Skocz do zawartości
tokarex pontony

Warta 16 km od Wielunia


Gość Tomek1992

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wielgos85

Foty i ta woda ... Warta z 1947 i na niej dwóch wędkarzy na zdjęciach na przeciwnej stronie wędkujących w tej rzece. Dla wędkarza który się wychował nad Wartą : "bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 286
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość tatamarcelka

Witam w Nowym Roku. Jeśli o mnie chodzi zimę odpuszczam niech rybki odpoczną. Z drugiej strony taka zima to nie zima, pewnie można by coś połowić. A co u ciebie? łowisz, są jakieś wyniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielgos85

Jak na razie trawiają się okonie na paprochy, na zimowiska płoci nie jeżdzę bo jak dla mnie takie miejsca powinny być wyłączone z wędkowania na czas zimowania ryby, tak jak wprowadza to rejon opolski, teraz w styczniu kolejny odcinej na jazu niedaleko brzegu zamknął od stycznia z powodu właśnie takich masowych poławiaczy i szarpaków. Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka

Jaki najbardziej to słuszna idea, tylko żeby za tym szły jeszcze kontrole tych stanowisk, bo inaczej byłby to martwy przepis. Niemniej jednak widać, że coś tam robią i chwała im za to, bo nasze lokalne pz-twu ryby ma gdzieś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka
Jak na razie trawiają się okonie na paprochy, na zimowiska płoci nie jeżdzę bo jak dla mnie takie miejsca powinny być wyłączone z wędkowania na czas zimowania ryby, tak jak wprowadza to rejon opolski, teraz w styczniu kolejny odcinej na jazu niedaleko brzegu zamknął od stycznia z powodu właśnie takich masowych poławiaczy i szarpaków. Pozdrawiam,

Wielgos czytałem gdzieś na forum, że łowiłeś też nad odrą, teraz też o tym wspominasz. Powiedz ile czasu zajmuje dojechanie z Wielunia dajmy na to do Brzegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielgos85

Jak pozwalał czas to prubowałem co 2 i 3 weekend nad Odrę wyskoczyć . Począwszy od Opola aż pod Brzeg. Z Wielunia trzeba liczyć lekko 75 min lecąc prze Kluczbork. Przy dobrych wiatrach troszkę mniej jak masz radyjko :))) srednia 1,5 godz. . Poprzedni rok byl lepszy bo co się zajechało powidzmy do drugi tydzień jak wypad robiliśmy na nockę to wyniki były sporawe co wyprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielgos85

Z tego co czytałem w 2010 r. to Opole zawieszało porozumienia z okręgami z powodu najazdu wędkarzy z sąsiednich okręgów na wędkownie w Odrze , ciekawe jak w tym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielgos85

Uwaga Wędkarze !!!!!

Aktualności|2012-01-04|Publikujący: Okręg PZW w Opolu

Wydrukuj

Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu w związku z przeprowadzaną zmianą operatu rybackiego na obwód rybacki rzeki Odry nr 2 wynikającego z zakończenia budowy zbiornika zaporowego w Kluczborku na rzece Stobrawie zawiadamia, że zbiornik zaporowy będzie udostępniony do wędkowania po uzyskaniu zmiany w operacie rybackim uwzględniającym potrzeby zarybieniowe zbiornika i wytyczne prowadzenia tam gospodarki rybacko wędkarskiej. W związku z powyższym od 1 stycznia 2012r. zbiornik pozostaje wyłączony z wędkowania

Ktoś wie gdzie to jest , tzm w którym miejscu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielgos85

Zakaz wędkowania na kanale Odry w Zwanowicach.

Aktualności|2012-01-04|Publikujący: Koło PZW Brzeg nr 1

Wydrukuj

Zgodnie z uchwałą Zarządu Okręgu PZW w Opolu nr 78/Prezydium/2011 :

"Ustanawia się zimowisko dla ryb na kanale Odry w Zwanowicach na odcinku dł. 300 m poniżej śluzy. Zakaz wędkowania na tym odcinku obowiązuje od 01 Grudnia do 31 Marca następnego roku "

Przypominamy , że zakaz wszedł w życie , dotyczy obu stron kanału i obowiązuje już od 1 Grudnia 2011 roku.

