Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Na co i jak złapać BOLENIA ????


msparki

Rekomendowane odpowiedzi

Na jesień guma ze stalka((prowadzisz po dnie ) bolka to nie zniechęca) w lato woblerki (normalne , ciężkie i akcja oszczędna (prowadzenie pod powierzchnią)), a jak sie rozpoczyna sezon(maj) to praktycznie boleń wtedy jak jest na biciu to weźmie na wszystko( nie jest wybredny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 133
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Cytat:

Na jesień guma ze stalka((prowadzisz po dnie ) bolka to nie zniechęca)

:shock: powiedz coś więcej o tej metodzie.

A to nie chodzi czasem o paten obrotówka lub wahadłówka połączona z gumą ?

Jakoś mi się takie cuda obiły o uszy. Poważnie - samoróby tak zwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek_glogow nie słyszałem nigdy o czymś takim :shock: Chyba sposób jest mało skuteczny. Gdyby był bardzo skuteczny, to chyba byłby znany tak jak wobek i powierzchnia itp :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Ja łowie bolenie od 12 roku życia(teraz mam 25) na woblery na początkiu pana SIEKA M. Później znalazłem bardzo skuteczne woblery tu - zobacz sam www.tarnus.net i równie dobre są woblery pana GUSMANA w googlach znajdziesz;). Ogólnie dobre są też gumy tweestery perłowe z brokatem lub bez, dobre są również małe 3 cm kopytka też perłowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma dobre efekty na żółtego (słomkowy) poppera z czarnym grzbietem w wersji tonacej, oraz 6 cm wahadłówkę z grubej stali padały na nie bolki od 52-67 cm, wszystkie na nysie kłodzkiej, w tym roku mam zamiar polowac na odrze.

Zobaczymy co się będzie dzialo, a i zakupiłem też slynnego glooga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dużego doświadczenia nie mam w bolkach bo prawdziwe lapanie rozpoczolem w polowie tamtego sezonu i trafił mi sie jeden boleń. :smile: Złapalem go na 6 gramowa obrotówke DAM calutka srebrna z wybiciami. Rzut na szczyt głowki w pochmurny dzień dopiero co barka przeplynela i siedzi...50 cm to nie duzo ale zawsze cos :grin: POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Ja już załatwiłem sobie troszkę przynęt - jeszcze doszły 4 wobki własnej produkcji - po prostu świetnie pracują :razz:

419eac1138c68f53.jpg

2 lub 3 maja atakuję :mrgreen:

Jak myślicie na początek wystarczy? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raz miałem bolka na haku, wzial na glooga hermes, troche go holowalem ale sie zerwał i wyciagnalem poplatany zestaw a pewnie mial z 75 cm :shock: Gloog to najlepsze woblery bo kilka razy wyciagnalem kilka bolkow ponad 65 cm. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Skąd: Głogów

No to nie dziwię się, że używasz Gloogów :mrgreen: Wszyscy mi polecali Hermesa i mówili, że warto go mieć w skrzynce więc jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile boleni w życiu złowiliście, ani czy łowiliście na inne woblery niż Gloogi ( bo co do tego, że na gloogi łowicie nikt już chyba nie ma wątpliwości :twisted: ) ale ja osobiście uważam Hermesa za średni (ze wskazaniem na kiepski) wobler na bolki. Aby pracował tak jak powinien trzeba poddać go przeróbce a i tak jest troche za "wysoki" :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

artech a może powiesz mi - na co byś postawił w mojej skrzyneczce? Powiem Ci szczerze, że ten w dolnej przegródce, drugiej od lewej strony - ten większy wobek pięknie pracuje i jest lotny - własna produkcja :mrgreen: Udał się wyjątkowo dobrze - zwłaszcza, że miał to być model :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja osobiście uważam Hermesa za średni (ze wskazaniem na kiepski)

Ja również jestem tego samego zdania, i za wysoki i stery nie takie trzeba go dopracowywać.

ten większy wobek pięknie pracuje i jest lotny -

Maćku dopiero coś powiesz jak trochę nim połowisz, wygląd i praca która tobie się podoba to jeszcze nie wszystko, mi się też podoba ale czy bolkom też:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może nie uważam Hermesa z najlepszego bo o wiele lepszy jest np thrill salmo no i gumy tez są dobre ale nie porównuje ceny Hermesa w Głogowie 10 zł ,a thrill 20 zł

:D chodziło mi o cenę ....przeróbka trwa 20 minut...A dla pewności...co do bolków...moja pierwsza wyprawa na bolenie z tym efektem tylko jak wkleic zdjecie?? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja osobiście uważam Hermesa za średni (ze wskazaniem na kiepski) wobler na bolki.
:lol::lol::lol: a ja myślałem że tylko w moich rękach ten wobler jest nie skuteczny.

Może macie podrasowanego Hermesa? z chęcią bym poprzerabiał swoje bo szkoda że leżą nie używane;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja osobiście uważam Hermesa za średni (ze wskazaniem na kiepski) wobler na bolki.
:lol::lol::lol: a ja myślałem że tylko w moich rękach ten wobler jest nie skuteczny.

Może macie podrasowanego Hermesa? z chęcią bym poprzerabiał swoje bo szkoda że leżą nie używane;)

podpinam sie do pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Maćku dopiero coś powiesz jak trochę nim połowisz, wygląd i praca która tobie się podoba to jeszcze nie wszystko, mi się też podoba ale czy bolkom też :lol:

Oczywiście masz rację - powiedziałem tylko jak to wygląda moim zdaniem :grin: Ma fajną, stałą drobniutką pracę.

A mam drugie pytanie, bo niedawno zrobiłem podobnego, z szerszym i dłuższym sterem i pracuje mocno - nie drobno. Czy warto coś takiego mieć w pudełku, czy może skrócić ster? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam drugie pytanie, bo niedawno zrobiłem podobnego, z szerszym i dłuższym sterem i pracuje mocno - nie drobno. Czy warto coś takiego mieć w pudełku, czy może skrócić ster?
Maciek woblery o mocniejszej pracy czasami przydają się na majowe bolenie, gdy woblera prowadzisz z nurtem lub po skosie przez warkocz. Poza tym nie zawsze to co tobie się nie podoba, nie będzie się podobało boleniom :wink:
chodziło mi o cenę
najlepsze wobki na bolenie kupuję po 10 PLN :wink::wink: A Trill Salmo też troche przereklamowany jest, ma za dużo obciążenia w przedniej części i sterek też bym mu trochę przerobił, a poza tym za dwie dychy to mam dwa lepsze wobki :cool:
artech a może powiesz mi - na co byś postawił w mojej skrzyneczce?

Postawił bym na Siek-M, ponieważ znam tego wobka i wiem co potrafi, reszty nie znam (poza Trillem) i na sucho trudno coś powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.