Skocz do zawartości
tokarex pontony

Najlepsza waszym zdaniem firma wędzisk i kołowrotków


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzechuce
Dragon, cormoran i shimano

kolowrotkow sumowych u nich raczej nie uswiadczysz...

co do dragona mam 2 kije z serii HD zlego slowa powiedziec nie moge. Shimano mam 2 kije w tym jeden ktory zlamal sie 2 razy i 2 kolowrotki z shimano leza na zlomie.

akcesoria to głównie mustad i dragon.

kretlikow z agrafka ktore maja rzeczywista wytrzymalosc a nie tylko na opakowaniu mocniejszych od Exori jeszcze nie znalazlem a w tym sezonie przerobilem pare ladnych firm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 171
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witam ja krece na shimano technicum 2500 i na dragon dastiny i nie wiem ktury lepszy a shimano 2x droższy a na moje jakosciowo takie same a do spiningu używam edziska shimano classic 360 ax jest uniwersalne działa jako lekki grunt feeder i super szuły spining idealny na okonie i klenie a i szczuplego udalo ni sie wyciagnac 94cm 6,5kg ale bylo ciężko znaczy fajna mordęga ma akcja paroboliczna kto łowił za shimano to wie wedka niczym papieros a ma nieokteslony zapas mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,czy ta nasza dyskusja na temat tego "ktora firma wedzisk i kolowrotkow jest najlepsza" ma w ogole jakis sens?

Czy jest wsrod nas ktokolwiek kto mial w dloni,kto uzywal produktow wszystkich swiatowych marek?Moze lepiej zmienic temat na "ktora firma jest wystarczajaco dobra dla nas samych" albo "wedke ktorej firmy bysmy chcieli bo -uwazamy- , ze jest najlepsza"?

Jak do tej chwili wszyscy najczesciej zachwalaja to co sami maja.Nazwy polowy swiatowych marek nawet jeszcze nie padly a z tych kilkunastu postow juz wiemy , ze dominuja zazwyczaj opinie typu : "mam jaxona i uwazam,ze jest najlepszy" , "ja mam dragona i nie wyobrazam sobie lepszego."(marki wybrane przykladowo).

Wychodzi na to ,ze producenci nie potrzebnie pakuja w sprzet coraz to nowsze i bardziej zaawansowane technologie bo nikt nie potrzebuje super lekkich przelotek(przykladowo) bo te w jego spningu tez sa wystarczajaco dobre.Po co jakas firma pakuje mechanizmy swych kolowrotkow w ultra lekkie obudowy jak mozna lapac uzywajac mlynkow z zeliwa?

Odwazne jest mowienie ,ze "to co mam jest najlepsze na swiecie".Tylko kto moze zaryzykowac takie stwierdzenie...?Jest tu ktos kto pomacal juz wszystkie kije na swiecie?

Jak ktos , kto mial w reku wedke a,b,czy c moze stwierdzic ,ze jest lepsza od wedki x,y,i z , ktorych na oczy nawet nie widzial?

Ja swoja najlepsza wedke i swoj najlepszy kolowrotek odkrywam przecietnie raz na rok i zazwyczaj jest to akurat ta ,ktora kupuje gdy zaurocza mnie w niej to czego nie widzialem w poprzedniej.Oczywiscie , w tym momencie wydaje mi sie najlepsza na swiecie.

Chyba jedynym wyjsciem jest poprosic wszystkie istniejace firmy o wykonanie jednej przykladowej wedki o identycznych parametrach i z identycznych kompozytow a pozniej poddac ja specjalistycznym testom.Jasne,ze wynik bedzie oczywisty(choc tez nie dla kazdego) gdy test wykaze ,ze np. wedka "a" jest dwa razy lzejsza i mocniejsza od wedki "b" bo zazwyczaj ,kazdy woli lzejsza a mocniejsza.Tylko jak odczytac wynik ,ze np. wedka "x" lepiej lezy w dloni i jest ladniej wykonana niz wedka "y"?To juz raczej kwestia bardziej wzgledna i raczej do bardziej osobistej oceny.Niekoniecznie wlasciwym wydaje sie tez kryterium : "stosunek ceny do jakosci" .To czasem bariera rozumiana wielorako.

