Skocz do zawartości
tokarex pontony

jak konserwować gumy


ciepiela22

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

witam generalnie tego nie robię,bo to nie ma sensu.warto po prostu mieć przede wszystkim czyste pudełka i nie mieszać kolorów.jeśli ktoś ma już sprawdzoną gumę to najlepiej trzymać ją w osobnej przegrodzie w pudełku z przynętami i tyle.ludzie stosują talk ,oleje roślinne i glicerynę,aha i nie trzymać gum w minusowych temperaturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam generalnie tego nie robię,bo to nie ma sensu.warto po prostu mieć przede wszystkim czyste pudełka i nie mieszać kolorów.jeśli ktoś ma już sprawdzoną gumę to najlepiej trzymać ją w osobnej przegrodzie w pudełku z przynętami i tyle.ludzie stosują talk ,oleje roślinne i glicerynę,aha i nie trzymać gum w minusowych temperaturach.

świete słowa , ważne są dobre pudełka z dobrego plastiku specjalnego do przynęt (bron boże skrzynki narzedziowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie mieszać kolorów i nie trzymać razem z innymi rzeczami ostatnio do pudełka z gumami zaplątał mi się styropianowy spławik żywcowy. Gumą nic nie było ale spławik zaczął się rozpuszczać. A jeśli chodzi o jakiś konserwant to wydaje mi się że odpowiedni byłby jakiś smar sylikonowy np. taki do konserwacji uszczelek w samochodzie. z tego co mi wiadomo nowe gumy też są tym pokryte, stosowany jest jako rozdzielacz do form.

O widzę że nie pisałem tu jeszcze żadnych postów. Czytam haczyk od takiego czasu że się pogubiłem.

więc

Witam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. wykładam środek pudełka jakimś papierem (np. po obrotówkach)

Wtedy podczas upałów gumy mi nie przyklejają się do ścian pudełka co bez papierka kilkakrotnie mi się zdarzyło :(

A no i gumy w przegrodach segreguje kolorami, żeby w razie ew. przebarwień tych przebarwień nie było znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.