskiego w WŚ jako jeden z lepszych kołowrotków na rynku który przetrwa spotkanie z morską woda piachem i morską trocią :!: wiec to mówi samo z siebie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateuszek22, tylko ten co ja mam tonie jest "jakiś" tylko najlepszy flagowiec jaxona i materiałami nie różni sie od daiwy czy penna bo ma naprawde najlepsze komponenty -duraluminium mosiądz itp i jest polecany przez pana marka szymańskiego w WŚ jako jeden z lepszych kołowrotków na rynku który przetrwa spotkanie z morską woda piachem i morską trocią :!: wiec to mówi samo z siebie :twisted:

To nic nie mowi. Pan szymański dostał w łapę i napisał. W WMH ciągle machają dragonami przed oczami tylko dlatego, że dragon za to zapłacił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zek22, tylko ten co ja mam tonie jest "jakiś" tylko najlepszy flagowiec jaxona i materiałami nie różni sie od daiwy czy penna

a ten Twoj "flagowiec-czteromasztowiec-pieciogwiazdkowiec" od flagowego daiwy i od flagowego penna tez sie niczym nie rozni? :twisted: czy moze to to samo co innej firmy sredniak? :twisted:

To nic nie mowi. Pan szymański dostał w łapę i napisał. W WMH ciągle machają dragonami przed oczami tylko dlatego, że dragon za to zapłacił

i smutne jest to ,ze to coraz bardziej czesta praktyka promowania "zaprzyjaznionej" marki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zek22, tylko ten co ja mam tonie jest "jakiś" tylko najlepszy flagowiec jaxona i materiałami nie różni sie od daiwy czy penna

a ten Twoj "flagowiec-czteromasztowiec-pieciogwiazdkowiec" od flagowego daiwy i od flagowego penna tez sie niczym nie rozni? :twisted: czy moze to to samo co innej firmy sredniak? :twisted:

To nic nie mowi. Pan szymański dostał w łapę i napisał. W WMH ciągle machają dragonami przed oczami tylko dlatego, że dragon za to zapłacił

i smutne jest to ,ze to coraz bardziej czesta praktyka promowania "zaprzyjaznionej" marki...

Generalnie nic w tym dziwnego, tak działa reklama, mnie akurat drażni nie sam fakt reklamowania, tylko film trwa 30min, a dragona pokazują przez 5min czyli kilkanaście procent filmu to nic niewnoszące do tematu sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie rozumiem tej nagonki na Jaxona oraz ogólnie tani sprzęt, ludzie chca płacić jak najmniej a dostawać jak najwięcej, tak się nie da A teraz zastanówmy się czemu najczęściej słychac o awariach sprzętu Jaxon lub z podobnej półki cenowej?

Proste, załóżmy że 5% wędek i kołowrotków może posiadać ukrytą wadę która spowoduje awarię kija czy kołowrotka. (Zakładamy ten odsetek dla każdej półki cenowej dla uproszczenia) I kiedy wędkarze kupią np 1000 kijów po 100 zł i 100 po 1000zł

wtedy padnie 50 tych tańszych a tylko 5 tych droższych więc statystycznie będziemy się natykać częściej na awarie tańszego sprzętu ze względu na ich ogólny udział w rynku. Gdzie oczywiście w rzeczywistości z górnej półki padnie mniej niż 5 procent ze względu na faktycznie lepsze materiały i konstrukcje, więc tym bardziej usłyszymy mniej złych opinii.

