Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak podnieść pawęż ?


adam wojsiak

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

si dokładnie tak podpurki łodzi na przyczepce podniosłem na max nawet zmieniłem felgi z 13 na 14 o profilu 80 a i tak przy większych dziurach czasem zaryje silnik ma długą stope za to stabilniej idzie w wodzie a łódz i tak chce przerobić na bardziej spiningową coś ala bass boat i z tąd myśl o podniesieniu pawęży może totalna bzdura z mojej strony ale tył łodzi jest dość niski ok 60cm więc zanim sam coś sknoce wolałbym się poradzić :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamietaj kolego o dwóch ważnych sprawach podczas tych przeróbek ... !!

Po 1. Pamietaj że śruba silnika musi być zanurzona w wodzie na odpowiedniej głębokości ... także jeżeli masz już pawęż w swojej łodzi przystosowaną pod ślinik z długa lub krótką stopą to po podniesieniu pawęży zbyt wysoko mogą pojawić się problemy !!!

Po 2. Pawęż musi być MOCNA !!! To bardzo ważne gdyż tak na dobra sprawę to ona przejmuje całą siłę którą silnik pcha łódz do przodu ... Tym mocniejsza im większy silnik planujemy zapinać do łodzi !!!

Wydaje mi się że na zdjęciach z tej aukcji http://allegro.pl/lodz-motorowa-z-silnikiem-18-km-i1558627096.html nie jest to sama blacha nierdzwena przy silniku 18 KM ... Jeżeli chcesz iść tropem z tej aukcji to najlepiej napisz do sprzedającego i może on Ci cos podpowie !!! Mam nadzieje że trochę wyjaśniłem i pomogłem ... Tak apropo to to co napisałem to nie są tylko moje jakieś domysły tylko jest to wiedza jaką nabyłem podczas remontu mojej łajby ... POZDRAWIAM !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.