Skocz do zawartości
tokarex pontony

Pompka elektryczna do pontonu


KrisMekar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czym pompujecie pontony z podłoga z airmaty?

Zajechałem juz dwie pompki nożne, i może dobrze, bo już mam ich dość.

Wykończyłem je tempem pompowania, a głównie dmuchana podłogą z airmaty, trzeba ją pompować do 0,8 atm.

Korzysta ktoś z elektrycznej jakiś czas, i może mi ją ze spokojnym sumieniem polecić? Zwłaszcza taka która poda ciśnienie do 0,8 atm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja już zajechałem dwie nożne, i mam ich dość. Wykańcza je tempo pompowania i podłoga airmata która musi być nadymana co najmniej do 0,6 atm. Z reszta takich ciśnień nie osiągałem pomimo nacisku całego ciała na pompkę. No i 15 min dymania, a upociłem się przy tym jak cholera. A teraz poświęcam dosłownie 5 min :)

A co do ceny elektrycznej. Już kiedyś te pompki wpadły mi w oko, i cena przerażała, ale jak nad wodą pękła mi nożna, powiedziałem dość tego, przełknąłem cenę i ją nabyłem. Kupiłem ją w firmie TOKAREX z Chełma za 380,- z przesyłką. Bolał mnie troche ten przelew, ale jak wpadłem nad wodę i zobaczyłem co ta pompa potrafi, to zaraz mi przeszło :) Naprawdę nie żałuję, bo robi świetną i przede wszystkim szybką robotę. Mam tylko nadzieje że szybko sie nie spieprzy, choć jest dwa lata gwarancji.

Jak ktoś często pływa, t.z. musi często rozkładać ponton, będzie z takiego urządzenia bardzo zadowolony, a zwłaszcza jak ma do pompowania podłogę pneumatyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ja ze swojej strony polecam BRAVO SUPERTURBO BST 12HP. Miałem tą którą poleca kolega KrisMekar, czyli GP8OD, ale niestety spaliła się podczas pierwszego pompowania. Z tego co się dowiedziałem, to nie powinienem zakładać do niej oryginalnej końcówki od swojej pompki, takiej wkręcanej w zawór, tylko tą z zestawu. Jako że miałem do czynienia z obiema, to moim zdaniem BRAVO SUPERTURBO BST 12HP jest lepiej wykonana i ma lepszą kulturę pracy.Wprawdzie użyłem jej dopiero raz, ale jestem z niej bardzo zadowolony jeżeli chodzi o jej możliwości ompowania.Użyłem jej i dalej zamierzam do pompowania pontonu z air matą.Postanowiłem napisać ten post, gdyż w sieci jest jak na lekarstwo informacji o pompkach elektrycznych do pontonów.Może się komuś przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pontony.net.pl/gp80d.jpg

Taką juz kupiłem. Rewelacja. Pompuje ponton 3,3m w 5 min. w raz z podłoga airmata i kilem.

Mam taką tylko bez elektronicznego wyświetlacza PPP80, już drugi raz w serwisie jak za tą kasę to szajs.

No jak na razie (odpukać) moja zdaje egzamin wzorcowo, a już się nadymała i to sporo bo potrafię kilka razy w miesiącu być nad wodą aż do pierwszych przymrozków.

Chcę zaznaczyć że moja dyma dodatkowo podłogę (airmata) do 0,7atm.

Więc dziwię się że np. przy pompowaniu samych burt się psuje gdzie ciśnienie jest dużo mniejsze.

Przyczyną awarii kompresora może być niskie napięcie akumulatora. Ja zawsze pompuję przy zapalonym silniku i ponad 14V na klemach. Pompka ta potrafi chyba )bo nie pamiętam) około 15-20A szarpnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.