Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

OSTRZEŻENIE


Gość bogdan39

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bogdan39

UWAGA NIEWIEM JAK NA HACZYKU ALE I TU TEŻ SĄ ZALOGOWANI GOŚCIE CO W PROFILU MAJĄ STRONE Z WIRUSEM>

TEN TEMAT JUŻ WYSTAPIŁ NA NIEOFICJALNYM FORUM.

JESZCZE RAZ PRZESTRZEGAM PRZED WEJŚCIEM NA TE STRONY. :twisted:

Wszystkie loginy pachniały mi greką i były jakoś podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

na haczyku ten problem został rozwiązany i nie występuje od kilku miesięcy.

Przeglądam również na bieżąco strony w profilu użytkowników forum haczyk.pl i nieznalazłem niebezpiecznej.

Niemniej jeżeli uważacie, że mimo wszystko znajduje się gdzieś tutaj na forum niebezpieczny adres internetowy to proszę poprostu o jego podanie, usunie się. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie od jakiś dwóch tygodni nie mogę czytać swoich postów, tzn. jak klikam zobacz swoje posty to wyskakuje mi alert z kaspersky koń troj. po skanowaniu systemu pr. kaspersky powiadamia mnie że nie ma złośliwych itp. obiektów nie wiem co o tym sądzić, może mi ktoś to wytłumaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie napisze tak

Dyskutowalem o trojanie "Trojan.JS.WindowsBomb.a" z Tomikiem na priva okolo tydzien temu

Na kompie ktory go wykryl jest taki antywirus "F-secure Anti-Virus Client Security"

Tomik kontaktowal sie z tego co mi przekazal z tworca skryptu forum

Jesli on twierdzi ze jest ok to raczej powinno byc wszystko ok

A co do waszych alertow to one wyskakuja wtedy kiedy macie wlaczone skanowanie online

Czyli odbywa sie to na takiej zasadzie ze komputerek sciaga strone internetowa do tymaczasowych plikow na komputerze i stamtad lokalnie uruchamia ja

W momencie sciaganie jesli skaner programu antwirusowego jest ustawiony na online sprawdza przy sciaganiu plik (w tym wypadku jest to strona internetowa) i jesli wykryje ze cos na niej jest to wowczas blokuje sciaganie tego pliku i wyskakuje alert (powiadomienie ostrzezenie) o szkodliwosci takiego pliku

Czy jesli komus wyskoczy alert to nie ma cos sie raczej bac bo program powiadamia ze wlasnie spisal sie na medal i nie dopuscil wirusa do naszego kompa :)

Programy jak ludzie tez moga sie mylic i raczej w zasadach ich jest ze lepiej zablokowac o jeden "niewinny" plik wiecej niz sciagnac wirusa

Pozdrawiam

Edit jesli komus wyskakiwala informacja o trojanie ktory napisalem to wowczas moge podrzucic informacje o nim na forum

Jest jakie wpisy on robi w rejestrze i jakie pliki tworzy w systemie (czyli co i jak pousuwac)

Na 99,99% osoby ktore mialy alert nie znajda tego u siebie na kompach

Teraz jednak jest dlugi weekend i od przypadku jestem przy komputerku wiec jesli cos to niestety moze to potrwac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Niejestem znawca komputerów ale trojan mi sie pojawiał i niemogłem go usunac.

Pytałem sie znajomego powiedział że trojan infekuje powoli pliki a w efekcieprowadzi do rozwalenia systemu.

Jedyną rada jest wgranie systemu.

Moim programem jest avast a wspieram go prog. spybot .

I przyznam sie że od pewnego czasu mam spokuj

Wcześniej miałem pande.

Łączy sie z innymi plikami jest niedousuniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdanie jesli mowimy o tym samym trojanie (musisz spisac sobie jego nazwe i jesli jest inna to podac to poszukamy co to za robaczek)

http://www.spywaredb.com/remove-trojan-js-winbomb/

Tu jest stronka z opisem tego trojana

"Manual Trojan.JS.WinBomb removal:

Kill process trojan.js.winbomb.exe

Delete file trojan.js.winbomb.exe"

Ta czesc cytowana z tejze stronki dotyczy sposobu jego usuniecia

Nalezy zrobic dwie rzeczy aby pozbyc sie trojana tego:

Zniszczyc proces "trojan.js.winbomb.exe"

Usunac plik "trojan.js.winbomb.exe"

