Skocz do zawartości
tokarex pontony

Proscan marine


Patryk1125

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...
przynęty na klenia   Dragon
Witam,

jeśli są na forum użytkownicy tych pontonów prosiłbym o info. na ich temat,

pozdrawiam

Cześć.

Teraz zobaczyłem ten temat. Mam od nich ponton 3,30m z pneumatyczną podłogą. Jak masz jakieś pytania to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Od niedawna latam na KL450 z aluminiowa podłogą...

Ponton ciężki ( okolo 100 kg ) ale ponieważ zawsze łowię w co najmniej 2 osoby nie jest to wielkim problemem. Odrobina wprawy i spokojnie składa się go w 10-15 min łącznie z pompowaniem burt ( używam normalnej "nożnej" pompki, więc pompowanie chwilę zajmuje ;) ) Pomijając wagę i gabaryty po złożeniu ponton wspaniały...

Duża masa i rozmiary połączane z aluminiową podłogą dają niesamowita stabilność na wodzie... można przejść od burty do burty ( ważę trochę ponad 100kg ) i człowiek czuje się jak na lądzie :) ponton się nie kołysze i jest stabilny jak skała...

Moja żonka przed wejściem zafundowała mi rajd w poszukiwaniu kamizelek ratunkowych ( nie czuje się pewnie na wodzie choć bardzo dobrze pływa) po czym po 5 minutach na wodzie stwierdziła, że jednak chyba nie będzie nosiła nowej wypasionej kamizelki ratunkowej a weźmie sobie kapok bo na tym pływadełku czuje się bardzo pewnie ;P koniec końców kapok wylądował pod jej szanownym zadkiem a kamizelka ratunkowa została schowana w dziobie... ( i tak zamiast kupić sobie nowy kołowrotek mam w szafie kamizelkę ratunkową za 300 pln :/ )

Napędzam toto silnikiem MinnKoty Endura 55 i pływa się naprawdę fajnie...

Ponton ma dość głęboki kill i nie nosi go po wodzie ... ostatnio na Czorsztynie złapał nas dość mocny boczny wiatr i pomimo tego bez kłopotu dało się utrzymać kierunek bez zbyt dużych korekt.

Jak do tej pory wodowałem się raptem cztery razy, ale ogólnie jestem zachwycony tym jak wygodnie można pływać :)

Pozdrawiam MarcinUSS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.