Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Pstragi ze stawu w niemczech ,jak??


zezor77

Rekomendowane odpowiedzi

mieszkam od niedawna w niemczech i tu duzo wedkarzy jezdzi własnie na prywatne stawy gdzie króluje pstrąg, zazwyczaj łapie sie je chwile po momecie gdy gopspodarz wpierdusi je do łowiska kasarkiem po kila sztuk koło karzdego wedkującego. ale nie wszystkie pstragi sa wyławiane bo gdzy juz skonczy sie to szalenstwo pół godziny od wrzucenia ryby i gdy one przestają brac, widac ze chodza bo zucają sie ponad wode jak szalone , pytanie moje jest co mozna zastosowac by skutecznie na takiej wodzie łowic ryby, miejscowi stosuja tak zwaną metode: na slepowanie zakłada sie na zyłke białą bojke pływającą słuzaca do dalekich wyrzurów , kretlik i przypon długosci metra albo i dłuzszy i na haczyk paste (która rozpłaszcza sie na kostce palca wskazującego zacisnietej dłoni ) formujac na kształt podobny do blach wirówki i tak sie mozna powiedziec slininguje , czasem sie zdazają brania ale sądze ze tej pasty juz tyle tam pływa ze one mają tego dosyc. Wiec moze znacie jakis inny sposób?

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość Dwie_sety

Dowiedz sie od własciciela stawów na co można łowic u niego te pstrągi.

Czy możesz łowic na spławik z robakiem

białe robaki --> Maden

rosówka; dżdżownica --> Regenwurm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna i łowią ale tez bez wiekszego skutku , wiecie chodzi mi o jakis sposób tak jak czosnek do zanenty na leszcza , gdy jezdze do hollandii na leszcze i ciagam z gruntu jeden za drógim to miejscowym gały wychodza a gdy pytają o sposób i mówie im czosnek ,odchodza pukając sie w głowe hehe niewiem czy istnieje cos takiego na pstrągi , co myslicie np na temat krewetek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dwie_sety

Trudno tak na odległość nie znając miejscowych reali coś doradzić.

Ja pstrągi łowię na sztuczną muchę wiec pewnie bym tam tak spróbował.

U nas na stawach czerwony robak jest jednak niezawodny.

Na znanych mi specjalnych łowiskach pstrągowych wolno łowić tylko na przynęty sztuczne więc raczej mamy małe doświadczenie w stosowaniu różnych naturalnych przynęt.

Chyba będziesz zdany na własną pomysłowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dwie_sety

Pstrągi są dobrymi obserwatorami i reagują na ruch a więc po pierwsze robaczek musi się wić na haczyku nie może tylko smutno zwisać a po drugie od czasu do czasu trzeba zestaw pociągnąć o jakis metr, żeby nie stał w tym samym miejscu, tylko też był w ruchu.

Najlepsze byłyby nieduże czerwone robaki zwane u nas gnojaczkami (najczęściej zbierane w pryzmach starego obornika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
mozna i łowią ale tez bez wiekszego skutku , wiecie chodzi mi o jakis sposób tak jak czosnek do zanenty na leszcza , gdy jezdze do hollandii na leszcze i ciagam z gruntu jeden za drógim to miejscowym gały wychodza a gdy pytają o sposób i mówie im czosnek ,odchodza pukając sie w głowe hehe niewiem czy istnieje cos takiego na pstrągi , co myslicie np na temat krewetek??
majster a jak ty ten czosnek rozrabiasz z karma czy jak podpowiec mi ja tez jezdze do holandii do roermond a ty dokad?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.