Skocz do zawartości
tokarex pontony

Bardzo tani kołowrotek do żyłki 0,30 lub 0,40 ( max 50-60zł)


Łukasz789

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam kołowrotka typowo gruntowego , będize mi on służył do łapania niewielkich karpi ( max 4,5kg) norma 2,5-3,5kgi mniejsze. Prawdę mówiąc dla mnie jedyne aspekty kołowrotka to jego trwałość i aby te 150m 0,30lub 0,40 weszło. Reszta nie odgrywa dla mnie znaczącej roli. Z racji grubości żyłki chyba będzie to tylko kołowrotek gruntowy. Im tańszy tym lepszy. Od razu napiszę ,że cudów się nie spodziewam ale chciałbym żeby pochodził kilka sezonów.

Moje typy:

OKUMA BOUNDARY FD 50 ( ewentualnie 40,30)

OKUMA BOUNDARY RD 50 ( ewentualnie 40,30)

JAXON STING SS 500

Ewentualnie będę szukał jeśli podacie jakieś inne propozycje. Ktoś tutaj podał typ Geologic z Decathlonu ale nie wiem co to warte. Jestem w pełni otwarty na Wasze propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Prawdę mówiąc dla mnie jedyne aspekty kołowrotka to jego trwałość

To tak jak dla większości z nas ;) Raczej nie ma tanich trwałych kołowrotków.

chciałbym żeby pochodził kilka sezonów.

No to zależy jak często będziesz go używał i do jakich celów.

Z Jaxonem mam złe doświadczenia ale Okuma jest jak najbardziej ok, sam mam taki tani kołowrotek (Okuma Access A120) który kupił mi ojciec jak jeszcze byłem w podstawówce i służy mi do tej pory, ale miał sporą przerwę w użytkowaniu. Teraz używam go z powrotem do feedera. Poza tym modelem żadnego innego w tej cenie nie znam ale ogólnie z Okumą mam dobre doświadczenia więc polecam sprzęt Okumy.

Za 60zł możesz już kupić Shimano Hyperloop 4000 RB lub FB, osobiście togo kołowrotka w ręku nie miałem ale Shimano raczej ma dobre opinie choć np. Catana (sam mam 2500 RA) ma straszne luzy to mimo tego jest na nią duży popyt i jest bardzo przez posiadaczy zachwalana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Okuma Akcess...u mnie to legenda. już będzie ok 6-7 lat u mnie, kiedys spin, spławik a teraz DS do tego doszedł i nadal daje rade!!! co do okumy catana 2500FD to mam ją juz 3 rok i nie narzekam. tez spin, spławik i DS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.