Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro Pietrzykowski Duże (Głębokie) - zakaz łowienia


sirius98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem się wybrać w tym roku na urlop nad to jezioro. Ponieważ sprawa kwater była już prawie załatwiona pozostało dowiedzieć się o właściciela wód.

Dowiedziałem się że wodami zarządza RZGW Gdańsk jednak po weryfikacji ich strony małe zaskoczenie:

http://www.rzgw.gda.pl/?mod=content&path=2,10,76

http://www.rzgw.gda.pl/cms/site.files/file/obwody/02_02_2011_wykaz_uzytkownikow.pdf

Ponieważ dla jeziora Głębokiego uprawnionym do rybactwa jest Dyrektor RZGW to zgodnie z rozporządzeniem:

Ponadto, Komunikatem Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku z dnia 15 lutego zaprzestano sprzedaży zezwoleń na amatorski połów ryb wędką i kuszą, w obwodach rybackich, dla których uprawnionym do rybactwa jest Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

obowiązuje tam ZAKAZ POŁOWU AMATORSKIEGO RYB.

Czy ktoś może to potwerdzić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
przynęty na klenia   Dragon

Ponieważ kończę urlop nad tym jeziorem to napiszę na przyszłość dla innych kilka słów o nim ... nie tworząc już nowego wąku.

Jezioro dość głębokie szczególnie po stronie wschodniej, czyste i mało odwiedzane przez turystów/wędkarzy ... można powiedzieć że trochę zapomniane. Dno jeziora czyste bez większej roślinności. Jest tu kilka ośrodków które lata świtności mają już za sobą.

Dostęp do bazy sprzętowej typu łówdka bardzo utrudniony. Jezeli ktoś Was poinformuje że jest łódka do wypożyczenia w Ośrodku Z.... S...pa to nie jest to prawda. Są dość ciekawe pomosty przy tym Ośrodku i jeszcze kilka lat temu podobno łowiło się tu kapitalne okonie na boczny trok. Jeżeli chodzi o rybki to w tym roku i tym właśnie okresie było z nimi krucho (podobno tak samo na innych jeziorach po sam Bałtyk). Brały same płocie, ukleje i okonie. Te ostatnie po kilkanaście cm na boczny trok. Szczupaka w ostatnim okresie nikt nie złowił ... wymiarowego. Informacje piszę na podstawie wiedzy zdobytej od innych wędkarzy jak i obecnego dierżawcy wód.

Przez ostatnich 15 lat wody dzierżawił ktoś kto dość skutecznie przetrzebił rybostan. Następnie przez chyba 3 sezony nie było dzierżawcy więc jak mnie informowano w zeszłym roku do maja ryby było w brud w tym również ciekawe okazy szczupaków, okoni i sielawy. Od maja 2011 dierżawcą na kolejne 15 lat jest holender. Od tego okresu ryby wyławiane są codziennie siatami (pomijając zarybianie). Nie wiem czy jest to powodem obecnego stanu ale wędkarze bywający częściej twierdzą że po prostu ryba nie bierze. Być może tak i jest. Kóregoś dnia tak się złożyło że wędkując widziałem co wyciąga się z kolejnych sieci. Nie było praktycznie nic. Więc jak mnie poinformowaniu "ryba zeszła głębiej". Może tak i jest bo warto tutaj wrócić w przyszłości.

Pozwolenie na wędkowanie można kupić u lokalnego rybaka (zarządza wodą dla holendra) lub w sklepie rowerowo-wędkarkim w Miastku. W sklepach wędkarskich w Miastku jezioro to nie szczyci się sławą jeżeli chodzi o ilość ryb.

Podobno szczupaka można spotkać tutaj na zakolu po stronie zachodniej przy trzycinach (informacja o stałych bywalców ... ale uwaga tutaj będą również sieci) oraz przy ujściu Brdy przy wysepce gdzie równiej będzie siedział leszcz.

To tyle. Jak są pytania to piszcze na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.