Skocz do zawartości
tokarex pontony

Warta 16 km od Wielunia


Gość Tomek1992

Rekomendowane odpowiedzi

No spore :mrgreen: Gdyby mi ktoś powiedział,że takie są to bym wyśmiał w twarz,ale przekonałem się na własnej skórze,że take ryby pływają.A i zawsze mówiłem,że klenie nie są silne...Zmieniłem zdanie,gdy zaciąłem klenia z jakiŚ 30m w sporym nurcie z głęboką wodą.Uczucie jakby na końcu zestawu wisiał jakiś ciężki głaz.Bez szarpaniny .Ryba pewna swojej siły robiła co chciała :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 286
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wielgos85, może zostanę zlinczowany na forum za tego typu wypowiedzi jednak napiszę co myślę.W Warcie da się jeszcze złowić ładne ryby jednak nie radzę się zbytnio chwalić co, gdzie i jak jeśli za sezon, dwa chcesz mieć jeszcze jakieś wyniki :wink: A z góry odpowiem oburzonym moją wypowiedzią sympatykom internetowej wymiany wiadomości, stan wody, metody, sprzęt TAK , a miejscówki to samemu trzeba wyszukać a nie czatować na forum :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka
No spore :mrgreen: Gdyby mi ktoś powiedział,że takie są to bym wyśmiał w twarz,ale przekonałem się na własnej skórze,że take ryby pływają.A i zawsze mówiłem,że klenie nie są silne...Zmieniłem zdanie,gdy zaciąłem klenia z jakiŚ 30m w sporym nurcie z głęboką wodą.Uczucie jakby na końcu zestawu wisiał jakiś ciężki głaz.Bez szarpaniny .Ryba pewna swojej siły robiła co chciała :lol:

Oj wiem o czym mówisz właśnie takie kleniska śnią mi się, ale ostatniego takiego miałem w 2008 roku, też przegrałem. W tym roku pond 30 kleni największy 42 cm, to dla mnie starego kleniarza porażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka
Wielgos85, może zostanę zlinczowany na forum za tego typu wypowiedzi jednak napiszę co myślę.W Warcie da się jeszcze złowić ładne ryby jednak nie radzę się zbytnio chwalić co, gdzie i jak jeśli za sezon, dwa chcesz mieć jeszcze jakieś wyniki :wink: A z góry odpowiem oburzonym moją wypowiedzią sympatykom internetowej wymiany wiadomości, stan wody, metody, sprzęt TAK , a miejscówki to samemu trzeba wyszukać a nie czatować na forum :neutral:

nie nie zostaniesz zlinczowany :grin: Sama prawda. Generalnie chyba nie chodzi o to, aby dostawać od użytkowników forum ścieżkę dojścia do konkretnych miejsc i ryb..czyli zdzisiu tu kropniesz klenia 55cm, tu jest sandał wczoraj mi poszedł jedź po niego, a tu codziennie o 17.00 wyskakują brzany tłuste jak bobry. Chyba bardziej chodzi o to, żeby dzsielić się sukcesami z naszej rzeki tak w ogóle. Byłoby świetnie poznać ją na nowo z doświadczeń większego grona. To piękna rzeka nikt jej tak na prawdę nie chroni, dlaczego by np nie utworzyć Towarzystwa miłośników rzeki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka
A może jakieś spotkanie wiosenne-rozpoznawcze nad wodą? :shock:

Dominik-powiem,że jakby któryś z tych kleni został wyholowany to byłyby nowy Rekord Polski :roll:

Oj Warcianin to ja już Cię lubię :grin: T przywróciłeś mi nadzieję:) Nie mów gdzie konkretnie, ale na naszym odcinku warty? Tzn nie jakiś tam poznań czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka
A może jakieś spotkanie wiosenne-rozpoznawcze nad wodą? :shock:

Dominik-powiem,że jakby któryś z tych kleni został wyholowany to byłyby nowy Rekord Polski :roll:

Oczywiście chętnie można zaplanować tylko propozycje i da się zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka

ja piszę się w ciemno. ten wątek najlepiej odświeżyć gdzieś w lutym, już będziemy wygłodniali a do kwietnia coś tam się zorganizuje

A na lato kupuję ponton. Panią Wartę obłowić z wody bezcenne :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do sprostowania to w bezrybnej Warcie spotkać szczupłego solidnych już wymiarów to nie problem. Oto foto jakie mi się przypomniało z 28.08.2011r.

