Skocz do zawartości
tokarex pontony

30Kwietnia


diego87

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Zgodnie z przepisami ustawy O rybactwie śródlądowym oraz Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb, które stanowią, że ,,Jeżeli pierwszy lub ostatni dzień okresu ochronnego dla określonego gatunku ryb przypada na dzień ustawowo wolny od pracy okres ochronny ulega skróceniu o ten dzień’’ Zarząd Główny PZW komunikuje, że pierwszym dniem połowu szczupaka będzie w bieżącym roku dzień 1 maja. Wynika to z tego, iż ostatni dzień okresu ochronnego dla szczupaka, czyli 30 kwietnia, wypada w sobotę, a ta nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

Antoni Kustusz

rzecznik prasowy ZG PZW

http://www.pzw.org.pl/home/wiadomosci/44373/60/komunikat_w_sprawie_okresu_ochronnego_szczupaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brodzic, czytaj ze zrozumieniem jest komunikat na stronie głównej PZW szczupaka można łowić od 1 maja, trudno to pojąć "Zarząd Główny PZW komunikuje, że pierwszym dniem połowu szczupaka będzie w bieżącym roku dzień 1 maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem z koła dziś mozna wędkować esoxa , nie chodzi o dzien wolny ustawowo lecz o dzien zaczynajacego się weekendu

Nie wiem jakie talenty tam u Ciebie w kole siedzą, ale jedno jest pewne, że:

4. Jeżeli pierwszy lub ostatni dzień okresu ochronnego dla określonego gatunku ryb przypada w dzień ustawowo wolny od pracy, okres ochronny ulega skróceniu o ten

dzień.

Cytat: RAPR

Nic tu nie ma o weekendach, które de facto zaczynają się już w piątek po południu :wink: Ustawowo wolna jest jedynie niedziela.

Wiele osób dziś rozpoczęło sezon szczupakowy, jestem bardzo ciekawa jak wypadły kontrole :twisted: Niebawem wszystko będę wiedzieć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.