Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Co lepsze łódka czy ponton?


Ryszard Asista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio z kumplem udałem się na połów w okolice Mysłakowic, niestety wyprawa nie skończyła się dobrze. Z racji iż silnik w mojej łódce (romana) zatarł się z niewiadomych przyczyn. Wzięliśmy ponton Jacka. Na początku pływało się nim wyśmienicie, zaś pech chciał że nie zauważyliśmy gałęzi okolicznych zarośli. Ponton przebił się. Do brzegu na szczęście nie było daleko. Na szczęście straty nie licząc pontonu (Ponton JILONG Fishman 300 Set) nie były duże, bo tylko puszka kukurydzy i pół chleba. I teraz pojawia się pytanie, kupić lepszy ponton, naprawiać łódź czy kupować nową porządną z sonarem i innymi bajerami? Z góry bardzo dziękuję za pomoc przepraszam jeżeli temat już się pojawił jestem tu nowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam kolegę pasjonata! :)
Widzę, że moja opinia co do "dmuchańców" tylko zyskuje na dowodach...
A co do zatarcia silnika - dziwna sprawa... może nie zadbałeś o niego?? 🤔 Raczej sam z siebie by się nie zatarł. Ja bym na Twoim miejscu inwestował w łódź, ale czy nową czy aktualną to już Twój wybór.

Miłych połowów
Franciszek

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryszard  , zawsze jest dylemat co kupić.  Jeżeli masz gdzie trzymać na wodzie lub w pobliżu wody aby jej za dużo nie dźwigać to łódka,  chyba że wchodzi jeszcze w grę przyczepka , to taki plus.  Na minus stawiałbym większy opór i ciężar bo z tego co kojarzę to Romana trochę warzy. 

Ponton jest na tyle dobry że nie stawia takiego oporu i ma mniejsze zanurzenie  , na minus to że trzeba uważać gdzie się wpływa i jezeli nie masz gdzie trzymać napompowanego cały czas to rozkładanie i składanie to jest trochę upierdliwe ale  przy małej wprawie zajmuje to około 20tu minut. Jak pływasz z kumplem to jeszcze lepiej bo idzie całkiem zgrabnie.

Pływałem na łódce i zrezygnowałem  , ponton z twardą podłogą już trzeci , zaczynałem od 3ch metrów  , 330 , a teraz 360 i na tym chyba skończę  , na dwie osoby jest ok 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.