Skocz do zawartości
tokarex pontony

Cormoran TR4 2,40; 7-30


Rorschach

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Poszukuje informacji na temat tego kijka, szczególnie interesuje mnie wersja 2,40 choć gdyby ktoś posiadał wersje 2,10 też z chęcią przeczytam opinię. Potrzebuje tej wędki jako kija pstrągowego na niewielkie zakrzaczone rzeczki, choć pewnie znalazł by też zastosowanie przy połowie z łódki.

Interesują mnie opinie ludzi którzy mieli z tym kijem do czynienia ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja tym kijkiem łowiłem parę razy w zeszłą jesień. Powiem szczerze, nie przypadł mi do gustu. Wędka na szczęście nie była moja :grin: Kij ten używany był do połowu sandaczu w dużej rzecze na przynety miękkie z główkami do 25g. Akcje typowo szczytowa,szybka. Wszystkie puknięcia i delikatne brania bardzo fajnie było widać na szczytówce. Kij ten jednak nie przypasował mi. O wiele lepiej łowi mi się na Catane 2,70 10-30 cw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz. Możesz napisać co Ci najbardziej nie pasowało? Łowiłeś może jakimiś przynętami w dolnym zakresie c.w.? Zdaję sobie sprawę z tego, że na dużą rzekę nie jest to idealny wybór.

Na razie oglądałem go w sklepie i muszę stwierdzić, że przypasowała mi bardzo jego sprężystość a także krótki dolnik.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety łowiłem tylko przynętami z górnego cw. Tak jak napisałeś kij wydaje sie i jest sprężysty. Cieżko nim było szybko machnąć mając zawiązaną przynete o gramaturgii powyżej 25g. Dlatego wydaje mi sie, że kijek bedzie dobry wlaśnie między 7-20 gram stosowanych przynęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Rzucalem tym kijkiem dokladnie tym modelem o ktorym piszesz tez mi nie przypadl do gustu jest szybki przy tym dosc sprezysty dokladnie tak jak mowil kolega jest lekki .Rzucalem nim glowkami 15-20g szczytowka ladnie odskakuje przy uderzeniu w dno przy opadzie . Opinie o tym kijku sa bardzo pozytywne jednak ja wole kijki cale z korka ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.