Skocz do zawartości
tokarex pontony

KARPIE w Odrze


gleam

Rekomendowane odpowiedzi

zamierzam lowic karpie/amuru w odrze we Wrocławiu i najbliższych okolicach podzielcie sie swoimi doświadczeniami z połowów tych ryb , może ktoś widział spławy , na jakich odcinkach odry , czym dobrze nęcić i na co lowic

tylko C&R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ciepło się robi, temp wody rośnie już powoli można zaczynać. Tylko zacząć trzeba raczej od nęcenia i to takiego minimum tydzień z dużą ilością kuku + kulki. Ja sypałem 10-12kg kuku na dzień + 1,5/2kg kulek. Co do miejsca to najlepsze ale trudne są głębokie dołki w klatkach między głwkami. Troche łatwiej jest na prostych odcinkach rzeki ale musi to być odcinek gdzie nie ma dużego nurtu bo raz że nie utrzymasz zestawu na środku rzeki a dwa spłyni Ci całe papu. We wrcku i okolicach karpie i amury są praktycznie wszędzie :mrgreen: Jeżeli chodzi o miasto to w tamtym sezonie łapali od starej Odry koło warszawskiego po Rędzin ale wiadmo że miasto i dotępne miejscwki to problem z podsiadaczami :wink:

Co na włos ? Kulki - duże i słodkie - wanilia, scopex, truskawka, czekolada itd

Tak na marginesie to coś mi sie wydaje że po zeszłorocznych wynikach przypadkowych osbob choć by w okolicach warszawskiego cieżko będzie w tym roku o miejscowkę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dzień + 1,5/2kg kulek

biroac pod uwage cene kulek ,nawet załatwiane po znajomości , to kilkanaście do kilkudziesięciu zl za kilo , nie chce wrzucać do wody setek zł a kuku mam 0,5zł za kg wole wrzucic wiecej kuku mysle ze to wystarczy??

że po zeszłorocznych wynikach przypadkowych osbob
możesz cos więcej powiedzieć o tych osobach , bo chyba wiem o kogo chodzi sam lowie tam często
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,5zł za kg

:shock::shock:

A nie pomyliles sie czasami?

Moze 5 zl?

Prawde mowiac to 2 lata temu mialem kulki z Dekathlonu,tyle ze z Francji.

Sa tam promocje na poczatku stycznia.

Tyle ze prawde mowiac nic nie warte,mialem wanilie 10 kg- 5 euro

Ani jedna rybka nie skusila sie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zacząć trzeba raczej od nęcenia i to takiego minimum tydzień z dużą ilością kuku + kulki. Ja sypałem 10-12kg kuku na dzień + 1,5/2kg kulek.

Musisz tylko uwazac zeby cie nie podsiedli :lol:

Zgodze sie z Toba,ale latem,nie wczesna wiosna,nie przy tej temperaturze wody takie ilosci :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz cos więcej powiedzieć o tych osobach , bo chyba wiem o kogo chodzi sam lowie tam często

Pisząc przypadkowych mam na myśli osoby, które nie powinne były ich złapać. Raz że zaraz wszyscy wiedzieli bo trzeba było sie pochwalić tym co nie widzieli a dwa że poprostu większość została zjedzona :???:

biroac pod uwage cene kulek ,nawet załatwiane po znajomości , to kilkanaście do kilkudziesięciu zl za kilo , nie chce wrzucać do wody setek zł a kuku mam 0,5zł za kg wole wrzucic wiecej kuku mysle ze to wystarczy??

Leszczom, jaziom i kleniom ? powinno staryczć :mrgreen: Karpie i amury wchodzą zazwyczaj w zanęte później od "drobnicy" i z reguły zostaje im resztka kukurydzy i włąśnie kulki których nie dały rady wciągnąć mniejsze ryby. Ja sypałem do kuku kulki TB - 17pln za kg + własny wyrób. Nie wyszło drogo bo na Odrę kulki nie muszą być jakieś wymyślne - tam raczej liczy się ilość a nie jakość :wink:

Zgodze sie z Toba,ale latem,nie wczesna wiosna,nie przy tej temperaturze wody takie ilosci

Może rzeczywiście jak na te temperatury to za duże ale i tak myślę że by się nie zmarnowało. Zapytaj Mańka kiedy zaczyna i od jakich ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SQra, czyli Twoim zdaniem bez kulek sie nie obejdzie , zeby ograniczyć koszty bede kulał samemu , jak juz wejdą karpie i amury to odstrasza drobnice (czyt. duze karpie,leszcze,jazie)

czy ktos może napisać więcej o miejscówkach Sqry opis jest dobry ale za bardzo podręcznikowy mi bardziej chodzi o konkrety , nie oczekuje ze ktos napisze "usiac na 3 główce za mostem" ale sa bardziej rybne odcinki i mniej , mam ponton echo to dno sobie dobrze wysonduje , napiszcie gdzie mieliście kontakt z karpiami/amurami

dzieki wszystkim za podjecie tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos może napisać więcej o miejscówkach

Nikt Ci nie napisze co,gdzie i jak :wink:

A dla czego?Bo za dużo czasu i poświęcenia to kosztuję.

Przyzwyczaić karpie i amury do częstego odwiedzania danego odcinka rzeki jest ciężkie.

Trzeba sypać,sypać,sypać i sypać.To nie komercja.

Jednym z miejsc [rok 2010] w którym pokazywały się często karpie jak i karpiarze były okolice mostu Warszawskiego.A czy będzie tak też w tym roku :roll: To się okaże :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z miejsc [rok 2010] w którym pokazywały się często karpie jak i karpiarze były okolice mostu Warszawskiego.A czy będzie tak też w tym roku :roll: To się okaże :wink:

No oby w tym roku karpie były mądrzejsze i nie dały się łapać w tym miejscu i tym ludziom :shock: To było jakieś nieporozumienie to co tam się działo - Bójki, policja podrzucanie, podsiadanie i dwucyfrówki bez głów w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz jeździć codziennie na uraz nie dam rady , a do warszawskiego mam 5min mam dwie miejscówki wytypowane nieopodal do jednej tylko ja mam dostęp ale nie wiem czy miski tam plywaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Cię slowik podziwiam.

gleam do warszawskiego sam mam nie więcej jak 5 minut,ale jakoś do tego miejsca przekonać się nie mogę.To co się działo w zeszłym roku tylko mnie odstraszyło.Mimo,że mam blisko(z okna wszystko widzę) ten odcinek omijam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejsc tam gdzie nie da sie podjechac

Jak już się wybieram w te okolice to tylko pieszo.Tylko,że w zeszłym roku rozjeżdżone było od mostu trzebnickiego do warszawskiego.Znalezienie miejsca w "tylko dla siebie"w tamtej okolicy według mnie jest nie możliwe,ale skoro Ty masz coś dla siebie to tylko pozazdrościć.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.