Ja tam zycze kazdemu wedkarzowi,zeby znalazl takiego wymarzonego kijka z jakim bedzie mu dobrze i nad woda i gdy bedzie go zimowac w szafie miedzy innymi kijami. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super zgadzam się prawie z tobą tylko piszesz ze co roku nową wędke i kołowrotek to co to kupujesz na targu u chinoli czy sprzęt jexon bo jak kupujesz sprzęcik co wychodzi na rynek to z górnej półki i posłuży ci długo tylko to nie kwestia 30zł za wędke jaxona tylko 30x30;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy wedkarz łapie tym co mu najlepiej pasuje

niestety , wiekszosc tym czym moze...

ciepela22 -ciezko czasem zlapac o co Ci chodzi w tym co piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super zgadzam się prawie z tobą tylko piszesz ze co roku nową wędke i kołowrotek to co to kupujesz na targu u chinoli czy sprzęt jexon bo jak kupujesz sprzęcik co wychodzi na rynek to z górnej półki i posłuży ci długo tylko to nie kwestia 30zł za wędke jaxona tylko 30x30;]

Wedki jaxona mozna dostac w cenie 60x30zl (patrz tyczki z serii xt-pro), ale tu nie o to chodzi, bo maver/sensas sprzeda ci tyczke za 600x30. Nie zgadzam sie ze dyskusja nie ma sensu. Bardzo fajny temat, szkoda tylko, ze jak ktos pisze ze x firma mu nie pasuje nie podaje MODELU, ktory go zawiodl. Ja SPRO omijam szerokim lukiem. Kolowrotek ignyt chodzi mi gorzej niz okuma za 30zl. Malo tego chodzi coraz gorzej mimo ze jest uzywany drugi sezon.

Zgadzam sie ze stwierdzenie "ktoras firma jest najlepsza" jest nieodpowiednie. Duzo trudniej jest bowiem znalezc na to dowód, niz na to, ze istnieje cos lepszego - w drugim przypadku wystarczy coś takiego znaleźć, w pierwszym, trzeba sprawdzić wszystko, lub ewentualnie powiedzieć "LEPSZEGO NIE WIDZIAŁEM!". Ja np nie używałem do tej pory lepszych żyłek niż trabucco (do różnych metod), dlatego wyśmiałem sprzedawce najwiekszego chyba sklepu w Gdansku, ktory zaproponował mi "najlepsza żyłke na rynku" firmy dragon. Mimo tego ja kupilem i mimo ze nie jest zla to na pewno nie najlepsza :) Mimo tego mam do trabucco pare pretensji jesli chodzi o zylki i jesli ktos uzywal/wa bezkonkurencyjnych zylek, bardzo chetnie ja sprawdze (cena raczej nie gra roli, jesli nie przekroczy 50zl za 100m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś Strofta orginalnego, w miarę świeżego?

Mi 14tka Trabucco, po jednym łowieniu rozpadała się w rękach.

stroft swiezy jest dobry ,ale jest przegrobiony ;)

zylka trabuco jest dobra do lowienia w czystej wodzie a nie na odrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś Strofta orginalnego, w miarę świeżego?

Mi 14tka Trabucco, po jednym łowieniu rozpadała się w rękach.

Wyprobuje. Mowisz o zylkach do jakiejs konkretnej metody czy ogolnie?

jak juz bedziesz probowal i bedziesz chcial zylke 0.16 to kupuj 0.14 bo sa przegrobnione ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby przegrubiona ale znaczek EFFTA ma;)

Używałem przez kilka lat Strofta GTM do wszystkich metod i nigdy nie zawiódł.

Na przyponowej 12tce leszcze +50cm nie robiły wrażenia, na 18tce karpie 5kg tez nie.

Nieraz owijałem dłoń w materiał żeby zerwać 18tke na zaczepie.

Stroft na metry to nie to samo... A jak sie trafi zleżała to też pęka jak badziewia za kilka zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

firmy mozna poukladac pułkami. zaczynając od jaxona czy kongera po takie firmy jak fox,chub czy brus ashby. oczywiscie co pułeczka cena rosnie! jak to się przekłada na jakość niemam pojęcia! trzeba czytac pytac bo nie sztuka wydac za kij czy kołowrotek kilka tysięcy bo podobno marka najlepsza a potem o k...a co ja kupilem! mam kije shimano alivio i kołowrotki cormoran big ben. wędki ok kołowrotków nie polecam! pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.