Skocz do zawartości
tokarex pontony

łożyska do kołowrotków


DAM92.2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po krótkiej nieobecności ;)

Jest zima, jako, że pod lód nie chadzam, to się wziąłem za konserwację kołowrotków. Jak rozebrałem pierwszy, wyczyściłem, wysuszyłem (znaczy samo wyschło :mrgreen: ) to poskładałem to w nieco większe elementy co by potem nie zastanawiać się co gdzie szło, a dla tego mówię potem, bo gdy części schły to z lektury wywnioskowałem, że najlepszy będzie smar do kołowrotków typowo ale broń boże jackson. A więc jutro wybieram się do wędkarskiego po oliwkę i smar (chodzi mi po głowie cormoran). Aż wstyd, że przez te wszystkie lata młynki oddawałem do serwisu :oops: .

Tyle tytułem wstępu. A więc wiem, że w kilku kołowrotkach mam łożyska ślizgowe, z chęcią bym je wymienił na łożyska maszynowe uszczelniane z jednej strony plastikowym krążkiem. Czy takie łożyska dostane w stacjonarnym sklepie z łożyskami? Jaki jest ich koszt mniej więcej? I tak przy okazji: te smary do kołowrotków to są np silikonowe lub inne i sprzedawane tylko pod inną nazwą czy są to jakieś specjalne mieszanki? Nie mogłem wygooglować co to za smary :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
przynęty na klenia   Dragon

Co do samych łozysk to się nie wypowiem bo ceny sa zróżnicowane w zalezności od producenta i jakości materiału. Jeżeli natomiast kupisz łozyska kryte (maszynowe) to nie ma potrzeby ich dodatkowego smarowania - skoro nie wnika w nie brud i woda tzn, że smar też nie wniknie... a co do samego mechanizmu to nie osiąga on wielkich predkości oraz obciążenia, nie pracuje też codziennie ani wiele godzin pod obciążeniem wiec sie nie grzeje.

Smar powinien być taki aby nie spływal z mechanizmu przy temp. powiedzmy 50-60 stopni bo mniej więcej tyle może osiągnąć czarny kołowrotek w słońcu. Ja smarowałem smarami robinsona i miały konsystencje wazeliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.