Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Luz na korbce


Sand

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Kurcze jak to dokładnie opisać :???: Przytrzymując kabłąk kołowrotka jestem w stanie poruszać korbka do przodu i tyłu (oczywiście w płaszczyźnie swojej naturalnej pracy). Luzu jest około 3mm.

Wygląda na to że tu jest pies pogrzebany

korbka1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest tam jakiś nit
No musi :wink: bo to połączenie przegubowe.
Luzu jest około 3mm
Obawiam się że te 3mm to luz tzw techniczny ,dopuszczany .Gdyby w kołowrotku wszystkie ruchome części były spasowane na tzw H7 to byś miał dyskomfort w kręceniu korbką. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem że dostał delikatnie gumowym młotkiem przy pomocy punktaka teraz jest ok
Można i tak ,ale przy odlewach bałbym się tak zrobić ,a jak materiał ma wadę i pęknie to korbka na złom ,roznitował bym połączenie wstawił podkładki i znitował ,może więcej roboty ale pewniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,ale przy odlewach bałbym się tak zrobić ,a jak materiał ma wadę i pęknie to korbka na złom ,roznitował bym połączenie wstawił podkładki i znitował ,może więcej roboty ale pewniejsze.

No opcja na pewno pewniejsza,ale moja za skutkowała :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak to dokładnie opisać :???: Przytrzymując kabłąk kołowrotka jestem w stanie poruszać korbka do przodu i tyłu (oczywiście w płaszczyźnie swojej naturalnej pracy). Luzu jest około 3mm.
3mm to jest bardzo niewiele, tak jak wyżej Ci napisali dopuszczalny luz techniczny, rozumiem że mierzone na końcu ramienia korbki czyli przy uchwycie ?

jeszcze zależy jaki rozmiar młynka, te większe mają naprawdę długaśne ramie, a im dłuższe to wiadomo że na końcu odchył większy- musisz się z tym pogodzić.

min. też w tym sekret "podwójnych" korbek które są przeważnie na max 45mm ramieniu, co daje minimalny luz.

chyba jedyne korbki które nie mają żadnego luzu to wkręcane RCS'y daiwy z jednego kawałka metalu - nie składane :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potraktuj to poxipolem i niem szans na luzy ;)

Rozumiem że po takim zabiegu korbki już nie złożę :lol: Co najwyżej odkręcę jak będę chciał włożyć kołowrotek do pudełka.

mam zapasowa korbkę po Stradicu wiec na upartego mógłbym spróbować opcji z młotkiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potraktuj to poxipolem i niem szans na luzy ;)

Rozumiem że po takim zabiegu korbki już nie złożę :lol: Co najwyżej odkręcę jak będę chciał włożyć kołowrotek do pudełka.

mam zapasowa korbkę po Stradicu wiec na upartego mógłbym spróbować opcji z młotkiem :wink:

jak masz zapasowa to proboj mlotkiem jak nie wyjdzie to posklejasz poxipolem i bedziesz mial 2 ;) ja w stradicu mam klejona poxipolem bo lubia sie robic luzy jak sie czesto sklada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.