Skocz do zawartości
tokarex pontony

Szczupakówka/czasami sumówka


cziko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ma małą prośbę szukam uniwersalnej wędki szczupakówko-sumowej. Wiem, że do tego typu połowów nadają się karpiówki. Przyznam się szczerze, że nie stać mnie na drogą wędkę. Wędkuję na rzece Bóg moje preferencję co do wędki to:

dł 3,90

akcja: szczytowa

wyrzut: 30-120 g

oczywiście składak

Ewentualnie prośba o propozycje sprawdzonych wędzisk. Kwota do 300 zł. Podejrzewam, że nie ma typowych wędzisk szczupakowo sumowych ale dla większego sprecyzowania częściej będzie ona używana jako szczupakówka. Sumy w moim regionie jakoś rzadko się łapie ( te przekraczające 15 kg) więc myślę, że wędka szczupakowa będzie bardziej odpowiednim wyborem przy rybach do 10-15 kg. Bardzo proszę o propozycje. Z góry dziękuję z pomoc. Z uwagi na to że łapię między krzakami i często zdarzają się sytuacje ucieczki ryby za właśnie takie krzaki wędka musi pracować szczytowo.

Czarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 4 months later...

Witam, ja łapie szczupaki i mniejsze sumy(największy na tą wędke 16,02) na karpiówke firmy YAD Ptonehill Specjal Carp 3lbs dwuskładową. Mimo 3 lbs jest sztywniejsza od shimano ailiwio 3,5 lbs, ma siedem, a nie szesć przelotek jak większosć takich karpiówek, wywiniętą przelotke szczytową i kupiłem ją , co najważniejsze za jedyne 160zł, gdy w innych sklepach była w cenie 250 z groszami. Moge koledze nawet fotke przesłać jutro jak ona wygląda. Teraz ide do pracy na noc...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.