75 cm - 2,7 kg = koryto purpurowe 5 cm.

Foto średnie- kolega robił swoim telefonem.

Kolego, po zdjęciach widzę, że młodzian z Ciebie. Masz przez to trochę inny punkt widzenia niż ja. Będąc tak często nad wodą trafisz (ile?) 15-25 "miarowych" szczupaczków, a duży to ten 75cm. Co to jest? To jest właśnie ta przysłowiowa pustynia.

Ja mogę powiedzieć, że ryby były, gdy będąc 5 razy w tygodniu nad wodą złowiłem te 10-15 szt, a 75 to nie okaz, gdy łowiąc na przykosach (zwanych u nas zmyłkami) bolenie po 70-80 cm stosunkowo regularnie, a sumy przed jazem w Kajdasie były zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie :) Coś będziemy kombinowali bliżej wiosny.Ja jakoś dotrę skuterem(brak prawka,brak lat :shock: )

Ja z wody obławiam latem-zakładam krótkie galoty i obchodzę dzikie wyspy na rzece.Na niektórych z nich nie było jeszcze żadnego "ludzia".Właśnie w takim miejscu znalazłem klenie potężne,ale także grube okonie i szczupaki jakieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka
No dokładnie :) Coś będziemy kombinowali bliżej wiosny.Ja jakoś dotrę skuterem(brak prawka,brak lat :shock: )

Ja z wody obławiam latem-zakładam krótkie galoty i obchodzę dzikie wyspy na rzece.Na niektórych z nich nie było jeszcze żadnego "ludzia".Właśnie w takim miejscu znalazłem klenie potężne,ale także grube okonie i szczupaki jakieś.

ja z wody (brodząc) łowiłem w tym roku w Sanie, a na w Warcie w Konopnicy. Zawsze coś zaliczyłem, świetne łowienie. Dobrze cię nos zaprowadził z tymi wyspami, może w przyszłym sezonie złowisz jednego takiego potworka i nie zapomnij się tu nam pochwalić :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak efekty? Ja też trochę próbuję i czasem coś tam wydłubię.Zdecydowanie częściej trafiają mi się na spina jazie.

Generalnie to mam odwrotnie. Na jakieś 15 kleni trafiaj jazia (i to przeważanie tylko wiosną). Może dlatego, że woblerki jakie zakładam to tak od 3cm w gorę.

Klenie takich 50+ to w tym roku jednego trafiłem, większość do 40cm.

Zazwyczaj łowię pomiędzy Rychłocicami a Osjakowem, rzadko powyżej Osjakowa.

W jednym z poprzednich postów było zdjęcie zakrętu, którego jeszcze nie "naprawili" ostrogami (to jest wysokość jakiegoś ośrodka wczasowego w Załęczu(?). Ktoś wspominał coś o brzanach z tego miejsca. To tak, są tam. Złowiłem tam w sierpniu 3 sztuki. Są również patrz gdzie wycentrowana mapa

Niestety zdjęć żadnych nie mam, po prostu ich nie robię, a i tak zazwyczaj staram się wypinać ryby w wodzie (bo ręce później śmierdzą :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja najczęściej do maja mam najwięcej jazi,a potem jest gorzej.Tylko póki co łowię najwięcej na odcinku gdzie zaczyna się odcinek należący do sieradzkiego okręgu,a niżej rzadziej,bo nie miałem środku transportu :roll:

A jazie biorą na woblery,nawet 5cm tylko preferują one baaardzo powolne prowadzenie.

Co do tych ostróg-albo ja chodzę w innych miejscach,ale ja ostróg nie widuję nad Wartą :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.