Czynnosci powinno zrobic sie dokladnie w tej kolejnosci gdyz i tak jesli proces jest aktywny w rejestrze windowsa to raczej nie powinno sie dac usunac pliku (moglo by sie to udac w awaryjnym uruchomieniu systemu)

Proponuje na poczatek Bogdanie skorzystac z funkcji wyszukiwania i zarzadzic szukanie pliku "trojan.js.winbomb.exe" na wszystkich dyskach

Jesli cos znajdzie ktokolwiek z forum to napisze szerzej o usuwaniu wpisow w rejestrze windowsa wraz z zrzutami ekranu (niestety teraz troche malo mam czasu :( )

Usuwanie innych wpisow w rejestrze stanowczo odradzam (warto wiedziec jak co robic) bo rejestr jest bardzo wazna czescia systemu i bez niego jesli pousuwacie zle rzeczy nie uruchomi sie windows

Przypuszczam ze raczej problem nie dotyczy linuksow (nie znalazlem informacji o tym ale takie mam jakies swoje przypuszczenia)

Poza tym Bogdanie ogolnie konie trojanskie to sa programiki sluzace do przejecia kontroli na twoim komputerem czyli np takie smieszne pozwalaja przejac kursor myszy albo pootwierac klapke cd (czesto sie tak niektorzy ludzie bawia :roll: ) no i do przechwytywania danych

I w zasadzie raczej zaden z nich nie powinien dopisywac zlosliwego kodu do innych plikow (z reguly sa infekowane pliki o rozszerzeniach - koncowkach .exe .com .dll itp itd)

Chocby sposob usuwanie tego trojana swiadczy o tym ze raczej nie dopisuje on nic do innych plikow (z reguly czynia to wirusy)

Ale sie rozpisalem

Jakby cos to piszcie postaramy sie dzialac :smile:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzienki za wyczerpujacą odpowiedż :wink:

Ale ona nie byla wyczerpujaca

Brakowalo opisu jak pobawic sie rejestrem

Jednak rozumiem ze poki co nikt takiego pliku jak pisalem wczesniej nie znalazl wiec jest spokoj :smile:

Jesli jednak cos (odpukac) to wtedy napisz jeszcze o tym rejestrze wiecej wraz ze zrzutami ekranu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Podziekowałem po szczerze sie przyłożyłeś miałem pół roku temu problem ale teraz zero.

Myśle że jakbyś napisał dalszą część moze ktoś skorzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co Bogdanie

Co do dalszej czesci tekstu na temat rejestru to napisze co to jest i jak usuwac wpisy w rejestrze windowsa w najblizszym czasie

Jednak poki co nikt ni napisal ze ma problem a ja ostatnio nie za bardzo mialem czas dlatego postaram sie to zrobic w ciagu najblizszego tygodnia tak na spokojnie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem ostatnio czasu ale w końcu cos napisałem nawet z polskimi znakami :lol:

Co to jest rejestr Windowsa?

W rejestrze Windowa są praktycznie wszystkie informacje zapisane o systemie systemie wszystkich programach, które były lub są zainstalowanie na komputerze.

Wiecęj informacji jest np. na stronie

http://windows.online.pl/alchemia/rejestr1.htm

Należy pamiętać ze korzystanie ręczne z edytora rejestru jest o tyle ryzykowne ze musimy być pewni ze wiemy jak to robić. Usuniecie jednego wpisu za dużo lub modyfikacja nieodpowiednia może spowodować nieuruchamianie się systemu i konieczność ponownej instalacji systemu. Dlatego każdy, kto będzie decydował się na modyfikacje niech ma to na uwadze. Nie jest to rzecz trudna aczkolwiek pociąga za sobą konsekwencje.

Poznajmy się :)

Na początku należy znaleźć na dysku plik „regedit” i uruchomić go

Wówczas mamy cos takiego

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9a9418d5fee44026.html

To jest właśnie edytor rejestru.

Jeśli wiemy, czego w nim szukać to wówczas klikamy: edycja znajdz

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4a8bea486d8a623b.html

Wyskakuje nam okienko gdzie wpisujemy zadane słowa kluczowe lub frazy

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/839924319f189776.html

i klikamy znajdź następne

Dla przykładu wpisałem dowolne wyrażenie, które przyszło mi do głowy „bomb” i rejestr znalazł klucz

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c5ea178895ad3a7f.html

Jeśli jesteśmy pewni, co zrobić z nim (ja najczęściej szukam, aby usuwać) to naciskamy prawy klawisz myszy na zaznaczeniu i rozwija się podręczne menu widoczne na zrzucie i wybieramy jedna z opcji (ja wybieram usuń). Całą zabawę (edycja/znajdź/znajdź następne) trzeba powtórzyć aż do takiego efektu (komunikat widoczny, że szukanie zostało zakończone).

