Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zwabić Leszcze


DamioBear

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki. Zakupiłem kolendre , zobaczymy co z tego wyniknie. Chciałem właśnie coś bardziej uniwersalnego bo leszcz trzeba rzucic z 20 metrow , a płoc jest 4m max od brzegu na spławik. Pinki nie używam bo wiekszosc bran zawsze mielismy na białe . Tylko by tona jazgarza nie wjechała w zanęte..... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 384
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

znalazłem fajne miejsce na lescza jest to wypłycenie przy trzcinach o głębokości 1,8m za wyplyceniem jest spad z 1,8m do 4,7m obłowiłem już spad początek, koniec spadu niestety efekty są jedynie na wypłyceniu jakieś 50 cm od trzciny tylko na czerwonego robaka ,średnio są to 4-6 leszczy takich od 1 do 2,5kg .karmiłem w tym miejscu kuku i pęczakiem makaronem około tygodnia zrobiłem 2 dni przerwy niestety nic nie pomogło ilośc ryb nie przybyła próbowałem o różnych porach na różne przynęty leszcz tylko na czerwonego nic innego go nie interesuje czym mam karmić żeby zwabić większą liczbe ładnych leszczy ?

po za leszczem tarfiają się pojedyńcze duże płocie wzdręgi i krąpie

ciekawi mnie dlaczego mniejsze sztuki tam nie biorą

metoda to spławik z łodzi a sprzęt złłka główna 0,25 przypon 0,20 hak 1 lub 2 spławik 3gr zniejszenie haka nie ma wpływu na brania ilość jest taka sama zwięksa się tylko liczba pustych zacięc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem fajne miejsce na lescza jest to wypłycenie przy trzcinach o głębokości 1,8m za wyplyceniem jest spad z 1,8m do 4,7m obłowiłem już spad początek, koniec spadu niestety efekty są jedynie na wypłyceniu jakieś 50 cm od trzciny tylko na czerwonego robaka ,średnio są to 4-6 leszczy takich od 1 do 2,5kg .karmiłem w tym miejscu kuku i pęczakiem makaronem około tygodnia zrobiłem 2 dni przerwy niestety nic nie pomogło ilośc ryb nie przybyła próbowałem o różnych porach na różne przynęty leszcz tylko na czerwonego nic innego go nie interesuje czym mam karmić żeby zwabić większą liczbe ładnych leszczy ?

po za leszczem tarfiają się pojedyńcze duże płocie wzdręgi i krąpie

ciekawi mnie dlaczego mniejsze sztuki tam nie biorą

metoda to spławik z łodzi a sprzęt złłka główna 0,25 przypon 0,20 hak 1 lub 2 spławik 3gr zniejszenie haka nie ma wpływu na brania ilość jest taka sama zwięksa się tylko liczba pustych zacięc

Na Twoim miejscu sprobowalbym innego atraktora. Nie piszesz jakiego uzywasz ale kombinowalbym zeby cos trafic, czasami niewielka zmiana daje duzo lepsze wyniki. Na poparcie uzyje przykladu z zycia wzietego.

Byc moze warto wyprobowac atraktora o zapachu czerwonych robakow. Probowalem znalezc jakies informacje ale nie udalo mi sie, sam tez nie stosowalem ale mam ochote.

Od dwoch miesiecy lowilem z kolega liny na czerwone robaki, nie braly na nic innego. Necilismy pszenica z kolendra, wanilia, gozdzikiem, cynamonem i okazjonalnie brasem. Probowalismy rozne kombinacje i pojedyczne atraktory. Ryby braly calkiem niezle, we dwoch lowilismy pomiedzy 6 a 10 linow w cztery godziny jako przylow zdarzaly sie pojedyncze plocie. Liny pomiedzy 0.7 a 2 kg.

Zmienilismy atraktor na kminek i truskawke, brania na robaki i podobne ilosci czyli nic nowego. Sprobowalem na pszenice, w ciagu godziny wyciagnalem 5 ploci pomiedzy 15 a 30 cm.

Kolega lowil pozniej przez kolejne 3 dni i codziennie bylo to samo, po 10 linach przestawal liczyc a jako przylow bylo kilkanascie ploci w okolicach 30 cm. Brania mial co kilka minut a przyneta to pszenica z truskawa, na robaki zero bran. Brania byly bardzo agresywne, splawik az wyskakiwal z wody, wczesniej na pszenice mielismy ze dwa skubniecia i na tym koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atraktorów próbowałem wanilowy ,piernik ,scopex, teraz nie daje nic zapach naturalny

nęce już ponad 4 tyg z przerwami i nadal tak samo jak przed nęceniem pare ładnych sztuk i koniec mniejsze nie biorą prawie wcale na jedno wędkowanie około 4godz jest 6 brań tylko ładnych rybek mogłyby jeszcze brać średniaki a tu nic

a leszcze pływają stadami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokój z ze smrodami .... szkoda pieniędzy ... z drogimi zanętami też bym nie przesadzał - zwłaszcza na rekreacji

jak leszcz to 1. mięcho 2. zgaszona praca towaru 3. słodko

najważniejsze to wyczuć jak reagują na donęcanie. Czasem trzeba praktycznie całą spożywkę podać na starcie i donęcać tylko robalem z ziemią by nie wyszły. czasem lubią jak się systematycznie podaje spożywkę z robakami. opcji jest trochę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak idzie duża ławica, to raczej ciężko będzie Ci dłużej utrzymac ją w łowisku. Chyba że masz czas i chęci na długie nęcenie, wtedy powinny przypływac jak po swoje. Mi kiedyś na Wiśle sprawdziła się zanęta z pociętymi gnojakami, do tego prażone konopie. Nie kombinowałem z żadnymi atraktorami, wg mnie na leszcze nie jest to tak ważne jak dobre dodatki w zanęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykly_michal, z innych miejsc łowiłem róznej wielkości typowo napływały stadem pewien czas branie za braniem przerwa i od nowa niestety tej wielkości były pojedyńcze sztuki

cały czas pisze że chodzi mi o nęcenie kilku dniowe to miejsce z przerwami nęce już około 4 tygodni makaron kuku i pęczak czasami pszenica więc mogłyby się pokazać też inne rybki

tomek1, pod względem wielkości no to jest zadawalający ale na tyle karmienia to tak sobie ,z teściem z brzegu na grunt mamy miejsce gdzie walimy po 25kg na jedno wędkowanie, ale samych średniaków do 1,3kg

bez wcześniejszego nęcenia a zanęta to 1-2kg zanęty leszczowej około 3kg ziemi z kretowiska atraktor sypki waniliowy paczka pinki i płatki owsiane

tylko że to inne jeziorko :cry:

no i jest to wynik od godziny 7-14 praktycznie co rzut i przynęta opadnie na dno już jest branie warunek to przypon około 50cm

ChaoTic, na miejscu które nęce przez jakiś czas nie stosuje spożywki a zapachy dodawałem do ziarna ale naturalny zapach jest najlepszy

spożywka tylko na miejsca z marszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.