Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotek na początek


Marcin1234567

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zacząć początek z karpiowaniem i oto propozycje kołowrotków:

- KOŁOWROTEK SPRO AGGRESIVE,

- KOŁOWROTEK Super Long Cast.

Który lepszy, 1 ma wolny bieg a drugi wydaje się lepszy. Proszę o opinie!

A jak na karpie to jak się ,,popuszcza'' szpulę w tym drugim?

Dodam że nie będę wywoził zestawów!

Proszę o odpowiedzi na wszystkie pytania i przymrużenie oka na moją ,,nieudolność'' w tym temacie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja mam Spro Aggressive i złego słowa o nim powiedzieć nie mogę. Solidnie wykonany i wytrzymały młynek.

W tym drugim szpula Long Cast może się przydać do dalekich rzutów. No i jest pojemniejszy niż Aggressive.

Moim zdaniem Aggressive na początek powinien być ok. Jego atutem jest też wolny bieg, który dla mnie jest bardzo przydatnym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak na karpie to jak się ,,popuszcza'' szpulę w tym drugim?

A no najnormalniej w świecie odkręcasz hamulec tak żeby podczas brania ryba mogła wyciągać żyłkę ale też nie za bardzo bo przy gwałtownym braniu szpula może się tak rozpędzić że zrobi Ci sie "broda" z żyłki. Przy "zacięciu" musisz tylko pamiętać żeby przytrzymać drugą ręką szpulę i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To który polecacie?

Będę łowił z brzegu, więc dalekie żuty jak najbardziej. W pierwszym jest zaś wolny bieg(bardzo przydatna rzecz).

Więc który mam wybrać(ten drugi mi się lepiej podoba i ta szpula long cast do dalekich rzutów)?A przy tym drugim jak będzie odkręcony hamulec to przy odjeżdzie ryby nie będzie się plątać żyłka na szpuli???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Long Casta. A żyłka Ci sie nie bedzie plątać jak nie odkręcisz hamulca za mocno, tylko tak żeby ryba wybiera żyłkę z lekkim oporem podczas brania. Po zacieciu, podczas holu dokrecasz hamulec na tyle na ile potrzeba wiec co ma sie plątać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okuma Power Liner PRO 1065, kupilem i naprawde wyglada i pracuje solidnie. Masz dwa w jednym szpula long cast 330 m żyłki 0,40 i standardowy wolny bieg.

Korpus cieżki, solidny , naprwde solidna maszyna, no i piec lat gwarancji. Cena okolo 350 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno miałem podobny dylemat z żyłką. Po wielu godzinach przed kompem zdecydowałem się na zachwalaną daiwe infinity duo. Można ją kupić już od 60zł(na targach w Zabrzu była po 50zł), średnica mojej to 0,33mm nawijana po 1060metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 8 months later...
Witam.Chcę kupić kołowrotki karpiowe ale mam dylemat które?Spro incognito LCS880;Anaconda MR III oraz Anaconda MR IV.Proszę o opinie na temat tych trzech kołowrotków,

Witam.

Pytanie na poczatek czy karpiujesz długo czy krótko.

Jeżeli to twoje początki to z wolnym biegiem. Anacondy MR III i IV to dobry wybór w dobrej cenie.

Natomiast na przyszłośc to polecam kołowrotki bez wolnego biegu tak zwane BIG PiT - dlaczego? Są lżejsze - co ma znaczenie podczas długich wyrzutów, mechanizm mniej skomplikowany a co za tym idzie mniej awaryjny. I co najważniejsze HAMULEC jest w nich bardziej precyzyjny. A jak mówią HAMULEC w karpiowaniu to podstawa. Polecam w rozsądnej cenie i dobrej jakości TICA Scepter GF 6000 - 9000. Jak również Anacondy np. Sänger Anaconda Distance Carp - cho on zalatuje mi na wyroby JAXON'a:))))))

A i nie sugeruj się liczbą łożysk 4 -5 spokojnie wystarczą.

Jakby coś jeszcze to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.