Musisz jeszcze dodać, że na blanki z górnej półki, czy też gotowe wędki producenci dają dożywotnią gwarancję i to często bez względu na przyczynę awarii. To jest wartość dodana której nie można pominąć i to też nie bierze się z samej ceny tylko wprost z jakości za którą ta cena niestety podąża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na blanki z górnej półki, czy też gotowe wędki producenci dają dożywotnią gwarancję i to często bez względu na przyczynę awarii

dawm84 - bardzo trafny argument :!: .to wlasciwie w najprostszy sposob tlumaczy wyzsza cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naleśnik27

maryaChi, nie kolego ten kołowrotek jest w jakiś 50 najlepszych kołowrotkow są w śród nich i dragony penny daiwy shimano wiec nie wyskakuj tu z tymi łapówkami :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz jeszcze dodać, że na blanki z górnej półki, czy też gotowe wędki producenci dają dożywotnią gwarancję i to często bez względu na przyczynę awarii. To jest wartość dodana której nie można pominąć i to też nie bierze się z samej ceny tylko wprost z jakości za którą ta cena niestety podąża.

Ale to tylko na topowe modele i ręcznie robione których cena przewaznie przekracza 1000 zł i nie mówimy tylko o wędkach ale także innym sprzęcie.

Na większości sprzętu nawet do 1000 zł takich gwarancji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naleśnik27

bifa, kosztuje tyle samo co team dragon wiec jest porównywalny no ale do penna sie nie umywa ... i nie świruj bo salmiakiem po łbie dostaniesz :wink::razz::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo salmiakiem po łbie dostaniesz

gosciu...bo zaraz bande lysego zawine z parnicy i przyjedziemy Ci nasiusiac do tej Twojej rzeczki pod domem :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na większości sprzętu nawet do 1000 zł takich gwarancji nie ma.

Mówimy o cenach czy firmach?

A co z tyczkami? Tam się ceny zaczynąją od 10.000 zł

BTW w 1000 się zmieścisz budując wędke "z dożywotnią gwarancją". Ba, zrobisz to w 800 czy nawet 700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja należę do tej bandy

a Ty nie wal tu off topow bo cie podkabluje u admina i dostaniesz bana-na.lepiej idz na jakies forum o gotowaniu :twisted::mrgreen::razz:

z wedek kushiro?nawet sam kushiro ich nie zna :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maryaChi, nie kolego ten kołowrotek jest w jakiś 50 najlepszych kołowrotkow są w śród nich i dragony penny daiwy shimano wiec nie wyskakuj tu z tymi łapówkami :razz:

Nie mowie o łapówkach, tylko o normalnym układzie - płacę więc napisz/pokaż etc. Jest to typowa kryptoreklama obecna w filmach, grach komputerowych, animacjach oraz w prasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o cenach czy firmach?

A co z tyczkami? Tam się ceny zaczynąją od 10.000 zł

BTW w 1000 się zmieścisz budując wędke "z dożywotnią gwarancją". Ba, zrobisz to w 800 czy nawet 700.

Tak ogólnie mówię, nie brałem pod uwagę tyczek bo to przewaznie do sportu.

Co do cen, to fakt dostaniesz w takich jak mówisz z dożywotnia gwarancja ale i tak większość sprzetu wielu firm takiej gwarancji mieć nie będzie, i jakoś sprzęt się bez tego sprzedaje. Kołowrotek shimano stella ile ma w Polsce gwarancji? 2 lata? a cena :mrgreen:

Dożywotnia gwarancja nie jest świadectwem jakości produktu a jedynie dodatkiem i swojego rodzaju chwytem marketingowym dającym poczucie bezpieczeństwa że jeśli się coś stanie z tak drogim sprzętem to nie pójdzie na zmarnowanie. Awaryjność takich rzeczy może być na normalnym poziomie ( bardzo niskim biorąc pod uwagę technologie) I w żadnym ale to żadnym wypadku np kij z dożywotnia gwarancją nie zyskuje na wytrzymałości. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy, czytając niektórych posty, dochodzę do wniosku, że łowią wędkami za minimum 3000 i takimi samymi kołowrotkami. Jest to sprzęt dostępny w Polsce, i moim zdaniem używania do niego stwierdzenia "sprzęt z najwyższej pułki" jest nieprawomocne. Bo są sprzęty dużo droższe, czyli idąc tym samym tokiem myślenia z wyższej półki.

