Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro Chlewo Wielkie - prosze o poradę


Gość Tomik 1970

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomik 1970

Witam szanownych kolegów. Wiem,że jeszcze daleko ale w tym roku zaplanowałem sobie urlop właśnie nad tym jeziorem i chodzi o to, że nigdzie nie mogę znaleźć opisu rybostanu i sposobów wędkowania w tym akwenie.

Za wszelkie wskazówki dotyczące tego łowiska będę bardzo wdzięczny.

W zamian oferuję pomoc w opisie łowisk z Obwodu rzeki Liswarty :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Tomik 1970, a czytałeś to:

Jezioro Chlewy Wielkie (lub Chlewo albo Porost) oraz Trzebień. Oba jeziora leżą w północnej części Pojezierza Bytowskiego, w południowej wschodniej części Gminy Bobolice. Mimo, że zupełnie różne - Chlewo to jezioro niemal oligotroficzne o bardzo czystej i przejrzystej wodzie, Trzebień należy raczej do dystroficznych - łączy je nie tylko wspólne położenie geograficznie, ale przede wszystkim ryby, które w nich żyją. Z obu co roku zgłaszane są rekordowe ryby różnych gatunków.

W roku 2002 z obu zostały zgłoszone liny swą masą przewyższające dotychczasowy rekord Polski. 1 czerwca tegoż roku pan Tomasz Kozak z Poznania na kanapkę z białych robaczków i kukurydzy w Poroście (Chlewach) złowił lina o masie 4,05 kg długości 64 cm, a miesiąc później pan Andrzej Kubiak z Koszalina na kolanka makaronu w Trzebieniu złowił rybę o identycznej masie lecz o długości 62 cm. I zaręczam, że jeśli chodzi o liny jeziora te nie powiedziały ostatniego słowa. Jezioro Chlewy leży tuż przy drodze Koszalin - Bydgoszcz. Ma 54,9 ha powierzchni, a jego maksymalna głębokość sięga 12 m, średnia głębokość 4 m. Oprócz linów występują tu karpie, szczupaki, okonie, leszcze, a także sieje. Dno jeziora jest w większości żwiorowo - piaszczyste, miejscami nawet kamieniste. Porośnięte podwodną roślinnością, muliste płycizny znajdują się jedynie w północnej części, a także w zatoce wcinającej się we wschodni brzeg jeziora. Rekordowa ryba, jak większość zresztą linów stąd pochodzących, została złowiona właśnie na jego północnych płyciznach.

źródło - www.ww.media.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomik 1970

Wielkie dzięki Kolego. Moja kwatera znajduje się w Poroście więc muszę się tam jakoś odnaleźć. jeszcze raz wielkie dzięki za info :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Gość Tomik 1970

No i jestem po urlopie który zaliczam do baaardzo udanych. W ciągu 12 dni złowiłem niezliczoną ilość płoci oraz 12 linów z czego najmniejszy ważył 1,2 kg a największy 2,25 kg. Siadł również jeden szczupły na gumkę. Ogólnie to jezioro bardzo chimeryczne, woda bardzo czysta ( stojąc w wodzie po szyje widziałem swoje stopy przy wzroście 192 cm ). Przypony jakich używałem to 0,10 max i może dlatego kilka rybek poszło. Za rok tam wracam i mam zamiar poprawić swoje osiągnięcia :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.