Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

spalanie seaking 6km i 8km


grzechu-oc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w ciągu najblizszego miesiąca bende posiadaczem sprzętu pływajacego a mianowicie ponton proscan marine 4,7 m waga 96 kg i silnik napewno bendzie to seaking z powodu ograniczonego funduszu 6km lub 8 km rożnica w cenie znikoma a silniki konstrukcyjnie niemal identyczne, średno bendzie na pontonie pływał 4 osoby dorosłe każda ok 80 kg, znam dane producenta odnośnie spalania i tu moje pytanko, czy moze ktoś z was ma lub miał doświadczenia z tymi silnikami i mógłby mi podać jak by sie przedstawiało spalnie w tych silnikach (litry na godz) z 4 osobami a) na jeziorach i zalewach B) na rzekach wisła,warta i inne z pływaniem pod prąd i z prądem,mile widziane by były również dane z innych marek ale o takiej mocy i z takim obciązeniem dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

zależy mi raczej na rekreacyjnym pływaniu, poprostu dużo i w miare tanio,pomiędzy seaking 8 km a 15 km różnica w cenie jest niewielka ok 800zł ale rożnica w spalaniu niemal dwukrotna, adam998 a jak u ciebie wychodzi spalanie na tym silniku 5km na stojących wodach i rzekach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie trolluje więc silniczek parkocze praktycznie na najniższych obrotach,czasami dam gaz do dechy przepływając na ciekawszą miejscówke...nigdy się nie zastanawiałem nad spalaniem bo jest symboliczne przy takim pływaniu,ten zintegrowany zbiorniczek coś z 1.5l paliwa starcza na bardzo długo przy trollowaniu.Ile spali przy max otwartej przepustnicy na godz nigdy nie sprawdzałem.

Jednak pływanie w slizgu jest fajne,więc się dobrze zastanów nad odpowiednią mocą....w sumie chyba zawsze jest podana sugerowana moc do pontonu,albo max już nie pamiętam. pozdro :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest podawana maksymalna do tego pontonu wynosi 30 km ale na taki silnik to niemam funduszy bo interesuje mnie tylko nowy ani na spalanie bym niewyrobił dzięki za zainteresowanie tematem adam998 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.