Moim zdaniem tak wielka rozpiętość cenowa w większości nie przekłada się na jakość. Kołowrotek za 3000 zł nie jest sześciokrotnie lepszy od tego za 500. Większość polskich wędkarzy wolałaby otrzymać co rok kołowrotek za 500 i takąż wędkę niż raz w życiu kołowrotek za 3000 i za tyle samo wędkę.

Smutno też czytać o wędkarzach nie szanujących swojego sprzętu. Takim to żal by było powierzyć nawet ten sprzęt "z dolnej półki" cokolwiek to znaczy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy, czytając niektórych posty, dochodzę do wniosku, że łowią wędkami za minimum 3000 i takimi samymi kołowrotkami. Jest to sprzęt dostępny w Polsce, i moim zdaniem używania do niego stwierdzenia "sprzęt z najwyższej pułki" jest nieprawomocne. Bo są sprzęty dużo droższe, czyli idąc tym samym tokiem myślenia z wyższej półki.

Moim zdaniem tak wielka rozpiętość cenowa w większości nie przekłada się na jakość. Kołowrotek za 3000 zł nie jest sześciokrotnie lepszy od tego za 500. Większość polskich wędkarzy wolałaby otrzymać co rok kołowrotek za 500 i takąż wędkę niż raz w życiu kołowrotek za 3000 i za tyle samo wędkę.

Smutno też czytać o wędkarzach nie szanujących swojego sprzętu. Takim to żal by było powierzyć nawet ten sprzęt "z dolnej półki" cokolwiek to znaczy. Pozdrawiam

Masz rację, to jest przpadłość zdań w sieci, na forach łowieckich jest to samo, na forach o nożach to samo, bo nóż za 40 złotych to nie potrafi nic przeciąć :shock:

Ja akurat wyrażając się kategoriami półek cenowych nie mam na myśli gorsze lepsze, a jedynie opisana przez Ciebie rozpiętość. I w większości mój sprzęt to dla niektórych byłby nie do przyjecie bo przecież był za tani :razz: Nie chodzę nad wodę paradować, a odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zrobił się bajzel z tematu.Niało być firmach a zrobił się trochę kiermasz.

Niestety ale jest tak, że jakość idzie w parze ceną. Nie jest tak zawesz, ale bardzo często.

Abstrahując od ceny. Dla kogoś będzie najlepsza fima X bo na niej się nie zawiód. Drugi powie, że X to "robi śmieci". Nie neguję firmy X, czy Y. Często jest tak, że nawet sprzętu danej firmy w ręce nie trzymałem (tak np. jest z wędkami Daiwy, czy Dragona). Także podając nazwę firmy biorę tylko własne odczucia. Tak sam nie widze nic złego w łowieniu i kupowaniu wędki za 100 czy 1500 złotych. Tylko weźmy pod uwagę, że różnica pomiędzy firmą X czy Y nie opiera się tylko na cenie ale też na tym, co za nią stoi i niestey ale nie ma żadnej możliwości by popularna firma na J. miała taki sam asortyment jakościowy jak odpowiednik towaru firmy L., czy T. Tyle mojego w temacie.

"Nie chodzę nad wodę paradować, a odpocząć"

Uwierz mi, że ja też nie. Mało tego. Ide o zkaład, żę 99.9% kolegów po kiju nie wie jaki kij ma drugi wędkarza. Mój za kupe forsy wygląda przy J. jak bidak ze slumsów - szary, biedny, bez świecących nalepek. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o konkretne firmy to niedawno kupiłem kij konger medalist float do 80g. pod żywca. I mogę powiedzieć że kij bardzo fajny, przypadła mi do gustu jakość wykonania, jak i stosunek ceny do jakości. I śmiało mogę powiedzieć że po przetestowaniu na rybach doszedłem do wniosku że kupię jeszcze jeden. I nie znalazłem na rynku w tym czasie nic porównywalnego w wędkach 3 częściowych (pomijałem karpiówki) Więc u Mnie Konger ma dużego plusa, dam im jeszcze zarobić.

Co do kołowrotków to Okuma i Browning mają u mnie zapas zauafania co do przyszłych zakupów. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.