Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotek na pstrąga


Boltimor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuje kołowrotka do lekkiego spinningu. Przede wszystkim będe łowił pstrągi w małych rzeczkach, ale zdarzy mi się wyskoczyć na szczupaka i okonia. Jaki kołowrotek polecicie w tym przedziale cenowym 150-300zł. Wędka jaką łowię to Konger Tiger Cross Max 2,7cm 3-18cw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja bym szukał czegoś z Shimano 2500

Niestety przegapiłeś SHIMANO TECHNIUM 2500 FA MEGA OKAZJA!!!!!!! http://allegro.pl/shimano-technium-2500-fa-mega-okazja-i1570139582.html

:wink:

Jest jeszcze coś takiego: SHIMANO SUPER 2500 GT-RA http://allegro.pl/kolowrotek-shimano-super-2500-gt-ra-szpula-ko-th-i1568857234.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem możliwość właśnie założenia tego kołowrotka w rozmiarze 3000 ale wydawał mi sie za ciezki do tego zestawu. Rozmiar 2000 będzie pewnie lepiej wyważał ale czy będzie taki trwały i wytrzymały jak 3000. Taki własnie mam dylemat:D :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na co chcesz łowić te pstrągi? Wg mnie 2000 wystarczy choc gdybys chciał połowić coś wiekszego( szczupaki, sandacze) to weź 3000 mialem podobny dylemat przy wyborze wielkości quantuma(miedzy 20 a 30 tylko 20gr różnicy , zresztą jak sie nie myle red arc 10100 i 10200 rozni sie tylko pojemnoscią szpuli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Od roku śmigam na pstrągi/okonie/szczupaki z Team Dragon 930iz i bardzo Ci go polecam! :) Kołowrotek wykonany świetnie, wart swojej ceny (zapłaciłem w sklepie 280zł).

Jedynym mankamentem jaki w nim jest to kiepskie łożysko rolki, które warto wymienić. Ja wymieniłem je dopiero po roku i teraz nie słyszę już żadnych szumów a wszystko chodzi bardzo precyzyjnie i płynnie. Koszt takiego łożyska na allegro to około 4zł /szt. Nawijanie żyłki i plecionki na bardzo bardzo wysokim poziomie, kołowrotek bardzo trwały- wytrzymywał nawet oranie 15 gr. główkami po Bugu. Nie miałem poza tym z nim najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz, aby kołowrotek po kilku miesiącach wydawał z siebie dziwne odgłosy to polecam red arca :mrgreen:

A jeśli chcesz tego uniknąć to polecam coś z starszych kołowrotków sprowadzanych z japani np jakis emblem, twin power lub biomaster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boltimor, uprzedzam, że przy plecionce i lekkich wabikach, zauberopodobne lubią nawinąć sobie na pokrętło hamulca i jak człowiek uwagi nie zwróci to ma rozplątywania na pół dnia. To był jeden z powodów mojego rozstania się ze Spro :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

ja mogę polecić ci kołowrotek Shimano exage którego używam od wiosny tamtego roku właśnie na małych pstrągowych rzekach, w twoim przedziale cenowym się mieści a jeżeli dobrze poszukasz to i znajdziesz o co najmniej 50zł taniej , oczywiście bez problemu poradzi sobie ze szczupakami. Wykonanie na wysokim poziomie i bardzo dobrze działający hamulec. Ja trafiłem go za 225zł w "jeżozwierzu" Ruda Ślaska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.