Skocz do zawartości
tokarex pontony

Uszkodzone Swingery ?


SQra

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ostatnio 4 Swingery Traper Magic

large_Swinger-TRAPER-Magic.jpg?updated_at=1298893158

Sprawdziłem swoje 2 sztuki (niebieskie) i działają jak trzeba. 2 kolejne swingery które dałem ojcu (zielony i czerwony) po podłączeniu do tych samych sygnalizatorów świecą podczas obracania rolką natomiast sygnalizator milczy. Co ciekawe jak podłącze swoje swingery diody brania i pamięci na sygnalizatorze zapala się tak jak powinno to mieć miejsce czyli czerwona dioda zapala się podczas brania i gaśnie jak rolka przestaje się obracać a zielona dioda pamięci pali się jeszcze kilka sekund. Po podłączeniu tych wadliwych swingerów oprócz tego że sygnalizator milczy to jeszcze zapala się na nim tylko czerwona dioda a dioda pamięci nie.

Ktoś się orientuje co może być przyczyną ? Nie mam możliwości wymiany tych swingerów więc jedyne co zostaje to spróbować je naprawić albo poprostu nie podłączać ich pod sygnałki.

Sprawdzałem to tylko na badziewnych sygnałkach ojca bo swoich nie mam w domu ale skoro moje swingery działają to chyba nie wina sygnalizatorów

A to te sygnałki

mikado-elektroniczny-syg_415.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Kolega kupił ostatnio te same i jeden po podpięciu pod nówki Prologic Senzora najzwyczajniej zdechł i na dodatek rozładowało baterie w sygnałku. Prawdopodobnie zwarcie było. Całe szczęście sygnałek po wymianie baterii działa prawidłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro macie ten sam model sygnalizatora, (i u Ciebie działa ) to raczej można wykluczyć problem innego standardu (polaryzacji diody) jak w dobrze znanym przypadku fox ilu + delkim http://www.cyprinuscarpio.eu/teksty,main,0,1,swinger_fox_ilu_delkim,65.html ...choć by się upewnić można pomacać gniazda uemką w sygnałkach ojca.

SQra, szkoda, że wszystkich 4 nie wypróbowałeś kolejno najpierw na swoim jednym sygnalizatorze :neutral:

tak sobie dalej rozmyślam, może wszystko jest ok,... i jest to wina zbyt niskiego napięcia, ...strzelam... :roll: że to tak to właśnie działa w przypadku za słabej baterii, może ojciec ma z zeszłego sezonu i zamiast około 9V ma teraz np.około 6V i ten komplecik tak na to reaguje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SQra, szkoda, że wszystkich 4 nie wypróbowałeś kolejno najpierw na swoim jednym sygnalizatorze

Próbowałem je tylko na tym sygnalizatorze mikado. Podłączam czerwony swinger - świeci ale sygnałka nie gra, zmieniam na zielony swinger - to samo, odłączam, odpakowuje swój, podłączam - działa, ostatni też działa. Tak to wyglądało.

tak sobie dalej rozmyślam, może wszystko jest ok,... i jest to wina zbyt niskiego napięcia, ...strzelam... że to tak to właśnie działa w przypadku za słabej baterii, może ojciec ma z zeszłego sezonu i zamiast około 9V ma teraz np.około 6V i ten komplecik tak na to reaguje?

Baterie były wymieniane chyba w lutym a sygnałek był od tej pory może 2 razy na rybach więc to raczej nie to.

SQra, a ile masz wejsc w sygnalizatorze 1 czy 2,bo ja mam 2 i moze w tym jest przyczyna.

W tych mikado jest jedno wyjście - nieopisane i nawet gdyby to było wyjście na centralkę przewodową a nie na swinger to dlaczego 2 swingery działają a kolejne dwa takie same nie :roll:

W sumie to chyba to oleje bo to podświetlenie swingera tak naprawdę jest mi potrzebne jak zającowi dzwonek na polowaniu.

Dzieki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.