Skocz do zawartości
tokarex pontony

haczyki bezzadziorowe opinie


Rekomendowane odpowiedzi

witam panów kolegów

Co sądzicie o haczykach bezzadziorowych a dokładnie płociowych 18-stkach firmy VMC.

Aha i czy jest różnica w ''trzymaniu''ryby.

Pytam ponieważ kupiłem paczkę tych haczyków(z przyponem) w decathlonie (sosnowiec) a brak zadziora dostrzegłem dopiero w domu.

POMOCY :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Haczyki bezzadziorowe są z reguły po to aby ryba w razie gdy zerwie ci zestaw łatwo mogła się pozbyć haka i żeby wyhaczenie ryby było mniej bolesne i nie powodowało obrażeń dlatego takie haczyki są stosowane w C&R. Ja nigdy nie biorę ryb ze sobą ale jednak wolę nie stosować haczyków bezzadziorowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panów kolegów

Co sądzicie o haczykach bezzadziorowych a dokładnie płociowych 18-stkach firmy VMC.

Aha i czy jest różnica w ''trzymaniu''ryby.

Pytam ponieważ kupiłem paczkę tych haczyków(z przyponem) w decathlonie (sosnowiec) a brak zadziora dostrzegłem dopiero w domu.

POMOCY :shock:

przetestuj i napisz :wink:

bezzadziorowe kupię ale tylko ze względu na wyjazd na łowisko prywatne gdzie tylko takimi można łowić. inaczej nie zawracał bym sobie dupy.

no ale skoro już masz to spróbuj i opisz czy jest różnica :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o haczykach bezzadziorowych

Większość ryb jakie złapie wraca do wody dlatego często stosuje haki bezzadziorowe lub ze spiłowanym zadziorem. Z mojej obserwacji wynika, że takie haki mniej kaleczą ryby, jednakże gorzej trzyma się na nich przynęta. A jeśli chodzi o trzymanie ryby to niezauważyłem jakiejś znaczącej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja trochę łowiłem pstrągi na woblery z kotwiczkami bezzadziorowymi i jestem niezadowolony wiele ryb mi się wypinało mimo bardzo mocnego zacięcia. Teraz stosuje zwykłe i jest wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 8 months later...
Gość czarnodusznik

Primo juz dawno temu zostalo udowodnione ze haki bezzadziorowe wcale mniej nie kalecza ryb ale nawet czesciej bardziej podczas holu silowego wbijaja sie glebiej niz zadziorowe...

Secoundo... lowiska typowo karpiowe np na Mazowszu gdzie mieszkam Krzyczki preferuja tylko takie rozwiazanie i mysle ze nieslusznie...szkoda ze tak duzej uwagi na komercji nie przyklada sie do mat i srodkow odkazajacych rany???

Terzzio dobre,ostre haczyki jak FOX ARM czy KORDA UNITE kupowane pojedynczo w opakowaniu fakt ze drogo bo nawet do 20-30 zl za sztuke sa o niebo lepsze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.