Zarząd koła nr 1 PZW w Brzegu

------------

O takich zakazach pisze , u nas powinni ze stołków się ruszyć i coś zrobić w podobnym kierunku. Z naszymi zimowiskami , przeciesz do dla naszego dobra na cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka
Jak pozwalał czas to prubowałem co 2 i 3 weekend nad Odrę wyskoczyć . Począwszy od Opola aż pod Brzeg. Z Wielunia trzeba liczyć lekko 75 min lecąc prze Kluczbork. Przy dobrych wiatrach troszkę mniej jak masz radyjko :))) srednia 1,5 godz. . Poprzedni rok byl lepszy bo co się zajechało powidzmy do drugi tydzień jak wypad robiliśmy na nockę to wyniki były sporawe co wyprawa.

no to ja muszę dodać jeszcze ok 45 min z Sieradza do Wielunia. W sumie w 2,5 godz można dojechać, więc nie jest tak źle, a woda podobno wata grzechu. Tak w ogóle odra jest popularna, widać, że ryba się tam trzyma. Mnie interesuje brzana, wiesz coś o tym gatunku w tamtych rejonach? No i jeszcze jedno. Czy rzeka na prawdę jest tak mocno uregulowana jak mówią, czy są jednak dzikie zakątki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka
Zakaz wędkowania na kanale Odry w Zwanowicach.

Aktualności|2012-01-04|Publikujący: Koło PZW Brzeg nr 1

Wydrukuj

Zgodnie z uchwałą Zarządu Okręgu PZW w Opolu nr 78/Prezydium/2011 :

"Ustanawia się zimowisko dla ryb na kanale Odry w Zwanowicach na odcinku dł. 300 m poniżej śluzy. Zakaz wędkowania na tym odcinku obowiązuje od 01 Grudnia do 31 Marca następnego roku "

Przypominamy , że zakaz wszedł w życie , dotyczy obu stron kanału i obowiązuje już od 1 Grudnia 2011 roku.

Zarząd koła nr 1 PZW w Brzegu

------------

O takich zakazach pisze , u nas powinni ze stołków się ruszyć i coś zrobić w podobnym kierunku. Z naszymi zimowiskami , przeciesz do dla naszego dobra na cały rok.

u nas (tzn rejon jeziorka w granicach rezerwatu ornitologicznego) też jest przepis zakazujący połowu ryb w tym obrębie i to jest bardzo długi okres. Ale no co z tego, jak nikt tego nie pilnuje, a kłusole robią co chcą. Np ja wchodzę na teren rezerwatu dzień po minięciu okresu ochronnego, a tam ścieżki, dojścia do wody itd wydeptane jak w Sopocie. Dlatego jest to martwy przepis, przynajmniej tam. Generalnie tam chodzi o ochronę ptaków, ale efektem "ubocznym" byłaby ochrona ryb, gdyby tego pzw nakazało pilnować, ale tak nie jest. A jak jest tam z rybostanem nie ma się co powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielgos85

Tam dzie jeżdze to są tzw. główki i a po między nimi woda z lekkim nurtem wstecznym.

Trafiają się wyrwy z dość głębokimi dołami. Ja na brzany nie nastawiałem się wogóle na Odrze. Nocki to leszcze, sumy , sandacze, bolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielgos85

A co do zimowisk to jak na załęczu n aoczku kontrole robią nieraz co drugi dzień i co z tego jak są tacy co tam siedzą 5 dni w tygodniu, więc ile może jedna osoba tyfodniowo wytargać z wody mnożąć to przez średnią wędkarzy min 15 osób.? :))) To oczko już dawno powinno być wzięte pod lupe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielgos85

Ten rok zaczynam na obstawianiu nie okrędu Opolskiego tylko Dolnośląskiego. Wrocław przed i za .Po wnioskach z ubiegłego roku, lepiej wypadnę z wędkowaniem pod Wrocław.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka

Wielgos85, tzn jak to zamierzasz rozwiązać w praktyce? Opłacasz składkę u siebie w kole? Jak byś mógł podpowiedzieć. Może też postąpię podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.