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5c4265c20d48260b.html

Dla pewności na koniec można jeszcze raz przeszukać rejestr.

Jakie ma to praktyczne zastosowanie?

Otóż kilka postów pisałem wcześniej o ręcznym usuwaniu wirusa.

Poza tym, jeśli macie jakąś kilkudniową wersje programu to, gdy go odinstalujecie to ponowne zainstalowanie go nie jest możliwe. Dlaczego? Otóż oczywiście programu nie ma na dysku, ale wpisy w rejestrze po nim pozostały a Windows szuka informacji w rejestrze. I ponowna instalacja do momentu usunięcia wpisów w rejestrze nie jest możliwa.

To tyle póki, co mi przychodzi do głowy.

Gdyby ktoś miał jakieś pytania proszę na priv.

Udanej zabawy w ewentualnym bawieniu się rejestrami i braku pomyłek życzę.

Pozdrawiam

Maly edit pogrubilem pewna czesc tekstu aby nie bylo ze ktos nie doczytal :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
ciekawe kto za tym stoi !!

Nie bardzo wiem o co ci Taha chodzilo

Bo jesli chodzi o moje teksty pisane w tym temacie to widac kto je pisal

Jesli widzisz jakikolwiek blad to napisz co zle napisalem bo twoja uwage bezposrednio pod moim postem odbieram jak bym napisal nie wiadomo co aby zaszkodzic komukolwiek z forum

Wszystko to co napisalem bylo przekazaniem mojej wiedzy i po prostu glupio sie czuje czytajac takie komentarze bedac pewnym ze ta co napisalem jest dobrze

Obiecalem zreszta Bogdanowi taki tekst i go napisalem ale moze niepotrzebnie (moglem mu to na priva wyslac a nie dawac na forum a pozniej czytac takie teksty) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Artech jak Boga kocham śmiechawa sie robi potraktuj goscia z przymruzeniem oka , naprawde jestem rozbawiony a gościu daje po jajach Artech ja normalnie smieje teraz jak nic wiesz dlaczego ano dlatego ze byle poscik potrafi zachwiać swoim poczuciem wartosci.

Widze ze Tacha obraca sie w dziwnych tematach , i was rozwala baćcie mocni bo jeszcze wiele was moze spotkac :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a czy ja mam jakis problem ? ktos hamsko postapił dajac tu virusa, co wy sie tak mnie czepiacie co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Taha piszac kto zatym stoi miał namyśli kto władował te wirusy. a nie o wypowiedzi P widze ze chłopak jest zagubiony on niewie co odniego chcecie :lolŻle go zrozumieliscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdanie a nie uwazasz ze Taha nie wypowiadal sie w sposob jednoznaczny :?:

Ja napisalem czemu tak jak sadze ze jego opinia jest nie na miejscu

Nawet jesli nie myslal tak jak ja to zinterpretowalem to powinien to sprostowac (wyjasnic)

Nie uczynil tego wiec moj post nadal bedzie (jesli sprawe by wyjasnil to wyedytowal bym posta) :cool:

Zreszta po jego zachowaniu na forum nie wiem juz czego sie spodziewac i co on myslal

Rozumiem Bogdanie ze starasz sie go bronic nie mniej jednak chyba nie mozesz mowic co on myslal bo na dobra sprawe poza Taha nikt tego nie wie i to on powinien ewentualnie cos napisac

Mam nadzieje ze mimo wszystko Taha zmieni sie na tyle (nawet nie wiem jak to nazwac) aby dyskusja z nim w normalny praktykowany tu sposob byla mozliwa

Bo przeciez kazdy z nas byl mlody i pewnie nie jedno glupstwo zrobil :smile::lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sądzę, żeby się zmienił

dostałam takie wiadomości prywatne od tego kogoś że po prostu oczy mi wylazły z orbit o tak: :shock:

Mam nadzieję, że admini zadziałają, bo jako kobieta naprawdę nie mam ochoty czytać takich rzeczy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.